After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Okładka książki After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem Anna Todd
After We Collided
Znak
2020-08-24
2020-08-24

Miłość Tessy i Hardina od początku stała pod znakiem zapytania i wciąż wystawiana jest na kolejne próby. Emocjonalny rollercoaster bym rzekła.
Cały czas bacznie przyglądam się Ich uczuciom i miłości. Ich zachowywaniu się wobec siebie i innych osób.

Nadal jestem zdania, że Hardin to chłopak, który wywołuje wiele emocji, zaskakuje i coś mnie do Niego ciągnie pomimo Jego ciężkiego charakteru.

Drugi tom, tak jak pierwszy, jest napisany w przyjemny, lekki sposób. Dobrze się czyta. Jak już zaczynam czytać to ciężko się oderwać.

Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi to co Jej zrobił? - to jedno. A drugie - czy Hardin jest w stanie się zmienić, aby Ich miłość przetrwała?

Podsumowując, książka jest według mnie bardzo fajna. Fabuła po raz kolejny nie zawiodła i zaskakiwała zwrotami akcji.

Czy polecam? Oczywiście, że tak!
Osobiście kocham tego typu książki i całym sercem i całą sobą się w nich zatracam.

Musiałam zacząć czytać, żeby dowiedzieć się, jak skończyła się sytuacja, która była finałem pierwszej części… I jak już zaczęłam przewijać strony, to przeczytałam całość 😁

Toksyczne zachowania i fabuła rozciągnięta, a tak naprawdę jest o niczym.

Toksyczne zachowania i fabuła rozciągnięta, a tak naprawdę jest o niczym.

Książka miała lepsze i gorsze momenty. Niestety strasznie męcząca jest ich historia-ich wieczne kłócenie się i godzenie. Jest to nudne i strasznie przewidywalne, ale były momenty też wciągające. Książka pisana w przyjemny sposób przez co bardzo się szybko czyta.

Miłość Tessy i Hardina, od początku stała pod znakiem zapytania. Nikt nie pomyślałby, że taki chłopak mógłby się zakochać. Jego znajomi, on sam, nikt nie wierzył. A jednak, uczucie zakiełkowało nawet w tak ciemnym sercu. Jest to uczucie którego on sam nigdy nie czuł i nie rozumial. I właśnie wtedy, gdy to się zaczeło, tajemnica którą trzymał przed Tessą ujrzała światło dzienne, a jedyna osoba przy której czuł się lepiej, go zostawiła. Tessa zraniona zachowaniem osoby, przy której czuła się wspaniale, rzuca się w wir pracy. Nie może sobie wyjaśnić jak mógł to zrobić. Myślała, że naprawde sie w niej zakochał. Ma nadzieje że praca pochłonie ją w całości a Hardin Juz nigdy się u niej nie pojawi. Jej jedynym oparciem jest Landon - najlepszy przyjaciel i jego rodzina, niestety jednocześnie rodzina Hardina, Czy da się to pogodzić? Czy do niego wróci? Czy wybaczy Hardinowi zdradę? Jak Hardin sobie bez niej poradzi? I czy będzie o nią walczył?

Przeczytałam 1 tom i był super ale wydaje mi się, że 2 lepszy. Wątki nie opierają się już tylko na ciągłym życiu uczuciowym i robieniu w kółko tego samego. Podoba mi się, że zostały rozwinięte wątki poboczne, pokazano więcej normalnego życia i przedstawiono bardziej historię Hardina, dając nam lepiej poznać i zrozumieć jego zachowanie. Fabuła po raz kolejny nie zawiodła i zaskoczyła wieloma zwrotami akcji. Podsumowując książka bardzo fajna, dla osób lubiące klimaty Wattpad oraz miłosne zdecydowanie godna polecenia.

Super wciągająca

Super wciągająca

Kiedy wszystko wydaje się już poukładane coś musi się wydarzyć - to był by idealny opis książki. Ta książka podobnie do pierwszego tomu wywołuje DUŻO emocji. Polecam.

Całą serię książek przeczytałam po obejrzeniu dwóch pierwszych części filmu. Film bardzo polubiłam, więc wiedziałam, że z książkami będzie podobnie. After był początkiem mojej historii z czytaniem i z książkami. Nie wiem czy to dlatego, czy może bo po prostu polubiłam filmy, ale jestem zachwycona całą serią. Bardzo podobał mi się sposób pisania, lekkość, to, że cały czas coś się działo, Nie miała miejsca monotonność, emocje podczas czytania były przeróżne. Na dodatek w książkach dzieje się wiele więcej niż w filmach. Na pewno będę chciała przeczytać jeszcze raz całą serię. :)

Nie do końca wiem co napisać o tej książce. Jak pierwszy tom czytałam z zaciekawieniem tak ten bardzo mnie już męczył. Ciekawi mnie historia Hardina i Tessy ale muszę sobie zrobić przerwę od tej serii i zebrać siły na tom 3

Jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorką i szczerze mówiąc nie mam ochoty na powtórkę. Książki pomimo dużej ilości stron czyta się bardzo szybko. Wszystko ze względu na infantylny styl pisania autorki. Dodatkowo wszystkie sceny gdzie Tessa i Hardin się kłócą są po prostu nudne. Przez całą serię cały czas zrywają i się schodzą co już w pierwszym tomie mnie irytowało. Nie wiem jakim cudem przebrnęłam przez te cztery tomy. Zachowanie i związek tych dwojga jest bardzo toksyczny, oboje ze sobą kompletnie nie rozmawiają przez co później się kłócą. Dodatkowo niektóre kwestie były dla mnie dość niesmaczne i miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Hardin tak naprawdę pomiatał Tessa przez większość czasu, miał gdzieś jej uczucia i potrzebował jej tylko dlatego, że go uspokajała po koszmarach. Ogólnie historia sama w sobie nie jest zła, porusza ważne kwestie i wartości życiowe. Pokazuje jak łatwo zniszczyć kruchy związek bez poważnej rozmowy między bohaterami. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, oboje są bardzo inteligentni i zabawni, każdy na swój sposób. Irytowało mnie trochę również to, że Hardin niszczył wszystko bez jakichkolwiek konsekwencji. Dopiero London uświadomił głównym bohaterom jak ich kłótnie wpływają na wszystkich pozostałych. Szkoda, że nastąpiło to dopiero w ostatniej części. Tak samo jak przez wszystkie tomy widać jak bardzo toksyczna jest ta relacja i dopiero w ostatnim bohaterowie przechodzą przemianę. Uważam, że serię można by spokojnie skrócić, nie potrzeba aż tylu kłótni aby uświadomić sobie jaki ten związek jest naprawdę. Podsumowując cieszę się, że w końcu miałam okazję przeczytać te książki, byłam bardzo ich ciekawa. Uważam, że historia jest bardzo ciekawa ale zbyt długa i zbyt melodramatyczna. Nie jestem pewna czy sięgnę po nią jeszcze raz ani czy po jakąkolwiek inną książkę od tej autorki.

• Romans