Tylko Ciebie chcę

Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
tłumaczenie
Anna Niewęgłowska
Ho voglia di te
Miss_Jacobs

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem" Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju...

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem"

Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju wydawniczego "Trzy metry nad niebem". Pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach - do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowie

• Niezrównani
  • Tylko w mojej głowie
  • Rzeka złodziei
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Dwóch panów z branży
  • W obcej skórze
  • Salon Wiosenny
  • Egzekucja w dobrej wierze
  • Wielka księga kaca
  • Uczeń architekta
  • Szkielet białego słonia
  • Alicja w krainie czasów
  • Zadurzenie

Japoński kochanek
Isabel Allende

8 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Jest to kolejna książka opisująca życie Stepa. Jak można się domyślić – nadal wulgarna, chamska, żartobliwa i namiętna.
„Tylko ciebie chcę” – ten tytuł coś znaczy! A to, że po 2 latach w USA, Step wraca do Rzymu, a tam... wszyscy znają to imię, jego los i wszystkie osiągnięcia... no może oprócz Gin, która próbuje ukraść mu kasę na stacji benzynowej. Dziewczyna chyba nie wie, na co się pisze...
Nie dość, że w formie rekompensaty chłopak zabiera ją na przejażdżkę, każe zmieniać opony i naraża na nieprzyjemne spotkanie z trzema kolegami... jednakże w Stanach trenuje się boks, a Gin – trzeci dan – też daje nieźle popalić, także chłopcy szybciutko odjeżdżają. Na tym się nie kończy – jedna noc, a tyle się dzieje! Następnie kolacja - z początku romantyczna, ale później zaczyna się taniec na stole, a jedzenie lata od osoby na osobę.
I tak z czasem miłość młodych rośnie. Dojdzie do przykrych sytuacji – muszę już was ostrzec! – ale nie martwcie się. Pewnego dnia jeden wiersz ukoi rany, a...

Modliszeg | 2016-02-15
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2016

"Wcześniej czy później sprawy, które za sobą zostawiłeś, same cię dopadną. I nawet najgłupsze rzeczy, kiedy jesteś zakochany, zapamiętujesz jako coś najpiękniejszego. Bo ich prostoty nie da się porównać z niczym innym."

Step po dwuletnim pobycie w Nowym Jorku postanawia wrócić do Rzymu. Zaczyna nowe życie, mimo natłoku wspomnień. Poznaje specyficzną Gin, która odmienia jego dotychczasowe poglądy, przyzwyczajenia oraz zmienia jego codzienność. Czy przeszłość zakłóci szansę na ponowne szczęście?

Wracamy do życia Stepa, który po rozstaniu z Babi zatracił się w rozpaczy po utraconej miłości. Po dwóch latach spędzonych poza rodzinnym miejscem, wraca pełen rezerwy. Bohater jest niezwykle wrażliwy i uczuciowy mimo pozorów, które stwarzał. Step dźwigając bagaż doświadczeń, oddaje się nowemu uczuciu. Śledzimy kwitnącą miłość bohatera w Gin. Obserwujemy również poznaną w pierwszej części bohaterkę: Babi, która cechuje się egoistycznym postępowaniem oraz wyrafinowaniem. Fatalny błąd Stepa,...

Susie | 2011-04-22
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście a macie w planach przeczytanie "Trzy metry nad niebem" to odradzam czytanie tej recenzji. Mogę w niej wspomnieć o wielu rzeczach, które wpłyną na wasze podejście do pierwszej części a i z samego opisu łatwo można wywnioskować jak kończy się ta pierwsza , to z kolei już mogłoby całkiem zepsuć wrażenia podczas czytania "Trzech metrów nad niebem".

Po przeczytaniu "Trzech metrów nad niebem" w moich myślach pozostało wiele pytań.
Tak więc w "Tylko ciebie chcę" spodziewałam się znaleźć na nie odpowiedzi. [Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły ale w tym miejscu po prostu nie potrafię się powstrzymać] Jakże bardzo się rozczarowałam.
Być może gdyby nie moje podejście do tej książki, przyjęłabym ją zupełnie inaczej. Czytając ciągle czekałam na przełom: na pojawienie się na drodze Stepa, Babi; ich powrót do siebie. Lecz autor podarował nam całkiem inną historię niż oczekiwałam. Dopiero po przeczytaniu około 2/3 zorientowałam się, że...

Wizzi | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013.
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Kolejna książka Moccia, którą w ostatnim czasie przeczytałam. Druga część przygód Stepa, Babi, Paola i Palliny. Do głównych bohaterów dołącza Ginevra, dla przyjaciół Gin. Barwna postać, która moim zdaniem lepiej pasuje do Stepa niż Babi. Nie brakuje ciekawych wydarzeń, zarówno śmiesznych jak i smutnych.

Julia Sokołowska | 2014-07-26
izabela81 | 2014-04-03
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

To kontynuacja "Trzy metry nad niebem". Zaczęłam trochę nietypowo, ale w bibliotece akurat była ta książka, więc tak zaczęłam. Teraz muszę nadrobić i przeczytać pierwszą część.

Język jakim operuje autor jest bardzo lekki i niejednokrotnie dosadny. Moccia nie boi poruszać takich tematów jak zdrada, tabletki gwałtu czy ciąży. I jak to bywa u Mocci świetnie potrafi oddać niepowtarzalny klimat Rzymu. Możemy poczuć zapach włoskiej pizzy, smak piwa...

Często czytając książkę miałam wrażenie, że autor jakoś specjalnie upodobał sobie słowo "w okamgnieniu", które pojawia się wielokrotnie.
Jest to książka dla miłośników pięknych historii o uczuciach.

Justi6 | 2012-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 listopada 2012

Z wielkim żalem musiałam wystawic tak niską opinie.
Bardzo długo czekałam na tą książkę. Pierwsza częśc "Trzy merty nad niebem" była doskonała, niebanalna, świetnie się ją czytało, więc spodziewałam się, że kontynuacja 'Tylko ciebie chcę" będzie jeszcze lepsza....nic bardziej mylnego.

"Tylko ciebie chcę" to książka nudna,przewidywalna z okropnie długimi rozwleczonymi opisami.Autor niepotrzebnie wprowadził tyle chaosu i zamieszania.
Jak dla mnie koniec nieciekawy wręcz banalny. Z ogromnym trudem dobrnęłam do końca.
Nigdy tak bardzo nie zawiodłam sie na książce. :(

Daria | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 02 lutego 2014

„Tylko Ciebie Chcę” to opowieść, która pochłonęła mnie bez reszty, już od pierwszego zdania. I choć z początku czułam lekki niedosyt, gdyż strasznie rzadko pojawiała się jedna z moich ulubionych postaci (Pallina), a nawet irytację, gdy pojawiały się rozdziały poświęcone Babi, to z czasem wręcz odetchnęłam z ulgą – nowe postacie, które pojawiły się w tej części zaskarbiły sobie moją sympatię przede wszystkim przez swą.. oryginalność – a jednocześnie są głównym źródłem „świeżości”, co bardzo mi się spodobało.
Ta część zdecydowanie różni się od „Trzy Metry Nad Niebem” - i to nie tylko przez narrację, która prowadzona jest przede wszystkim w pierwszej osobie (z punktu widzenia Stepa oraz Gin – a we fragmentach również ze strony innych bohaterów) – opisy emocji i uczuć głównego bohatera zasługują na uznanie – jestem pod nie lada wrażeniem tych ogromnych fragmentów poświęconych wewnętrznych rozterek bohatera oraz jego wspomnień. Spodobały mi się również fragmenty z pamiętnika – to...

Marta | 2012-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Książka, moim zadaniem, dużo lepsza od ,,Trzy metry nad niebem". Step wraca z Nowego Jorku zmieniony, przeszedł ogromną przemiane, butowniczego chłopaka, do odpowiedzialnego za swoje czyny mężczyzne. Poznaje uroczą Gin, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, co będzie jak spotka Babi, czy jego miłość do Babi odżyje, czy zastanie z Gin? Tego musicie się dowiedzieć z książki.

A o to kilka cytatów z książki, które zapadły mi w pamięć:
,,Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją stracisz."
,,W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego. Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie sprowadza się całe wytłumaczenie."

Magdalenkaaaaa | 2015-06-25
Przeczytana: czerwiec 2015

Kontynuacja "Trzy metry nad niebem" zachwyciła mnie bardzo. Wydaje mi się, że ta część jest ciekawsza od pierwszej. Na początku było troszeczkę nudno. Step wrócił z Nowego Jorku po 2 latach. Zmienił się strasznie, stał się odpowiedzialnym mężczyzną. Poznaje Gin. Po pewnym czasie stają się parą.
W książce opisana jest dalsza historia rodziny Gervasi.
Po tym co Babi zrobiła Stepowi pod koniec książki znienawidziłam ją. Jak mogła wystawić go na taką próbę!?
CUDOWNA KSIĄŻKA!!! Polecam!!!