Okładka książki Tylko Ciebie chcę

Tylko Ciebie chcę

Autor:
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 2)
tłumaczenie
Anna Niewęgłowska
Ho voglia di te
wydawnictwo
MUZA
typ
papier
Miss_Jacobs
7,07 (1648 ocen i 179 opinii)

Opis książki

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem" Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju w...

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem"

Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju wydawniczego "Trzy metry nad niebem". Pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach - do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Susie | 2011-04-22
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście a macie w planach przeczytanie "Trzy metry nad niebem" to odradzam czytanie tej recenzji. Mogę w niej wspomnieć o wielu rzeczach, które wpłyną na wasze podejście do pierwszej części a i z samego opisu łatwo można wywnioskować jak kończy się ta pierwsza , to z kolei już mogłoby całkiem zepsuć wrażenia podczas czytania "Trzech metrów nad niebem".

Po przeczytaniu "Trzech metrów nad niebem" w moich myślach pozostało wiele pytań.
Tak więc w "Tylko ciebie chcę" spodziewałam się znaleźć na nie odpowiedzi. [Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły ale w tym miejscu po prostu nie potrafię się powstrzymać] Jakże bardzo się rozczarowałam.
Być może gdyby nie moje podejście do tej książki, przyjęłabym ją zupełnie inaczej. Czytając ciągle czekałam na przełom: na pojawienie się na drodze Stepa, Babi; ich powrót do siebie. Lecz autor podarował nam całkiem inną historię niż oczekiwałam. Dopiero po przeczytaniu około 2/3 zorientowałam się, że nici z...

Monoftongizacja | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013.
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Kolejna książka Moccia, którą w ostatnim czasie przeczytałam. Druga część przygód Stepa, Babi, Paola i Palliny. Do głównych bohaterów dołącza Ginevra, dla przyjaciół Gin. Barwna postać, która moim zdaniem lepiej pasuje do Stepa niż Babi. Nie brakuje ciekawych wydarzeń, zarówno śmiesznych jak i smutnych.

youlia121 | 2014-07-26

Ta książka uświadomiła mi jak piękna może być miłość i jak łatwo zranić bliską osobę. Przez nią przestałam lubić Babi i dopiero zauważyłam jak bardzo jest samolubna. Za to bardzo polubiłam Gin. Wie czego chce, niczego się nie boi i co najbardziej w niej lubię - nie interesuje się opinią innych. A Step ? Ahh ... Steep <33 Tą kwestię pozostawiam bez komentarza :))

Szkoda tylko, że dowiedziałam się, że to druga część dopiero rok po przeczytaniu jej :( Nigdzie to nie napisane: ani na okładce, ani w środku.. Zdziwiłam się, że w kilku miejscach było nawiązanie do wydarzeń w przeszłości, ale tak czasami w książkach jest :) Trudno co się stało, to się nie odstanie :) Cieszę się, że przeczytałam zarówno jak i pierwszą tak i drugą część :)

,,Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją stracisz."

izabela81 | 2014-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

To kontynuacja "Trzy metry nad niebem". Zaczęłam trochę nietypowo, ale w bibliotece akurat była ta książka, więc tak zaczęłam. Teraz muszę nadrobić i przeczytać pierwszą część.
Język jakim operuje autor jest bardzo lekki i niejednokrotnie dosadny. Moccia nie boi poruszać takich tematów jak zdrada, tabletki gwałtu czy ciąży. I jak to bywa u Mocci świetnie potrafi oddać niepowtarzalny klimat Rzymu. Możemy poczuć zapach włoskiej pizzy, smak piwa...
Często czytając książkę miałam wrażenie, że autor jakoś specjalnie upodobał sobie słowo "w okamgnieniu", które pojawia się wielokrotnie.
Jest to książka dla miłośników pięknych historii o uczuciach.

Justi6 | 2012-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 listopada 2012

Z wielkim żalem musiałam wystawic tak niską opinie.
Bardzo długo czekałam na tą książkę. Pierwsza częśc "Trzy merty nad niebem" była doskonała, niebanalna, świetnie się ją czytało, więc spodziewałam się, że kontynuacja 'Tylko ciebie chcę" będzie jeszcze lepsza....nic bardziej mylnego.

"Tylko ciebie chcę" to książka nudna,przewidywalna z okropnie długimi rozwleczonymi opisami.Autor niepotrzebnie wprowadził tyle chaosu i zamieszania.
Jak dla mnie koniec nieciekawy wręcz banalny. Z ogromnym trudem dobrnęłam do końca.
Nigdy tak bardzo nie zawiodłam sie na książce. :(

Evita | 2011-06-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Dlaczego nikt mnie nie uprzedził,że to jest część druga.Mam żal do pań z biblioteki.Nie ma o tym nawet malutkiej wzmianki na okładce.Ani z przodu,ani z tyłu,ani w środku.Zorientowałam się po kilku pierwszych rozdziałach,że to jest kontynuacja,bo autor nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń.A ja nie cierpię zaczynać od dupy strony,ot co.Pamiętajcie zatem,żeby najpierw przeczytać "Trzy metry nad niebem" Federico Moccia,a potem wziąć się za "Tylko ciebie chcę".Nie znając wcześniejszych losów bohaterów,swoje wrażenia z przeczytanej lektury odnoszę więc tylko do drugiej części.

Stepa poznajemy w samolocie lecącym z Nowego Jorku do Rzymu.Chłopak wraca po dwuletniej nieobecności,z kursu grafiki.Okazuje się,że w mieście wszyscy go znają,a jego postać wręcz obrosła legendą.Step,przystojny i seksowny zabijaka,twardziel,walczył na pięści z połową rzymskiej populacji.Jednym słowem jest cool.Rozpoczyna pracę w telewizji,poznaje Gin,z którą na dzień dobry o mały włos się nie pobił na stacji benzynowe...

Ula | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Romanse

Kontynuacja " Trzech metrów nad niebem" ukazuje nam bolesną prawdę.. każdą miłość kiedyś trzeba pogrzebać. Ciężko mi opisać tę książkę, bo wywołuje u mnie silne uczucia. Tak wiele łez, smutku, rozczarowań kryje się na tych stronicach. Bardzo żałowałam, iż Step i Babi nie wrócili do siebie, bo przez cały ten czas po cichu im kibicowałam. Jednak miejsce Babi zajęła Gin, bohaterka, która nie wzbudziła mej sympatii. Moim zdaniem dziewczyna sama nie wie,czego chce od życia, nie potrafi się jasno określić. Babi w drugiej części została ukazana w bardzo negatywnym świetle, zupełnie nie pasuje do tej uroczej, dobrej dziewczyny z pierwszej. To przecież Babi zmieniła Stepa, pierwsza poznała jego sekrety i sprawiła, że chciał stać się kimś lepszym. Autor w utworze nie udziela odpowiedzi na pytanie, co spowodowało tę nagłą przemianę dziewczyny, dlaczego postąpiła tak okrutnie wobec swojej dawnej miłości. Nie wszystko kończy się szczęśliwie i idzie po naszej myśli. Stepowi udało się uporać ze swoj...

bewelka86 | 2014-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2014

"Tylko Ciebie chcę" to kontynuacja historii znanej nam z innej powieści tegoż Autora, "Trzy metry nad niebem". Obie książki mają bardzo wysokie oceny, jednak mnie nie do końca przypadły do gustu. Pierwsza część dostała ode mnie 5 gwiazdek - jakoś nie mogłam "kupić" całej tej historii. Moje oczekiwania względem tamtej pozycji były wysokie i srodze się zawiodłam w trakcie lektury.

Do drugiej części podeszłam z innym nastawieniem. Może bym jej nie czytała, ale jednak byłam ciekawa co się wydarzy, zwłaszcza po tym jak zakończyła się pierwsza część.

Głównym bohaterem tutaj jest przeważnie Step, bo to on (między innymi) opowiada nam całą historię. Nie pamiętam już toku narracji w pierwszej części, ale w "Tylko Ciebie chcę" Autor postawił na narrację pierwszoosobową i to w taki sposób, że coś jakiś czas oddaje głos innemu bohaterowi, oczywiście główny ciężar narracji spada na Stepa.

Krótko o bohaterach: pojawiają się osoby z pierwszej części, ale ni...

Sensi | 2013-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Ostatnio przechodzę istną miłość platoniczną do tego włoskiego pisarza. Niby przypadek, ale jak już się zaangażujesz to końca nie ma. Ale do rzeczy.

Skoro już się przeczytało "Trzy metry nad niebem" to od razu wypadałoby sięgnąć po część drugą, czyli "Tylko Ciebie chcę". Tak też zrobiłam. Byłam na świeżo po wydarzeniach w pierwszej części, więc nie miałam problemu z tym, żeby się połapać o co chodzi tutaj. Czyta się lekko, przyjemnie, chociaż nie brakuje wzruszeń. Ta część według mnie jest lepsza, więcej w niej zawiłości, tajemnic - tych mniejszych i większych, a na każdej stronie można odnaleźć odpowiedź na dręczące nas pytania.

Polecam z czystym sumieniem. Tylko uprzedzam: najpierw trzeba znaleźć się "Trzy metry nad niebem", aby zrozumieć, że "Tylko Ciebie chcę". :)

Marta | 2012-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Książka, moim zadaniem, dużo lepsza od ,,Trzy metry nad niebem". Step wraca z Nowego Jorku zmieniony, przeszedł ogromną przemiane, butowniczego chłopaka, do odpowiedzialnego za swoje czyny mężczyzne. Poznaje uroczą Gin, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, co będzie jak spotka Babi, czy jego miłość do Babi odżyje, czy zastanie z Gin? Tego musicie się dowiedzieć z książki.

A o to kilka cytatów z książki, które zapadły mi w pamięć:
,,Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją stracisz."
,,W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego. Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie sprowadza się całe wytłumaczenie."

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku