Tylko Ciebie chcę

Tłumaczenie: Anna Niewęgłowska
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
Ho voglia di te
Miss_Jacobs

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem" Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju...

Druga część powieści " Trzy metry nad niebem"

Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości? Kontynuacja przeboju wydawniczego "Trzy metry nad niebem". Pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach - do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowie

Jest to kolejna książka opisująca życie Stepa. Jak można się domyślić – nadal wulgarna, chamska, żartobliwa i namiętna.
„Tylko ciebie chcę” – ten tytuł coś znaczy! A to, że po 2 latach w USA, Step wraca do Rzymu, a tam... wszyscy znają to imię, jego los i wszystkie osiągnięcia... no może oprócz Gin, która próbuje ukraść mu kasę na stacji benzynowej. Dziewczyna chyba nie wie, na co się pisze...
Nie dość, że w formie rekompensaty chłopak zabiera ją na przejażdżkę, każe zmieniać opony i naraża na nieprzyjemne spotkanie z trzema kolegami... jednakże w Stanach trenuje się boks, a Gin – trzeci dan – też daje nieźle popalić, także chłopcy szybciutko odjeżdżają. Na tym się nie kończy – jedna noc, a tyle się dzieje! Następnie kolacja - z początku romantyczna, ale później zaczyna się taniec na stole, a jedzenie lata od osoby na osobę.
I tak z czasem miłość młodych rośnie. Dojdzie do przykrych sytuacji – muszę już was ostrzec! – ale nie martwcie się. Pewnego dnia jeden wiersz ukoi rany, a...

Modliszeg | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

"Wcześniej czy później sprawy, które za sobą zostawiłeś, same cię dopadną. I nawet najgłupsze rzeczy, kiedy jesteś zakochany, zapamiętujesz jako coś najpiękniejszego. Bo ich prostoty nie da się porównać z niczym innym."

Step po dwuletnim pobycie w Nowym Jorku postanawia wrócić do Rzymu. Zaczyna nowe życie, mimo natłoku wspomnień. Poznaje specyficzną Gin, która odmienia jego dotychczasowe poglądy, przyzwyczajenia oraz zmienia jego codzienność. Czy przeszłość zakłóci szansę na ponowne szczęście?

Wracamy do życia Stepa, który po rozstaniu z Babi zatracił się w rozpaczy po utraconej miłości. Po dwóch latach spędzonych poza rodzinnym miejscem, wraca pełen rezerwy. Bohater jest niezwykle wrażliwy i uczuciowy mimo pozorów, które stwarzał. Step dźwigając bagaż doświadczeń, oddaje się nowemu uczuciu. Śledzimy kwitnącą miłość bohatera w Gin. Obserwujemy również poznaną w pierwszej części bohaterkę: Babi, która cechuje się egoistycznym postępowaniem oraz wyrafinowaniem. Fatalny błąd Stepa,...

filozof | 2016-08-07

Włoscy autorzy książek,od czasu do czasu pojawiają się w moich planach literackich.
Czasem trafiam,na perełki,a czasem na grudy węgla.Tym razem,w tej książce nie mogłem znaleźć,prawdzie żadnego skarbu.Akcja toczy się strasznie ociężale i nudno.
Bohaterowie tylko w paru momentach próbują nas zaskoczyć.
Ale,udaje im się to tylko parę razy.
Straszne w tej książce jest to,że bardzo szybko o niej się zapomina :-(
Tak więc,nie jest to książka do,której wrócę.

Susie | 2011-04-22
Przeczytana: 29 kwietnia 2010

Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście a macie w planach przeczytanie "Trzy metry nad niebem" to odradzam czytanie tej recenzji. Mogę w niej wspomnieć o wielu rzeczach, które wpłyną na wasze podejście do pierwszej części a i z samego opisu łatwo można wywnioskować jak kończy się ta pierwsza , to z kolei już mogłoby całkiem zepsuć wrażenia podczas czytania "Trzech metrów nad niebem".

Po przeczytaniu "Trzech metrów nad niebem" w moich myślach pozostało wiele pytań.
Tak więc w "Tylko ciebie chcę" spodziewałam się znaleźć na nie odpowiedzi. [Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły ale w tym miejscu po prostu nie potrafię się powstrzymać] Jakże bardzo się rozczarowałam.
Być może gdyby nie moje podejście do tej książki, przyjęłabym ją zupełnie inaczej. Czytając ciągle czekałam na przełom: na pojawienie się na drodze Stepa, Babi; ich powrót do siebie. Lecz autor podarował nam całkiem inną historię niż oczekiwałam. Dopiero po przeczytaniu około 2/3 zorientowałam się, że...

Justyna | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013.
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Kolejna książka Moccia, którą w ostatnim czasie przeczytałam. Druga część przygód Stepa, Babi, Paola i Palliny. Do głównych bohaterów dołącza Ginevra, dla przyjaciół Gin. Barwna postać, która moim zdaniem lepiej pasuje do Stepa niż Babi. Nie brakuje ciekawych wydarzeń, zarówno śmiesznych jak i smutnych.

Nie wiem, czy mam prawo oznaczać tą książkę jako przeczytaną, bo jej nie skończyłam. Przeczytałam sto stron i stwierdziłam, że mam dość. Po raz pierwszy od dawna książka mnie pokonała.

Pierwsza część też nie przypadła mi do gustu, ale sama historia była ciekawa i mimo, że wykonanie mi się nie spodobało, to byłam w stanie doczytać do końca. Natomiast tutaj... Flaki z olejem, właściwie nic się nie dzieje, główny bohater wzdycha za dawną miłością i rzuca jakimiś refleksyjnymi tekstami o utraconym szczęściu, po czym idzie do łóżka przypadkową kobietą, a następnie znowu rozpacza jak to okropnie zastępować miłość seksem. W międzyczasie rozmawia z bratem jakimś dziwnym slangiem, boczy się ojca i spaceruje po Rzymie. Jako przerywnik wycinki z życia rodziny Babi i jej siostry, która postanawia stracić dziewictwo, aby się rozluźnić zażywa tabletkę ecsatzy, a potem dziwi się, że pierwszy raz boli. W ogóle mam wrażenie, że seks jest jedynym motorem napędowym dla postaci Mocci. Myślą tylko o...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W drugiej części powieści "Tylko ciebie chcę"powraca Step do Rzymu z buntowniczego chłopaka przechodzi niezwykłą przemianę,rozpoczyna pracować w telewizji,gdzie zostaje zatrudniony otrzymuje prace,poznaje ciekawych,nowych ludzi w tym dziewczyne Gin,która wpada mu w oko.Czy Step nie zapomniał o swojej dawnej miłości,czy zdoła ją wskrzesić na nowo do Babi dziewczyny,z którą był i bardzo kochał?
Bardzo dobrze napisana książka z dobrą fabułą,wartką akcją i trzymającą w napięciu.
Nie nudziłam się przy tej książce,była interesującą,świetną oraz fajną lekturą ciężko było się oderwać od książki,zapewniła mi miły relaks.

Justi6 | 2012-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 listopada 2012

Z wielkim żalem musiałam wystawic tak niską opinie.
Bardzo długo czekałam na tą książkę. Pierwsza częśc "Trzy merty nad niebem" była doskonała, niebanalna, świetnie się ją czytało, więc spodziewałam się, że kontynuacja 'Tylko ciebie chcę" będzie jeszcze lepsza....nic bardziej mylnego.

"Tylko ciebie chcę" to książka nudna,przewidywalna z okropnie długimi rozwleczonymi opisami.Autor niepotrzebnie wprowadził tyle chaosu i zamieszania.
Jak dla mnie koniec nieciekawy wręcz banalny. Z ogromnym trudem dobrnęłam do końca.
Nigdy tak bardzo nie zawiodłam sie na książce. :(

izabela81 | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

To kontynuacja "Trzy metry nad niebem". Zaczęłam trochę nietypowo, ale w bibliotece akurat była ta książka, więc tak zaczęłam. Teraz muszę nadrobić i przeczytać pierwszą część.

Język jakim operuje autor jest bardzo lekki i niejednokrotnie dosadny. Moccia nie boi poruszać takich tematów jak zdrada, tabletki gwałtu czy ciąży. I jak to bywa u Mocci świetnie potrafi oddać niepowtarzalny klimat Rzymu. Możemy poczuć zapach włoskiej pizzy, smak piwa...

Często czytając książkę miałam wrażenie, że autor jakoś specjalnie upodobał sobie słowo "w okamgnieniu", które pojawia się wielokrotnie.
Jest to książka dla miłośników pięknych historii o uczuciach.

Julia Sokołowska | 2014-07-26