Trzy razy ty

Tłumaczenie: Karolina Stańczyk
Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 3)
Wydawnictwo: MUZA SA
Tre volte te
klaudia9144

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Trzy metry nad niebem". W "Trzech metrach nad niebem" Babi złamała mu serce. W "Tylko ciebie chcę" Gin nauczyła go kochać na nowo. W "Trzy razy ty" Step staje na rozstaju dróg... Jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin? Co stało się z tym skłóconym z całym światem chłopakiem, z zabijaką, który spędzał popołudnia na placu z przyjaciółmi, a wieczory na...

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Trzy metry nad niebem".

Jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin?

Co stało się z tym skłóconym z całym światem chłopakiem, z zabijaką, który spędzał popołudnia na placu z przyjaciółmi, a wieczory na jeździe motorem? Czasami Stepowi wydaje się, że tamto życie należy do kogoś innego. Dziś jest kimś zupełnie innym, człowiekiem sukcesu, telewizyjnym producentem i wkrótce będzie się żenić. Jego wybranką jest Gin, kobieta łagodna, piękna, czuła, idealna. Wybaczyła mu zdradę sprzed sześciu lat. Zdradę z Babi, jego pierwszą niezapomnianą miłością. Od tamtej pory Babi i Step się nie widzieli, ale oto ona ponownie wkracza w jego życie z siłą tornada, wyjawiając mu skrywany przez lata sekret. Step jest zmuszony przeanalizować swoje wybory, upewnić się, co do słuszności podjętych decyzji oraz postawić sobie niewygodne pytania. Czy naprawdę jest szczęśliwy z Gin? Czy Babi jest jedynie wspomnieniem czy też ogniem, którego nikt ani nic nigdy nie będzie w stanie ugasić?

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

PABLOPAN | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Hisotrię Stepa poznałem dopiero w ostatniej części trylogii. Na szczęście opowieść prowadzona jest tak, że nieznajomość poprzednich części nie wpływa na jej odbiór. Mottem "Trzy razy ty" wydaje się być slogan "stara miłość nie rdzewieje". Step i Babi udowadniają, że prawdziwej miłości nie można wymazać z pamięci, a wszystkie drogi zdają się prowadzić do ukochanej osoby. W walce serca z rozumem w tej historii zwycięsko wychodzi serce. Jeżeli chodzi o książkę, przeraziła mnie jej objętość, ale zupełnie niepotrzebnie. Te prawie 800 stron czyta się bardzo sprawnie, a opowieść naprawdę wciąga. Interesujące są wątki społeczno-obyczajowe. Włoscy mężczyźni przedstawieni są jako osoby skłonne do zdrady, Włoszki natomiast to kobiety cierpliwe, wybaczające mężom błędy, wspaniałe matki. Na każdej karcie prosecco i inne alkohole leją się strumieniami. Zaglądamy za kulisy życia producentów telewizyjnych i gwiazdek filmowych. Wszystko to sprawia, że książka jest interesującą lekturą. Może...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak to jest z tą miłością? Czy to ta pierwsza jest tą łączącą ludzi aż do śmierci? Czy może znaleziona później, wybrana z rozwagą, jest tą wartą pielęgnacji i wszelkich starań?

"Ona jest tym wszystkim, czego pragnę i bez czego nie umiem żyć."

Znowu wracamy do świata Stepa, Gin i Babi. Step nie jest już tym samym człowiekiem - zmienił się, wydoroślał, odnosi sukcesy w swojej własnej firmie. Związał się z Gin, planują razem ślub, a ich wspólne dziecko jest już w drodze. Lecz pewnego dnia, po wielu latach, Babi wkracza do jego życia jakby nigdy nie było żadnej rozłąki i informuje go, że mają razem pięcioletniego syna. Ciągle jest w nim zakochana, a jej własne małżeństwo nie przynosi jej satysfakcji.

"Trzykrotnie byliśmy razem i już nigdy się ode mnie nie uwolnisz. Trzy razy mój."

Przed Stepem jest niewiarygodnie trudne zadanie. Jak wybrać jedną z nich? A może można kochać dwie kobiety jednocześnie? Co zrobić w tej sytuacji? Niezwykłe prawie 800 stron zmagań bohaterów z ich...

FairytaleePrincess | 2018-07-20

Baby, Steph i Gin
Trzy osoby, których los jakoś tak nieprzerwanie się łączy, a losy ciągle ze sobą splatają.
Tym razem Baby pojawia się w niby-ułożonym życiu Steph i Gin, przywożąc ze sobą nie lada tajemnice.
Czy Steph wywróci swoje życie do góry nogami? Którą drogę wybierze, którą ścieżką podąży?
Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać ją sami.

Ciężko mówić o tej książce bez spojlerów, a chciałabym nie zdradzać Wam żadnej niespodzianki, bo tych w "Trzy razy Ty" nie mało. Jest to jedna z tych nielicznych powieści w których akcja płynie jednocześnie wolno i szybko. Jest to powieść, w ktorej można nacieszyć się klimatem Włoch, jednocześnie lekka ale też subtelnie zmuszająca do refleksji. Pisana malowniczym językiem, w ktorych pojawia się mnóstwo aforyzmów!

Jest to zdecydowanie najlepsza część trylogii Federico Mocci. Męczyły mnie jedynie, nieco przydługie jak dla mnie rozdziały, na tomiszcze takiego kalibru w moim mniemaniu powinno być ich więcej, a krótszych.

Podsumowując,...

„Trzy razy ty” Federica Mocci to zwieńczenie historii Babi, Stepa i Gin, bohaterów znanych z książek „Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę”.

Step nie jest już tym porywczym, zbuntowanym nastolatkiem znanym z poprzednich części. Wydoroślał, dojrzał, założył własną firmę, która świetnie się rozwija. Jego związek z Gin – kobietą dobrą, ciepłą, inteligentną, która „nauczyła go kochać na nowo” – rozwija się. Jest i Babi – dawna miłość Stepa, która niespodziewanie powraca po latach i wywraca jego życie do góry nogami.

„Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę” skradły mi serce wiele lat temu, dlatego obawiałam się, czy autorowi po tak długim czasie znowu uda się mnie porwać. Niepotrzebnie! „Trzy razy ty” wciągnęła mnie niemal od pierwszej strony i z niecierpliwością przerzucałam do przodu kartki (a kartek tych było wcale niemało, bo niemal 800!). I mimo że zakończenia można się domyślić, to książkę czytałam z przyjemnością.

Główną osią powieści jest, świetnie...

Jolka | 2018-06-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wydawnictwo Muza sprawiło mi nie lada niespodziankę przesyłając gratisowy egzemplarz ostatniego tomu trylogii Federica Moccii. To na wskroś romantyczna, tym razem mocno melodramatyczna historia. Utwierdziła mnie całkowicie w przekonaniu ( po niedawnej lekturze „Trzy metry nad niebem”) że chyba nikt, spośród znanych mi pisarzy, nie umie pisać tak pięknie o miłości, jak Moccia. Przez zastosowanie w narracji pierwszej osoby czytelnik czuje się wprowadzony w najintymniejsze myśli i odczucia bohaterów, w tok ich rozumowania i podejmowane decyzje. To swoisty ”rachunek sumienia” odkrywany przed czytelnikiem. Czy wszyscy czytelnicy zgodzą się jednak z uczuciami i motywacjami bohaterów? Śmiem wątpić. Autor stara się także odmalować bardzo precyzyjny obraz każdej z postaci, nie tylko pod kątem charakterologicznym. Prowadzi nas do ich restauracji, sadza przy stole zastawionym ulubionymi potrawami, odkrywa ich ulubione melodie i piosenki.
W ostatnim tomie Step i Babi, w pełni dojrzali,...

zaczytanapatka | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

"Zrozumiałem, że kiedy przysparzasz komuś cierpienia, ono zostaje w nim na zawsze, ta rana w sercu nigdy się nie zabliźni. Jak liść, który spadł z drzewa w październiku, długo będzie leżał na ziemi. Czy tego chcesz, czy nie, żaden wiatr, żaden skrupulatny dozorca nigdy do końca nie oczyści tego serca."

Nie ma już dawnego zabijaki, który wściekał się na cały świat. Step zmienił się nie do poznania. Ten niegdyś agresywny młokos został właścicielem odnoszącej sukcesy firmy Futura, producentem telewizyjnym, który za dwa tygodnie bierze ślub. Bardzo się starał aby Gin wybaczyła mu błąd z przeszłości, teraz planują ślub i spodziewają się dziecka. Gin to dziewczyna niemal idealna. Kocha go nad życie, jest czuła, troskliwa i piękna. Niestety Stefano wciąż zadaje sobie pytanie czy jest szczęśliwy i czy takiego życia właśnie pragnął. Jego świat kolejny raz trzęsie się w posadach, gdy na wystawie spotyka Babi. Starał się od niej zdystansować, odnalazł spokój i pewność siebie ale nie potrafi...

Ruthless_Woman | 2018-07-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2018

Swoją przygodę z Babi i Stepem rozpoczynałam jako nastolatka. Już wtedy polubiłam twórczość F. Moccia.
"Trzy metry nad niebem" rozpaliło moje serce, by na końcu rozbić je na kawałki.
Potem wyszła kontynuacja pt.: "Tylko Ciebie chcę" i już nic nie było takie same. Polubiłam Gin, aczkolwiek mniej niż Babi. To ona skradła moje serce i miałam ukrytą nadzieję, że to właśnie ją wybierze Step.
Nareszcie wyszedł ostatni tom trylogii i mogłam się dowiedzieć jak potoczą się losy bohaterów. Nie zdradzę Wam tej tajemnicy- musicie sami się przekonać czytając "Trzy razy Ty".
Napomknę Wam tylko, że według mnie to najlepsza część.
Bohaterzy są już starsi, doroślejsi. Dużo się zmieniło. Pamiętam jak byli zbuntowanymi nastolatkami, szaleńczo w sobie zakochanymi. Miło było powspominać, ale skupmy się na trzecim tomie.
Przede wszystkim książka idealna na lato, świetnie oddaje klimat Włoch. Zmusza czytelnika do refleksji, napawa zachwytem. Książka pozwoliła mi zapomnieć o szarej rzeczywistości,...

Niko | 2018-06-17
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Bardzo długo kazał Federico Moccia czekać fanom na zwieńczenie losów bohaterów kultowego Trzy metry nad niebem. Lecz oto jest długo wyczekiwany finał historii, która podbiła serca ludzi na całym świecie. Autor zgotował zakończenie, które wyciśnie niejedną łzę, ale nie będą to niestety łzy wzruszenia a sromotnej porażki pisarza.

Od czasów przedstawionych w Tylko ciebie chcę minęło sześć lat. Z awanturnika i zawadiaki, którym niegdyś był Step niewiele zostało. Udało mu się odnieść sukces, został telewizyjnym producentem i niedługo będzie brał ślub. Gin wybaczyła mu zdradę z Babi i jest gotowa spędzić z nim resztę życia. Wszystko to wygląda wręcz idealnie, jednak Step nie czuje się w pełni szczęśliwy. Babi nie opuściła go do końca. Nieustannie siedzi w jego głowie i wspomnieniach. Nieoczekiwanie, po długiej nieobecności zjawia się, aby wyjawić mu skrywany przez lata sekret. Step będzie zmuszony jeszcze raz przemyśleć swoje wybory. Czy Babi należy już do przeszłości? Czy z Gin łączy...

sqot_es | 2018-06-07

Ta część powinna nosić tytuł: "ZDRADY".
Autora trochę poniosło. Nie spotkałam jeszcze takiej książki, w której 3/4 bohaterów się zdradza.
Pomimo, że od początku liczyłam na takie zakończenie i nie przepadałam za postacią Gin od drugiej części serii, to w tej było mi jej na prawdę żal.
Analizując całość, dodam jeszcze, że tak samo jak w części "Tylko Ciebie chcę" jest dużo niepotrzebnych i monotonnych rozmyślań bohaterów i zbędnych wątków dotyczących pracy Stepa.

Polecam wszystkim pierwszą część: "Trzy metry nad niebem".
Pozostałe dwie to jedna, wielka "kupa" nieszczęść i niepotrzebnych zdarzeń.

virgo123 | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Zaczęłam ebooka, skończyłam papierową ;) Ta część podobała mi się najbardziej i w ogóle szybciej mi się ją czytało, niż poprzednie. Zachowanie Babi, związane z ukrywaniem syna przed Stepem, nie bardzo mi się podobało. Ale jednak najbardziej nie podobała mi się tragedia, która wydarzyła się pod koniec książki, nie lubię takich smutnych rozdziałów, zawsze mocno je przeżywam. Przynajmniej zakończenie optymistyczne ;)