Kim jest ta dziewczyna?

Wydawnictwo: Albatros
Who's that girl?
karmazyna

Pewnego dnia, jadąc do pracy, Charlotte dostrzega swojego starego pomarańczowego garbusa, który niedawno trafił na złom. Za kierownicą siedzi dziewczyna do złudzenia przypominająca ją samą sprzed dziesięciu lat. Ku swemu zdumieniu, Charlotte konstatuje, że wpadła w czasową pętlę. I postanawia to wykorzystać!

źródło opisu: empik.com

Szczypta_Chilli | 2014-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Co za pomysł! To musi być Fajne! Tak pomyślałam czytając opis z okładki książki. Zaczęłam czytać i... Z strony na stronę czułam się coraz bardziej rozczarowana, zawiedziona, bo nie rozumiałam jak autorka mogła zepsuć taki potencjał! Brakowało mi dynamiki, pogłębienie postaci, i w ogóle jakoś mało to wszystko trzymało się razem.
To jest książka, którą można czytać w przerwie pomiędzy trudniejszymi pozycjami. Mimo wszystko nie brakuje tu zabawnych sytuacji i dialogów, a do tego intryguje pewien barman.
Po zamknięciu książki jednak naprawdę zastanowiłam się, co ja powiedziałabym swojej młodszej wersji siebie.

Anetka | 2014-12-26

Opowieść o drugich szansach oraz o tym, że pewne rzeczy muszą się wydarzyć bez względu na to czy są korzystne czy też może niekoniecznie. W końcu wszystko co nam się zdarza, w pewien sposób kształtuje to kim jesteśmy.
Charlotte to kobieta sukcesu. Prowadzi własną agencję PR, jest całkowicie niezależna i samodzielna. Ma wszystko czego pragnie. Pochłonięta pracą, nierozstająca się ze swoim BlackBerry. Nie poświęca czasu rodzicom, a jej związek to specyficzna relacja momentami bardziej przypominająca kontakt niż miłość.

Pewnego dnia podczas drogi do pracy na skrzyżowaniu widzi siebie sprzed 10 lat. Zaniepokojona tą wizją robi sobie wszystkie badania (wspominałam, że to hipochondryczka?), jednak, gdy zdarza jej się to po raz kolejny, ciekawość bierze górę i podąża za dziewczyną.
Dziwnym trafem wraca do roku 1997 i może obserwować swoje życie jako 21-letniej dziewczyny stojąc zupełnie z boku. Charlotte wpada na pomysł, aby poprowadzić młodszą wersją siebie przez życie i ustrzec ją...

babblequeen | 2013-02-07
Przeczytana: 04 lutego 2013

Absolutnie cudowna książka!
Charlotte spotyka samą siebie o 10 lat młodszą i chce to wykorzystać żeby zmienić swoje życie na lepsze - uniknąć spotkania pewnego chłopaka, zmienić nawyki żywieniowe, zadbać o cerę, czy już w wieku 21 lat zacząć ćwiczyć mięśnie miednicy. Po serii perypetii, po spotkaniu miłości swojego życia, po wypadku do Charlotte dociera, że nie da się zmienić przeszłości. Na co jedynie ma wpływ to przyszłość.
Bardzo lekko się ją czyta, jest zabawna i pokazuje nam wszystkim, że 21 lat ma się tylko raz i że nie wolno zmarnować tego czasu.

Lollobrigida | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Moja pierwsza reakcja po przeczytaniu kilkudziesięciu początkowych stron? Banał. Co najmniej jakbym oglądała typową, mdłą, amerykańską komedię romantyczną. Głowna bohaterka przedstawiona jako poukładana z tysiącem natręctw pracoholiczka, która na dodatek tkwi w "idealnym" związku. Z początku byłam przekonana, że nie dotrwam do końca. Jednak z czasem ta irytująca mnie postać przestała być aż tak irytująca, a przewidywalna fabuła nawet mnie wciągnęła.
Na korzyść przemawia także lekki styl przekazywania treści oraz brak monotonnych, przydługich opisów (za którymi osobiście nie przepadam). Za to można przyjemnie wczytać się w prowadzone dialogi.
Podsumowując, jest to książka, w której można znaleźć zarówno banalne i do przewidzenia momenty, ale i również wciągające sceny, przez które nawet da się polubić Charlotte.

Hija | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Chociaż zazwyczaj nieczęsto zdarza mi się sięgać po taką literaturę muszę przyznać , że zostałam mile zaskoczona! Nie przeczytałam tej książki - ja ją połknęłam , w całości.

Co mogłabym powiedzieć sobie gdybym spotkała młodszą wersję siebie ? Pewnie to , że akurat TEN BATONIK , o właśnie ten który trzymam w ręce nie jest mi absolutnie potrzebny , och nie zapominając oczywiście żeby nie patrzeć na facetów , którzy z cudownych przeistaczali się w totalne zera. Taak. Pewnie to chciałabym sobie powiedzieć, myślę jednak , że i tak bym siebie nie posłuchała tak jak bohaterka tej książki.

Odejmuje dwie gwiazdki ze względu na jeden epizod , który mnie osobiście trochę zniesmaczył , ale mimo to polecam :)

castiel | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Nigdy nie miałam zwyczaju zaczytywać się w komediach romantycznych, ale ta wywarła na mnie nadzwyczaj pozytywne wrażenie. Co prawda na samym początku w ogóle nie wciąga, osobiście miałam wrażenie, że autorka książki chce na siłę być zabawna, ironiczna i na siłę nawiązać więź z czytelniczką. Lecz później takie odczucie całkowicie zniknęło. Zabawna, lekka a jednak zmusza do myślenia. Po przeczytaniu ma się w sobie niespożyte pokłady energii :)

Agu U | 2015-01-18

Lekka, zwariowana opowieść o przeszłości i teraźniejszości. Chyba każdy z nas myślał kiedyś "a mogłam/mogłem zrobić to inaczej". I w tej powieści istnieje taka szansa na zmianę biegu wydarzeń, szczególnie, gdy bohaterka spotyka...siebie samą sprzed kilku lat. Nie raz się uśmiałam. Przyjemna lektura, dobra na weekendowy relaks przy dobrej kawie.

Ana17 | 2013-10-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 06 października 2013

Sympatyczna i dosyć ciekawa komedia , dobra na jesienne wieczory.

buubu | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Długo się rozkręca, musimy przebrnąć przez wiele stron zanim zacznie się dziać to co opisane jest na okładce, uważam, że jest mocno "rozwleczona". Potem akcja toczy się już w miarę, do tego stopnia, że ostatnie 150 stron książki pochłonęłam. Potencjał tego tematu praktycznie w ogólnie nie został wykorzystany, a szkoda, mimo wszystko książka przyjemna i zabawna. Warto wyciągnąć z niej wnioski :)

kadryl123 | 2013-12-09

Odrazu powiem że nie jestem pewna do końca co sądzę o tej książce. Spodziewałam się czegoś innego. Mam podzielone zdanie na jej temat. Z jednej strony dobrze mi się ją czytało, ale jakoś specjalne mnie nie wciągnęła ani nie czułam żadnych emocji jak to jest z innymi książkami. Jednak każdemu podoba się co innego.