Dobry początek

Starter For Ten
komedia, miłość, Jeden dzień
Marrgotta

Inne wydania

Pierwsze wydanie ukazało się w Polsce pod tytułem "Szansa na sukces" (Zysk i S-ka, 2005). Zwariowana i ironiczna komedia autora "Jednego dnia" sfilmowanego z Anne Hathaway i Jimem Sturggesem w rolach głównych. Brian Jackson wierzy w to, że uczestnictwo w popularnym turnieju wiedzy pomoże mu zdobyć serce uniwersyteckiej piękności Alice Harbinson. Plan nawet mógłby się powieść, gdyby nie jego...

Brian Jackson wierzy w to, że uczestnictwo w popularnym turnieju wiedzy pomoże mu zdobyć serce uniwersyteckiej piękności Alice Harbinson. Plan nawet mógłby się powieść, gdyby nie jego wrodzone szczęście do… pecha. Najpierw feralne eliminacje, potem niefortunnie ulokowane uczucia i wreszcie finałowa kompromitacja.

Brian poczuł na własnej skórze, że wiedza to nie mądrość, zauroczenie to nie prawdziwa miłość, a dobry początek wcale nie gwarantuje happy endu.

źródło opisu: www.wielkalitera.pl

źródło okładki: www.wielkalitera.pl

Agata | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Przyjemna i lekka książka o Brianie Jacksonie - studencie, który nie jest idealny i jak każdy człowiek ma wady i popełnia błędy. Do tego zabawna historia i śmieszne komentarze głównego bohatera, które mimo iż są momentami długie to naprawdę cieszą i nie można się nie uśmiechnąć ;) Polecam!

młoda_pisarka | 2014-05-11
Przeczytana: 18 marca 2014

O STUDENCIE, KTÓRY CHCIAŁ POPULARNOŚCI...

Tak, jak obiecywał napis na okładce: "Dobry początek" doprowadził mnie do płaczu ze śmiechu w przeciwieństwie do "Jednego dnia", który wywołał u mnie po prostu łzy.

Historia nie jest specjalnie skomplikowana, jednak unikatowa w swej prostocie pokazując początki akademickiego życia. Mimo owej łatwości w lekturze i odbiorze książka, ani trochę nie jest przewidywalna. Właściwie to przez cały czas zastanawiałam się, jak ta historia może potoczyć się dalej.

Prosta i przyjemna lektura, która naprawdę przypadnie do gustu każdemu, nawet najbardziej wymagającemu czytelnikowi.

Polecam gorąco!

Gosia | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Pozycja ta jest reklamowana jako "książka, która nieźle cie rozbawi". Mnie nie rozbawiła w ogóle. Nie zachwycił mnie też opis studenckiego życia, które polega tylko na wychodzeniu z kaca, wpędzaniu sie w nowego i szukaniu dziewczyn do łózka. Zdecydowanie odradzam.

Kasia | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Sięgnęłam po tę książkę zachęcona perspektywą uśmiechu, ale im byłam bliżej końca książki, tym perspektywa uśmiechu coraz bardziej się oddalała. Cóż, nie znalazłam w niej zabawnych sytuacji ani dialogów. Może nie ten przedział wiekowy lub nie to poczucie humoru. Nie jest to oczywiście wadą książki, okazała się bardzo ciekawa. Widzę w niej zagubionych, młodych ludzi, stających u progu dorosłości i uczących się życia. Czasami w bardzo bolesny sposób.
Polecam.

młoda_pisarka | 2014-05-11
Przeczytana: 18 marca 2014

O STUDENCIE, KTÓRY CHCIAŁ POPULARNOŚCI...

Historia nie jest specjalnie skomplikowana, jednak unikatowa w swej prostoscie pokazując początki akademickiego życia. Mimo owej łatwości w lekturze i odbiorze książka, ani trochę nie jest przewidywalna. Właściwie to przez cały czas zastanawiałam się, jak ta historia może potoczyć się dalej.

Polecam gorąco!

Basiek | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

To jest druga książka, którą przeczytałam napisana przez Davida Nicholls (pierwszą była książka "Jeden dzień"). Czytając opis tej książki przed zakupem stwierdziłam, że będzie to ciekawa odmiana od tych wszystkich książek które do tej pory czytałam i się nie pomyliłam. Dawno nie czytałam tak zabawnej książki. Od początku czytając tą książkę czytałam z uśmiechem na twarzy. To co spotykało Briana było z jednej strony smutne natomiast z drugiej strony bardzo zabawne. Idealna książka na wakacje do przeczytania. Szybko się ją czyta. Polecam.

AloAlo | 2015-05-14

Trochę jestem rozczarowana, czuje niedosyt. Ale sięgnę po inne powieści pisarza, poluję szczególnie na tą najsławniejsza. Liczę, że będzie ciekawsza.

Versatile | 2013-07-10
Przeczytana: 18 listopada 2012

Znasz to uczucie kiedy film, który miał być dobrą i przede wszystkim zabawną komedią, okazuje się godny pożałowania, a wszystkie sceny mające rozbawić odbiorcę wzbudzają jedynie uśmiech litości? Jestem przekonana, że to uczucie nie jest Ci obce. Dlatego też, jeśli nie przepadasz za wyżej wspomnianymi filmami (a zapewne tak właśnie jest) trzymaj się z dala od książki Davida Nichollsa, która niestety jest pisaną wersją żenującej telewizyjnej komedii.

Zacznijmy może od fabuły, która niestety ani nie jest wyszukana ani tym bardziej wciągająca. Brian Jackson to typowa klasowa ofiara losu, zafascynowana pewnym telewizyjnym teleturniejem. Dlatego też, gdy tylko bohater podejmuje naukę na uniwersytecie, od razu zapisuje się do szkolnej wersji „Rozgrywek uczelnianych”. Myśli, że tym sposobem uda mu się zainteresować swoją osobą lokalną piękność Alice Harbinson. Jednak jego starania przynoszą marny skutek i chłopak zamiast zdobywać serce dziewczyny, cały czas się kompromituje i popełnia...

isobel | 2013-10-14
Przeczytana: 01 października 2013

To nie było moje pierwsze spotkanie z Davidem Nichollsem bowiem dwa lata temu zakochałam się absolutnie w jego "Jednym dniu" - powieści zekranizowanej z Anne Hathaway i Jimem Strugessem. W sumie to wpierw przez zupełny przypadek obejrzałam film, zupełnie nieświadoma że jest tylko ekranizacją. Gdy książka trafiła w moje łapki, doskonale wiedziałam co mnie czeka, ale ani trochę nie przeszkodziło mi to w zakochaniu się w tej historii po raz drugi.

Bohaterowie "Jednego Dnia" nie byli idealni, mieli swoje wady i zalety, czasem irytowali, popełniali durne błędy i podejmowali niewłaściwe decyzje. Ale dało się ich lubić. Ale jeśli chodzi o Briana Jacksona, głównego bohatera "Dobrego początku", z przykrością muszę stwierdzić że jest on jednym z najbardziej irytujących książkowych bohaterów z jakim miałam nieprzyjemność się spotkać. Niby teoretycznie inteligentny, a w praktyce? Żałosny i głupi.

"Jedynym prawdziwym grzechem jest głupota"

rok 1985....

byrcyn11 | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Czytając/słuchając od razu wyczuwa się pochodzenie pisarza i to nie dlatego, że cała rzecz dzieje się w Anglii, ale po typowym, pełnym sarkazmu humorem angielskim.
Jakie perypetie nie tylko miłosne może przechodzić 18-latek, jakie wydumane problemy można w tym wieku sobie stwarzać, to wszyscy pamiętamy, gdy tylko "sięgniemy pamięcią". Znakomita lekka lektura dla nastolatków z ciekawym, śmiesznym (? -zależy jak dla kogo) zakończeniem.