Dobry początek

Starter For Ten
komedia, miłość, Jeden dzień
literatura piękna
Marrgotta

Pierwsze wydanie ukazało się w Polsce pod tytułem "Szansa na sukces" (Zysk i S-ka, 2005). Zwariowana i ironiczna komedia autora "Jednego dnia" sfilmowanego z Anne Hathaway i Jimem Sturggesem w rolach głównych. Brian Jackson wierzy w to, że uczestnictwo w popularnym turnieju wiedzy pomoże mu zdobyć serce uniwersyteckiej piękności Alice Harbinson. Plan nawet mógłby się powieść, gdyby nie jego...

Brian Jackson wierzy w to, że uczestnictwo w popularnym turnieju wiedzy pomoże mu zdobyć serce uniwersyteckiej piękności Alice Harbinson. Plan nawet mógłby się powieść, gdyby nie jego wrodzone szczęście do… pecha. Najpierw feralne eliminacje, potem niefortunnie ulokowane uczucia i wreszcie finałowa kompromitacja.

Brian poczuł na własnej skórze, że wiedza to nie mądrość, zauroczenie to nie prawdziwa miłość, a dobry początek wcale nie gwarantuje happy endu.

źródło opisu: www.wielkalitera.pl

źródło okładki: www.wielkalitera.pl

Agasiaaa | 2019-07-05
Przeczytana: 15 lipca 2019

Przeciętna. Raczej dla nastolatków

Nightingale | 2018-08-29

Lekka, bardzo zabawna książka, którą czyta się jednym tchem mimo sporej objętości. Mimo wszystko nie zapada jednak w pamięć. Idealna na długie wieczory.

asiek609 | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Książka przewidywalna, troche przydługa, śmieszna ledwie albo wcale. Główny bohater irytuje swoim zachowaniem

jossie | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 maja 2017

Może jakbym czytała tę książkę 10 lat temu byłabym zachwycona, ale teraz po prostu się wynudziłam.
Uwielbiam "jeden dzień" i wzruszam się przy nim.
I zgodnie z tym "dobry początek" miał mnie rozbawić. Nie było tak,
Może za dużo oczekiwałam, bo okazało się to ciężkim do przebrnięcia rozczarowaniem.

byrcyn11 | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Czytając/słuchając od razu wyczuwa się pochodzenie pisarza i to nie dlatego, że cała rzecz dzieje się w Anglii, ale po typowym, pełnym sarkazmu humorem angielskim.
Jakie perypetie nie tylko miłosne może przechodzić 18-latek, jakie wydumane problemy można w tym wieku sobie stwarzać, to wszyscy pamiętamy, gdy tylko "sięgniemy pamięcią". Znakomita lekka lektura dla nastolatków z ciekawym, śmiesznym (? -zależy jak dla kogo) zakończeniem.

Kasia | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Sięgnęłam po tę książkę zachęcona perspektywą uśmiechu, ale im byłam bliżej końca książki, tym perspektywa uśmiechu coraz bardziej się oddalała. Cóż, nie znalazłam w niej zabawnych sytuacji ani dialogów. Może nie ten przedział wiekowy lub nie to poczucie humoru. Nie jest to oczywiście wadą książki, okazała się bardzo ciekawa. Widzę w niej zagubionych, młodych ludzi, stających u progu dorosłości i uczących się życia. Czasami w bardzo bolesny sposób.
Polecam.

wera_0117 | 2016-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Duperele

Odpowiednia na nudne wieczory, całkiem zabawna acz nie najwyższych lotów.

moniiaaa | 2015-11-15
Przeczytana: 22 listopada 2015

Oj nie rozśmieszyła mnie wcale...:/

carson | 2015-11-02
Przeczytana: 29 października 2015

Całkiem przyjemna historia chociaż w pewnym momencie zrobiła sie taka hmm przewidywalna.

Maya | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Niewykorzystana szansa, sukcesu ani widu, ani słychu. SZKODA CZASU!
Mam nadzieję, że autor jest lepszym aktorem, niż pisarzem ;)