Lubimyczytać.pl to:

978-83-7648-486-0
typ
papier
Sara
7.13 (600 ocen i 85 opinii)

Opis książki

Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.

Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Susie | 2010-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Na początek warto wspomnieć, że ta książka ukazała się już 2005 roku pod tytułem „Niewiarygodna historia miłosna” i gdyby się uprzeć można by wyłącznie tymi trzema słowami opisać tę książkę. Taka ona właśnie jest – niewiarygodna. Towarzyszy jej tajemnicza i niesamowita aura. Czytając byłam w stanie uwierzyć autorowi, że taka historia zdarzyła się naprawdę, ponieważ mimo kilku istotnych fantastycznych elementów wydawała mi się ona bardzo realna.
Historia dwóch braci, poruszyła mnie od samego początku. Dwaj bardzo bliscy sobie bracia zostają rozdzieleni zbyt wcześnie, przez nieszczęśliwy wypadek, którego można było uniknąć; gdyby… No właśnie zawsze w taki sytuacjach pojawia się to jedno słowo – gdyby. Można gdybać bez końca ale czy to coś zmienia, czy pomaga?
Jednym z najbardziej poruszających momentów w całej tej historii był moment gdy obaj chłopcy zaraz po wypadku przebywali w świecie „pomiędzy” i to jak Charlie obiecał młodszemu bratu, że nigdy go nie opuści. Chociaż doskonale wiedzi...

Violy | 2010-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 grudnia 2010

Kiedy dostałam książkę od razu rzuciły mi się w oczy słowa Nicholasa Sparksa: „Powieść wzruszająca, mądra i pełna nadziei”. Już po przeczytaniu opisu byłam pewna, że utwór przypadnie mi do gustu i się nie myliłam.

Szesnastoletni Charlie St. Cloud wraz ze swoim młodszym bratem byli ofiarami wypadku samochodowego spowodowanego przez pijanego kierowcę. Charlie, w przeciwieństwie do Sama, który zginął podczas reanimacji, wyszedł prawie bez szwanku. Od tej chwili stał się samotnikiem. Jego matka przeprowadziła się do innego stanu i założyła nową rodzinę. Chłopak przyjął się do pracy na pobliskim cmentarzu, aby być bliżej brata, którego widywał codziennie dokładnie o zachodzie słońca. Jego życie jest uporządkowane i rutynowe. Codziennie robi to samo, ale jest zadowolony ze swego życia. Uważa, że nie zasługuje na szczęście, skoro Sam nie może go mieć. Pewnego dnia pojawia się piękna Tess Carroll, w której zakochuje się ze wzajemnością. Niestety jest to początek zdarzeń, które zupełnie zmien...

Strange_Molly | 2011-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

To najbardziej niezwykła książka jaką kiedykolwiek czytałam. Po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego, że kiedy skończyłam czytać tę opowieść po prostu mnie zamurowało. Siedziałam w totalnej ciszy i wpatrywałam się w okładkę. Niezwykła historia.. Pełna nadziei. Czuję, że jakoś tak zbliżyła mnie do Boga, choć nie do końca o Nim jest.. Jest o śmierci, bólu i miłości. Cudowna.

Ta książka , bardzo mi się spodobała . W niektórych momentach uroniłam parę łez , a w innych wciągnęła tak że szybko ją przeczytałam .

POLECAM !!!!!!!!!!!

beataj | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Znakomita, urocza, zapadająca w pamięć... Dała mi świadomość, że nawet jeśli tarci się kogoś bliskiego i przechodzi żałobę, to kiedyś trzeba ją skończyć, powrócić do świata żywych, otworzyć się na jutro. A najważniejsze, żeby nigdy nie tracić nadziei, bo świat jest pełen cudów

adorable | 2011-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2011

Książki nie czytałam, ale dosłownie pochłonęłam. Bardzo ciężko było mi się od niej oderwać - gdy musiałam coś zrobić, odkładałam ją, ale nie mogłam skupić się na niczym, więc zaraz wracałam, aby zobaczyć co będzie dalej,jak potoczą się losy tej miłości..
Piękna książka, która daje nam lekcję życia. Ukazuje siłę miłości, która potrafi przetrwać najgorsze czasy. Z drugiej strony, przedstawia nam sytuację, w której człowiek staje na rozdrożu i ma świadomość tego, że każda jego decyzja może mieć ogromny wpływ na całe, przyszłe życie.
"Istnieje świat żywych oraz świat umarłych. A łączy je most miłości, jedyny akcent przetrwania, jedyne, co ma znaczenie." - Ludzie bardzo cierpią, gdy umiera im ktoś, kogo obdarzali niezwykle silnym uczuciem, z którym wiązały ich silne więzi. Ale nigdy nie mamy pewności co jest z tymi, którzy nas opuszczają.. Może są wciąż obok nas, próbują pomagać nam, pokazywać właściwą drogę i cierpią, gdy widzą nasze łzy? Ben Sherwood w swojej książce pokazuje nam, że pom...

gosia123 | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Piękna opowieść o przemijaniu,żałobie i o tym,że ci których kochamy na zawsze pozostaną w naszej pamięci

Fenimore | 2010-10-10

Czytałam tą książkę tyle,że pod tytułem "niewiarygodna historia miłosna",ale z tego co widzę to jest jakaś nowa wersja z okładką filmową.Oczywiście do kina pójdę,ale najpierw musiałam przeczytać książkę i się nie zawiodłam,historia jest piękna takie romansidło z elemantami fantastyki czyli to co lubię najbardziej,naprawdę polecam:)

beatka18 | 2014-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

najpierw oglądałam film bo nawet nie wiedziałam że jest książka na podstawie której powstał film...film mi sie podobał ale książka jednak była bez porównania lepsza, i czytając książke zauwazyłam dużo zmienionych szcezgółów

Veronique | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Książka "Charlie St. Cloud" to opowieść o szesnastolatku dotkniętym tragedią przez śmierć swojego brata. Po jego śmierci rozpoczął pracę na cmentarzu i pracował tam przez trzynaście lat. Ma zdolność rozmawiania, widzenia osób zmarłych, w tym Sama - swojego młodszego brata. Każdego dnia grają w baseball przez co Charlie wcale nie jest aż takim samotnym mężczyzną. W pewnym momencie w jego życiu pojawia się Tess Carroll. Młoda, piękna kobieta marząca o rejsie dookoła świata, oczywiście samotnie. Ich drogi łączą się, ale jest to dopiero początek który wydaje się, że będzie łatwo zakończony przez kwestię świata realnego, a świata zmarłych.

Polecam tę książkę każdemu. Jest krótka, łatwo się ją czyta, a przede wszystkim wciąga. Pochłonęłam ją w 2-3 godziny będąc zafascynowana i cały czas zaciekawiona tym co będzie dalej z Tess i jak Charlie poradzi sobie z zadaniem które dla niego przygotowała.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto