Okładka książki Charlie St. Cloud

978-83-7648-486-0
typ
papier
Sara
7.15 (649 ocen i 91 opinii)

Opis książki

Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.

Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Susie | 2010-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Na początek warto wspomnieć, że ta książka ukazała się już 2005 roku pod tytułem „Niewiarygodna historia miłosna” i gdyby się uprzeć można by wyłącznie tymi trzema słowami opisać tę książkę. Taka ona właśnie jest – niewiarygodna. Towarzyszy jej tajemnicza i niesamowita aura. Czytając byłam w stanie uwierzyć autorowi, że taka historia zdarzyła się naprawdę, ponieważ mimo kilku istotnych fantastycznych elementów wydawała mi się ona bardzo realna.
Historia dwóch braci, poruszyła mnie od samego początku. Dwaj bardzo bliscy sobie bracia zostają rozdzieleni zbyt wcześnie, przez nieszczęśliwy wypadek, którego można było uniknąć; gdyby… No właśnie zawsze w taki sytuacjach pojawia się to jedno słowo – gdyby. Można gdybać bez końca ale czy to coś zmienia, czy pomaga?
Jednym z najbardziej poruszających momentów w całej tej historii był moment gdy obaj chłopcy zaraz po wypadku przebywali w świecie „pomiędzy” i to jak Charlie obiecał młodszemu bratu, że nigdy go nie opuści. Chociaż doskonale wiedzi...

Strange_Molly | 2011-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

To najbardziej niezwykła książka jaką kiedykolwiek czytałam. Po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego, że kiedy skończyłam czytać tę opowieść po prostu mnie zamurowało. Siedziałam w totalnej ciszy i wpatrywałam się w okładkę. Niezwykła historia.. Pełna nadziei. Czuję, że jakoś tak zbliżyła mnie do Boga, choć nie do końca o Nim jest.. Jest o śmierci, bólu i miłości. Cudowna.

Violy | 2010-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 grudnia 2010

Kiedy dostałam książkę od razu rzuciły mi się w oczy słowa Nicholasa Sparksa: „Powieść wzruszająca, mądra i pełna nadziei”. Już po przeczytaniu opisu byłam pewna, że utwór przypadnie mi do gustu i się nie myliłam.

Szesnastoletni Charlie St. Cloud wraz ze swoim młodszym bratem byli ofiarami wypadku samochodowego spowodowanego przez pijanego kierowcę. Charlie, w przeciwieństwie do Sama, który zginął podczas reanimacji, wyszedł prawie bez szwanku. Od tej chwili stał się samotnikiem. Jego matka przeprowadziła się do innego stanu i założyła nową rodzinę. Chłopak przyjął się do pracy na pobliskim cmentarzu, aby być bliżej brata, którego widywał codziennie dokładnie o zachodzie słońca. Jego życie jest uporządkowane i rutynowe. Codziennie robi to samo, ale jest zadowolony ze swego życia. Uważa, że nie zasługuje na szczęście, skoro Sam nie może go mieć. Pewnego dnia pojawia się piękna Tess Carroll, w której zakochuje się ze wzajemnością. Niestety jest to początek zdarzeń, które zupełnie zmien...

Ta książka , bardzo mi się spodobała . W niektórych momentach uroniłam parę łez , a w innych wciągnęła tak że szybko ją przeczytałam .

POLECAM !!!!!!!!!!!

beataj | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Znakomita, urocza, zapadająca w pamięć... Dała mi świadomość, że nawet jeśli tarci się kogoś bliskiego i przechodzi żałobę, to kiedyś trzeba ją skończyć, powrócić do świata żywych, otworzyć się na jutro. A najważniejsze, żeby nigdy nie tracić nadziei, bo świat jest pełen cudów

asica0 | 2013-07-24

Zaczytując się w karty tej powieści pozwoliłam sobie na oderwanie od rzeczywistości i uwierzyłam w tę niewiarygodną historię. W naszym zabieganym i przewidywalnym życiu to dobra opcja dla każdego :) Choć na chwile oderwać się od twardego stąpania po ziemi. A nadmorski klimat - to zdecydowanie mój klimat.

adorable | 2011-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2011

Książki nie czytałam, ale dosłownie pochłonęłam. Bardzo ciężko było mi się od niej oderwać - gdy musiałam coś zrobić, odkładałam ją, ale nie mogłam skupić się na niczym, więc zaraz wracałam, aby zobaczyć co będzie dalej,jak potoczą się losy tej miłości..
Piękna książka, która daje nam lekcję życia. Ukazuje siłę miłości, która potrafi przetrwać najgorsze czasy. Z drugiej strony, przedstawia nam sytuację, w której człowiek staje na rozdrożu i ma świadomość tego, że każda jego decyzja może mieć ogromny wpływ na całe, przyszłe życie.
"Istnieje świat żywych oraz świat umarłych. A łączy je most miłości, jedyny akcent przetrwania, jedyne, co ma znaczenie." - Ludzie bardzo cierpią, gdy umiera im ktoś, kogo obdarzali niezwykle silnym uczuciem, z którym wiązały ich silne więzi. Ale nigdy nie mamy pewności co jest z tymi, którzy nas opuszczają.. Może są wciąż obok nas, próbują pomagać nam, pokazywać właściwą drogę i cierpią, gdy widzą nasze łzy? Ben Sherwood w swojej książce pokazuje nam, że pom...

gosia123 | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Piękna opowieść o przemijaniu,żałobie i o tym,że ci których kochamy na zawsze pozostaną w naszej pamięci

beatka18 | 2014-02-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

najpierw oglądałam film bo nawet nie wiedziałam że jest książka na podstawie której powstał film...film mi sie podobał ale książka jednak była bez porównania lepsza, i czytając książke zauwazyłam dużo zmienionych szcezgółów

anikatera | 2014-01-26

„Zbyt wielu ludzi umiera po trochu wraz ze śmiercią kogoś bliskiego. Jeden zgon pociąga ze sobą dwa, dwadzieścia albo i sto innych istnień.” Niesprawiedliwa śmierć młodego chłopca, odbiła się na całej rodzinie. Każdy winił siebie, karał się w inny sposób lub składał obietnice, które zamiast pomagać niszczyły.

Niesamowita historia o życiu i śmierci, o karze i błogosławieństwie. Sam Nicholas Sparks tak wypowiada się na temat książki Bena Sherwooda: „Powieść wzruszająca, mądra i pełna nadziei.” Nic dodać, nic ująć. Taka właśnie jest. Jedna z perełek, które warto czytać, pozostawia po sobie uczucie szczęścia i daje powód do myślenia.

Uwielbiam książki tego rodzaju, wnoszące coś do naszego życia. Piękna historia tak realna, choć tyle tutaj fantastyki. Przez moją głowę przewija się wiele obrazów, które chciałabym wam opisać, ale w ten sposób zepsuję wam zabawę, zdradzając najlepsze punkty kulminacyjne. W takim razie przejdę do praktycznej strony „Charlie St. Cloud”. Czytając, zauważyłam p...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku