Charlie St. Cloud

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Death and Life of Charlie St. Cloud
Sara

Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.

Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.

„Odszukaj mnie”...
Niezwykła, przemawiająca do serca i duszy...
„Nadszedł czas na cuda”

Tytułowy bohater, miasteczkowa maniurka (Tess), cmentarz w malowniczym nadmorskim miasteczku Marblehead, życie i śmierć.
No właśnie: ŚMIERĆ.
To właśnie śmierć nadała Charliemu dar widzenia tego, co jest pomiędzy dwoma światami. 13 lat po wypadku chłopak pracuje na cmentarzu, codziennie o zachodzie słońca widuje się z bratem, aż w końcu pewnego dnia... „Wszystko zaczęło się na cmentarzu Waterside, gdy pewna piękna żeglarka złożyła skargę na karygodne zakłócanie spokoju.”. I tak rozpoczął się nowy rozdział w ich życiu...

Błędem było, że wpierw obejrzałam film i niestety (lub stety) to film spodobał mi się bardziej... jednakże książka ma swój własny urok, od którego bije magiczny blask i dlategoż ją wam polecam. Może nie zmusiła mnie do płaczu, ale za to do refleksji na temat tego co jest dalej...

"Zgłębij marzenia
bo slogan Cię pożre inaczej
(drzewa są własnymi korzeniami
a wiatr jest...

Susie | 2010-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Na początek warto wspomnieć, że ta książka ukazała się już 2005 roku pod tytułem „Niewiarygodna historia miłosna” i gdyby się uprzeć można by wyłącznie tymi trzema słowami opisać tę książkę. Taka ona właśnie jest – niewiarygodna. Towarzyszy jej tajemnicza i niesamowita aura. Czytając byłam w stanie uwierzyć autorowi, że taka historia zdarzyła się naprawdę, ponieważ mimo kilku istotnych fantastycznych elementów wydawała mi się ona bardzo realna.
Historia dwóch braci, poruszyła mnie od samego początku. Dwaj bardzo bliscy sobie bracia zostają rozdzieleni zbyt wcześnie, przez nieszczęśliwy wypadek, którego można było uniknąć; gdyby… No właśnie zawsze w taki sytuacjach pojawia się to jedno słowo – gdyby. Można gdybać bez końca ale czy to coś zmienia, czy pomaga?
Jednym z najbardziej poruszających momentów w całej tej historii był moment gdy obaj chłopcy zaraz po wypadku przebywali w świecie „pomiędzy” i to jak Charlie obiecał młodszemu bratu, że nigdy go nie opuści. Chociaż doskonale...

książek: 2047
Strange_Molly | 2011-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

To najbardziej niezwykła książka jaką kiedykolwiek czytałam. Po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego, że kiedy skończyłam czytać tę opowieść po prostu mnie zamurowało. Siedziałam w totalnej ciszy i wpatrywałam się w okładkę. Niezwykła historia.. Pełna nadziei. Czuję, że jakoś tak zbliżyła mnie do Boga, choć nie do końca o Nim jest.. Jest o śmierci, bólu i miłości. Cudowna.

Ania | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Piękna,magiczna,mądra,pełna nadziei i zarazem wzruszająca książka. Polecam!!!

Violy | 2010-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 grudnia 2010

Kiedy dostałam książkę od razu rzuciły mi się w oczy słowa Nicholasa Sparksa: „Powieść wzruszająca, mądra i pełna nadziei”. Już po przeczytaniu opisu byłam pewna, że utwór przypadnie mi do gustu i się nie myliłam.

Szesnastoletni Charlie St. Cloud wraz ze swoim młodszym bratem byli ofiarami wypadku samochodowego spowodowanego przez pijanego kierowcę. Charlie, w przeciwieństwie do Sama, który zginął podczas reanimacji, wyszedł prawie bez szwanku. Od tej chwili stał się samotnikiem. Jego matka przeprowadziła się do innego stanu i założyła nową rodzinę. Chłopak przyjął się do pracy na pobliskim cmentarzu, aby być bliżej brata, którego widywał codziennie dokładnie o zachodzie słońca. Jego życie jest uporządkowane i rutynowe. Codziennie robi to samo, ale jest zadowolony ze swego życia. Uważa, że nie zasługuje na szczęście, skoro Sam nie może go mieć. Pewnego dnia pojawia się piękna Tess Carroll, w której zakochuje się ze wzajemnością. Niestety jest to początek zdarzeń, które zupełnie...

Ta książka , bardzo mi się spodobała . W niektórych momentach uroniłam parę łez , a w innych wciągnęła tak że szybko ją przeczytałam .

POLECAM !!!!!!!!!!!

Od tej powieści nie mogłam się wręcz oderwać. Znajdziecie tutaj wszystko - siłę braterskiej miłości i tej pomiędzy dwojgiem nieznanych sobie ludzi, nadzieję, wiarę i mądrość. Ta książka jest po brzegi wypełniona emocjami, z których trudno się otrząsnąć a wzruszenie towarzyszyło mi na każdym kroku. Są historie o których pamięta się zawsze, a ta zdecydowanie się do nich zalicza.

Białowłosa Żmija | 2015-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

To była moja pierwsza przeczytana z własnej woli literatura piękna. Oglądałam najpierw film, lecz mimo to co do zakończenia nie byłam pewna i bardzo to przeżywałam, wzruszyło mnie ono (jako nieliczne ze wszystkich książek, jakie czytałam). Uważam, że pomysł na napisanie tej książki był genialny i niekonwencjonalny, polecam tą książkę każdej dziewczynie. :)

beataj | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Znakomita, urocza, zapadająca w pamięć... Dała mi świadomość, że nawet jeśli tarci się kogoś bliskiego i przechodzi żałobę, to kiedyś trzeba ją skończyć, powrócić do świata żywych, otworzyć się na jutro. A najważniejsze, żeby nigdy nie tracić nadziei, bo świat jest pełen cudów

Basiek | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

"Widzicie, tak to właśnie jest: śmierć i życie. My, mieszkańcy innego świata, na swój sposób jesteśmy obecni w waszym życiu."

Dokładnie nie pamiętam ile razy zaczynałam czytać tą książkę i po przeczytaniu dwóch rozdziałów ją odkładałam. Nie potrafiłam się przekonać do tego, że czytając nią nie stracę czasu w którym, bym mogła przeczytać inną ciekawszą książkę. W końcu ją przeczytałam, poruszająca książka o miłości braterskiej i miłości do dziewczyny. Polecam tą książkę. Ma trochę ponad 200 stron i pod koniec wciąga Cię historia.