Jesteś moją obsesją

Muza
2017-05-10
2017-05-10
Karolina Stańczyk

Książkę czyta się jednym tchem, ale zakończenia domyślać się można jeszcze przed połową. Bardzo mnie rozczarowała. Liczyłam na historię, która naprawdę wniesie coś w zagadnienie miłości do dwóch osób jednocześnie. Rozczarowałam się.

Bardzo lekka i przyjemna. Jest moja pierwsza książka tego autora i myślę, że nie ostatnia :)
Głowny bohater Giovanni ma wspaniałą żonę i córeczkę, jest on z zawodu pisarzem.
Pewnego dnia dostaje wiadomość od tajemniczej dziewczyny, ktora wie o nim wszystko.
W życiu pisarza pojawiają się chwilę niepewności i zawahań. Kim jest ta kobieta i czy uda im się spotkać? Każdy czytelnik pozna odpowiedź pod koniec książki :)

Krótka książka, którą śmiało można przeczytać w jeden dzień.

Pierwszy raz spotkałem się z tym autorem. Książka nie wciągnęła mnie specjalnie, ale czytało się szybko i wygodnie. Po prostu czytałem, przeczytałem i nie podobała mi się.

Znany i spełniony autor bestsellerów dostaje wiadomość od nieznajomej. Kobiety o tajemniczym imieniu Luna, która wie o nim bardzo dużo. Nawiązują wirtualną znajomość, a bohater czuje się od niej i jej słów uzależniony. Kim jest i co z tego będzie? Wszystko znajdziecie w książce.

Ogólnie pomysł całkiem niezły. Mi jednak przeszkadzało ciągłe rozmyślanie głównego bohatera. „Dlaczego cię kocham?”, „kim jesteś?”, „skąd o mnie tyle wiesz?”. Wszystko ma poukładane, odnosi sukcesy, a kusi go zdrada żony. Dziwnie się zachowuje i osobiście nie przypadł mi do gustu.

Przeczytana i zapomniana. Po prostu kolejna pozycja do przybliżenia się do 52 tytułów w roku.

Krótka książka, którą śmiało można przeczytać w jeden dzień.

Jakoś średnio mnie przekonała ta książka. Oczywiście zła nie była, ale nie porwała mnie tak jakbym chciała.

Ciekawa perspektywa. Ciekawie opisany dylemat z perspektywy mężczyzny. Facety muszą się wypowiedzieć...czy tajemnica rzeczywiście tak intryguje i pociąga?

Stety lub nie jest to mój DNF. Powód jest prosty - główny bohater. Giovanni ma w sobie coś co mnie odrzuca i irytuje. Przeczytanie 60 stron było koszmarem i utwierdziło mnie, że ja i romans to dwa inne światy, choć te młodzieżowe szczerze uwielbiam.

Powiem tak czytałam lepsze książki tego autora, ta jakoś mnie nie porwała ani nie wciągnęła w swój świat. Książka jest troszkę nudnawa mam takie wrażenie że została napisana na siłę by coś stworzyć i wydać by czytelnik nie zapomniał o autorze. A historia w książce bardzo przewidywalna Miłość, próba zdrady, i spiskowanie małżonki... Szybko da się ją przeczytać ma bardzo mało stron i jest pisana zrozumiałym językiem.
Polecam dla tych co lubią tego autora, kto czyta pierwszy raz coś od niego to niech sięgnie po coś innego bo się zrazi.

Giovanni jest pisarzem, ma piękną żonę i córeczkę. Zawodowo odniósł sukces, na swoim koncie ma kilka bestselerów. Pewnego dnia dostaje wiadomość od tajemniczej Luny. Jednak z czasem znajomość przeradza się w coś więcej niż tylko niewinne wiadomości. Govanni staje się coraz bardziej zafascynowany kobietą.

Niestety już na początku stycznia trafiłam na moje pierwsze książkowe rozczarowanie. Spodziewałam się historii miłosnej a dostałam niedokończoną książkę. Myślę, że gdyby była ona dłuższa byłaby lepsza, historia miałaby szanse się rozwinąć i lepiej można by poprowadzić wątek romansu Govanniego z Luną. Nie zobaczymy tu zbyt dużo akcji ale refleksji i wspomnień Govanniego jest sporo. Książka jest bardzo przewidywalna niczym mnie nie zaskoczyła, więc też czytałam ją bez emocji.

Niestety już na początku stycznia trafiłam na moje pierwsze książkowe...

"W każdym moim oddechu jest jakaś cząstka ciebie."

Historia Giovanniego, znanego pisarza. Ma kochająca żonę i cudowna córkę, które są całym jego światem. Ale czy aby na pewno? Sielankę bohatera przerywa wiadomość od Luny, kobiety która wie o nim wszystko, zna jego myśli i wie co lubi a to staje się podniecające i intrygujące dla Giovanniego. Zaczynają flirtować, rozmawiają coraz częściej aż w końcu umawiają się na spotkanie. Czy kilka chwil szczęścia warte jest poświęcenia szczęśliwego małżeństwa? Czy jednak żona Monika, okaże się miłością życia? Jakie tajemnice skrywa Luna i co się z nią stanie?

Czytając miałam dość mieszane uczucia. Książka nieco psychologiczna pod względem męskiego punktu widzenia. Federico Moccia pokazuje, że mimo wielu wspólnie spędzonych lat trzeba dbać o drugą połowę gdyż z łatwością można ją stracić a niektórych rzeczy nie da się zapomnieć.

"W każdym moim oddechu jest jakaś cząstka ciebie."

Pozornie ma wszystko lecz gdy ma horyzoncie pojawia się pokusa nie umie się jej oprzeć. Psychologiczna powieść o ludzki związkach.