Tysiąc nocy bez ciebie

Okładka książki Tysiąc nocy bez ciebie Federico Moccia
Okładka książki Tysiąc nocy bez ciebie
Federico Moccia Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Mil noches sin ti
Muza
2020-06-03
2020-06-03

Powieść romantyczna z lekką, przystępną, trochę pokręconą i przewidywalną fabułą. Główną bohaterką jest kobieta o imieniu Sofia, znana i szanowana pianistka, popularna na całym świecie. Kobieta uciekła od małżeństwa, w którym czuła się samotna, uciekła też od swojego kochanka, ponieważ uważała, że uwiódł on ją wyłącznie dla swojego kaprysu. Przestała również występować na scenie, próbując odpocząć od pracy. Jednak po kilku miesiącach spędzonych w Rosji postanawia ona uporządkować swoje życie i wrócić do Rzymu do porzuconego męża, chcąc sprawdzić, czy coś się zmieniło i czy z dawnej miłości jeszcze coś pozostało. Sofia postanawia również powrócić do grania na pianinie i do występowania przed publicznością. W międzyczasie drugi z mężczyzn, próbuje ją odnaleźć i odzyskać jej względy. Jak się zakończy ta historia? Kogo wybierze Sofia?
Niestety mniej więcej od połowy fabuły możemy się domyślić jakie będzie zakończenie tej powieści. Tutaj autor mógł się bardziej wysilić, aby wymyślić coś mniej przewidywalnego.
Akcja tej powieści toczy się wolnym tempem. Autor porusza bardzo ważną kwestię, jaką jest zdrada małżeńska. Pokazuje również, iż nie można poświęcać się dla kogoś, kto nie zasługuje na nasze uczucie oraz nie warto uciekać od prawdziwej miłości.
Szkoda, że rozpoczynając czytanie tej książki nie wiedziałam, że jest to kontynuacja jednej z poprzednich powieści Federico Moccia. Przez to potrzebowałam trochę więcej czasu na rozeznanie się w fabule.
Mimo wszystko, książkę tę czyta się szybko i można przy niej spędzić relatywnie przyjemny czas. Polecam tę powieść, komuś, kto potrzebuje lekkiej, ale trochę banalnej, przewidywalnej i niewymagającej zbytniego myślenia opowieści z odrobinę przesłodzonym zakończeniem.

No nie. Zmęczyłam się czytaniem. Za dużo opisów, nazwisk, nazw własnych, no miliony takich momentów, ciężko przez to przebrnąć.
Druga sprawa, to jak ona zdradziła to było w porządku, jak on zdradził to koniec. Widzę tu pewną niekonsekwencję. Poza tym fabuła jakaś rozbiegana. Nie zrozumiałam fenomenu tego drugiego faceta, nie wiem dlaczego chodziło właśnie o niego.
Zamysł na powieść może był i fajny, ale egzekucja zupełnie nie w moim stylu.

Zamysł...

Powieści obyczajowe, romanse … to coś po co sięgam ostatnio bardzo często. I powiem Wam szczerze, że sama jestem tym zaskoczona, że nawet mi się one podobają ( no w większości). Bo przecież zawsze stawiałam tylko na kryminały i horrory.

Powieść Federico Moccia zainteresowała mnie co prawda swoim opisiem i przepiękną okładką, ale czy faktycznie warto było się temu tak zauroczyć?

Sofia nie poznaje ostatnio samej siebie. Z lustra, zamiast znanej pianistki u szczytu kariery, spoglądana nią smutna kobieta o przygaszonym spojrzeniu, której nic już nie interesuje. Nadszedł czas, aby Sofia wreszcie uporządkowała swoje życie. Nie może ona wciąż uciekać od przeszłości, od małżeństwa, w którym czuje się samotna, ani od namiętnej, ale równie bolesnej znajomości z Tancredim.
Wraca do Rzymu, do męża. Jednak wie, że ten związek nie ma przyszłości, zwłaszcza w momencie kiedy odkrywa, że Andrea ją oszukiwał.
Kobieta w końcu opuszcza męża i wyrusza w światowe tournée. Tymczasem zakochany Tancredi podąża śladami Sofii i wkrótce nieoczekiwanie dochodzi do ich ponownego spotkania….

Fabuła powieści jak na powieść z serii romansu jest dość ciekawa oraz pełna uczuć. Znajdziemy tu także wiele miłości, ale także pełno akcji, która buduje nam w niej napięcie. Interesujące jest tutaj połączenie samej opowieści z przepięknym światek muzyki, sztuki i przepięknych miejsc, które dzięki naszym bohaterom też możemy zwiedzać. Ciekawym zastosowaniem przez autora jest tutaj narracja trzecioosobowa, choć nie powiem - w pewnych momentach można było się z lekka pogubić.

Nasza główna bohaterka to osoba, którą z biegu można polubić. Fabuła tutaj przedstawiona co prawda toczy się wolnym i swoim tempem, ale nie sprawia to , że powieść zamula czy nudzi czytelnika, wręcz bym powiedziała że dało to efekt przeciwny.
Co do zakończenia zaś … No tu trochę się zawiodłam. To co zrobił autor wyglądało raczej na opcję szybkiego zakończenia całości, które nie za bardzo mi tu pasowało. Szkoda …

Powieść czyta się dość lekko i przyjemnie. Autor porusza dość ciekawe oraz trudne tematy w swojej książce, jak chociażby małżeńska zdrada. Czasem czytelnika zaskakuje, a czasem wydaje się być lekko przewidywalna. Nie zmienia to faktu, że jako lekka i łatwa powieść, raczej typowa dla Pań, nadaje się idealnie.

Jeśli chcecie się na trochę oderwać od własnej rzeczywistości, to ta książka jest do tego idealna. Gorąco polecam !

Cudona opowieść z ręki wspaniałego autora. Sofia główna bohaterka to bardzo mocna kobieta wiele przeszła ale czas niestoi w miejscu a na jej drodze pojawia się coraz więcej zakrętów. Tancredii po 5 dniach z nią wie ze życie nie będzie takie samo mimo to pozwala sobie czekać by wybaczyła mu błędy z przeszłości. Książka jest pełna niespodzianek uniesień akcja wartka jak zwykle nie rozczarowuje.

Kolejne spotkanie z moim ulubionym autorem jaki bohaterami książki uważam najbardziej za udane. Cała powieść jest dla mnie bardzo wyjątkowa. Książkę przeczytałem kilka razy. Powieść jest bardzo mądra i pięknie napisana. Zostanie na pewno ze mną na długo. Jestem zachwycony.
Polecam

Polecam

Ciekawa druga część, ale jakoś mniej mnie wciągała, chyba jedynka bardziej mi się podobała :P

"... Każdy chciałby mieć kogoś, kto mu powie, co robić, by potem i tak postąpić po swojemu, ale...
-Ale?
-. Lubimy, gdy ktoś zwraca na nas uwagę."

-Ale?
-. Lubimy, gdy ktoś zwraca na nas uwagę."

Miałam ochotę na coś lekkiego, ale ta książka była tak banalna, że przeczytałam do końca, mając nadzieję, iż nie okaże się być tak przewidywalna jak mi się wydawało - myliłam się, zakończenie było jeszcze bardziej durne od całej fabuły

Lekka, przyjemna książka. Podczas czytania bardzo często byłam głodna( musicie przeczytać żeby zrozumieć). Ogólnie bardzo mi się podobała jednak zakończenie było zbyt banalne, aczkolwiek wydaje mi się że właśnie o to chodziło w tej historii bo to tego szukała główna bohaterka .

Po przeczytaniu kilku pierwszych stron już wiedziałam, że książka przypadnie mi do gustu nie myliłam się :) Sofia jest znaną pianistką, ale zamiast skupić się na karierze, postanawia odciąć się od wszystkich, żeby zapomnieć o swojej przeszłości.

• Obyczajowe