Trzy razy ty

Patronat LC
Federico Moccia Wydawnictwo: Muza Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Tre volte te
2018-05-23
2017-01-24
Karolina Stańczyk
Muza
bunt dojrzewanie literatura włoska młodość młodzież pierwsza miłość poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia problemy młodzieży relacje rodzinne samotność trauma
Tre volte te
Trzy metry nad niebem (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
2018-05-23
Karolina Stańczyk

Tak jak ktoś napisał przede mną, również uważam iż jest to najgorsza część tej serii. W pewnych momentach miałam ochotę spytać Stepa co on robi ze swoim życiem? czy na prawdę dotychczasowe było fatalne? czy jednak nie zmienił się na tyle że lubi żyć na krawędzi i iść pod prąd? Koniec końców wszystko wróciło do starego porządku.
Według mnie książka nie straciłaby na swojej...

Ogólnie książkę oceniam jako dobrą, chociaż uważam, że za dużo w niej wątków związanych z pracą Stepa. Gdyby usunąć te, według mnie niepotrzebne, wątki książka byłaby o połowę cieńsza i dużo lepiej by się ją czytało. Mimo wszystko polecam

Uważam że jest to naciągnięte zakończenie historii Babi Gin i Hache ale szczegółów nie zdradzę:) Książkę czyta się przyjemnie, z czasem fabuła łapie monotonnie przez co moja ocena nie ma 10 , ale przez niedosycenie po 1 i 2 części chętnie wspominam z bohaterami ich przeszłość . Jest na Maxa romantyczna i poruszająca. Wzruszyła mnie aczkolwiek końcówka oklepana, zawiodłam...

Każdy kto przeczytał "Trzy metry nad niebem" oraz jej drugą część, powinien przeczytać "Trzy razy ty" . W pierwszej części poznajemy świat Stepa z Babi - ich wspólne miłosne przygody, w drugiej części Gin+Step, a w trzeciej jest mieszanka wybuchowa. Przyznam się, kibicowałam Gin, natomiast Babi była dla mnie dziewczyną/ kobietą niedojrzałą do miłości Stepa, który zrobiły...

Najsłabsza z wszystkich części. W niektórych miejscach narracja pierwszoosobowa nie ułatwia czytania. Kontynuacja napisana jakby na siłę.

(Zdecydowałam się tutaj na spoiler, ponieważ nie mogłam w inny sposób określić tego co mi nie pasowało w tej książce)

Niewątpliwym minusem tej powieści były zbyt długie rozdziały z życia zawodowego głównego bohatera. Gdyby nie one, to książka skróciłaby się pewnie o połowę. Osobiście brakowało mi relacji Stepa ze swoim synem i bardzo się zdziwiłam, że autor nie rozwinął...

Nie popisał się autor, połowę obkroić niepotrzebnych rzeczy i z 800 stron robi się 400 czasem do przesad nudna. Myślałam, po tylu latach, że będzie lepiej, a jest gorzej.

Książki Federico Moccia mają taki niepowtarzalny styl moim zdaniem, ta książka jest najlepsza z całej serii, ale zakończenie nie wiem co powiedzieć oczywiście w pozytywnym sensie.

Motyw stary jak świat, ale i tak się popłakałam ;) kto przeczyta będzie wiedział o jakim wątku mówię. Polecam dla romantyczek

Uwielbiam to jak autor pisze o uczuciach i emocjach. Nie przeszkadza mi 800 stron (choć ciężko się nosi w torebce).. Nawet nudnawy i niepotrzebny opis pracy Stepa bym przeżyła.. Ale zakończenie??? To jest jakaś kpina! Marne 100 stron poświęcone najważniejszej kwestii, spłycone i sprowadzone poziomem do najgorszego romansidła. Wstydź się Autorze! Myślałam, że znasz się na...

Dyskusje

• 2018