Trzy razy ty

Okładka książki Trzy razy ty Federico Moccia Patronat LC
Okładka książki Trzy razy ty
Federico Moccia Wydawnictwo: Muza Cykl: Trzy metry nad niebem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Trzy metry nad niebem (tom 3)
Tre volte te
Muza
2018-05-23
2017-01-24
Karolina Stańczyk
bunt dojrzewanie literatura włoska młodość młodzież pierwsza miłość poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia problemy młodzieży relacje rodzinne samotność trauma

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Poprzednie tomy czytałam dość dawno temu i w końcu postanowiłam dokończyć tą serię. Wtedy obie książki pożyczyła mi znajoma i ku mojemu zdziwieniu bardzo je polubiłam. Zaczęłam więc ten tom pełna nadziei, a dostałam wielkie rozczarowanie. To był pokaz czystej toksyczności i głupoty przez bohaterów. Nie dość, że każdy wybór był zły to jeszcze zakończenie okazało się być tragiczne. To było takie pójście na łatwiznę. Nie umiesz wybrać? Nie musisz. Sprawa rozwiąże się sama w tragiczny sposób. Po problemie. Naprawdę, co to miało być?
Myślę, że autor się bardzo zagubił pomiędzy drugim a tym tomem.

Książka jest słaba, a mogło być nieźle.
Punkt wyjścia oraz punkt kulminacyjny jest dobry, ale wszystko, co jest pomiędzy, jest słabe i przekombinowane, a niekiedy zbędne (wątek Renziego i Danii - po co?).
To kolejna książka, która chce na siłę wzruszyć czytelnika i sprzedać toksyczne zachowania jako wielką i niesamowitą miłość, której można wszystko. Bohaterowie WCIĄŻ się okłamują, co prowadzi do absurdalnych scen, którymi autor chciał wycisnąć łzy, a wzbudził we mnie śmiech. Dosłownie tutaj są ciągłe kłamstwa i zdrady. Step myśli o swojej miłości, ale zupełnie nie widać tego w czynach. Babi i Gin to samo.

Do tego Gin w narracji jest wybielana, przedstawiana jako niezwykle skrzywdzona osoba, która jest niesamowicie dobra dla innych. Tylko znowu nie ma poparcia w fabule. Babi jest demonizowana za to samo, co w przypadku Gin było uznane za romantyczne w "Tylko Ciebie chcę".

Książka jest słaba, a mogło być nieźle.

Ciekawe dopełnienie całej historii, nawet ok, do końca nie wiadomo co się wydarzy, moralnie :/

Trzy razy ty to ostatnia część i zakończenie historii Gin, Babi i Stepa. Jak oni wyrośli i co dalej się potoczyło ? Czy ich drogi się kiedykolwiek zejdą i jak zakończy się ich historia?
Generalnie fajnie było dowiedzieć się jak się to zakończy, książka z młodzieńczych lat bardzo kusiła. Jednak bardzo mnie nudziło te wszystkie opisy pracy Stepa, książkę skróciłabym o połowę a dalej by miała sens. Sentyment się ma do tej książki i bardzo się cieszę jak autor potoczył akcję i jak to zakończył wiec zawiedziona nie jestem ale książka nie da co się porównać co do pierwszej części. Jednak polecam żeby dowiedzieć się co się dalej wydarzyło w życiu tej trójki.

Ostatni tom trylogii.

Naprawdę nie mam pojęcia czego oczekiwałam po tej książce. Chciałam poznać losy Stepa, Babi i Gin i dlatego ją przeczytałam. Jednak jestem trochę zawiedziona. Podobał mi się klimat powieści i styl pisania autora. Jednak ta pozycja nie umywa się do poprzednich części. I nie chodzi tu o grubość, bo rozumiem, że autor chciał dokończyć tę historię ostatecznie.

Jednak sposób w jaki poprowadził historię, momentami jest nie do zniesienia. I nie chodzi tu o opisy pracy Stepa, ale raczej a nawet zdecydowanie jego tok myślenia i postępowania. Wydawać by się mogło, że Step jest dojrzały, wydoroślał, zmienił się, ale nie do końca. Pomimo tego, że jest z Gin i mają dziecko, on cały czas myśli o Babi. Kiedy Gin jest w ciąży to Step praktycznie zostawia ją samą ze wszystkim, kiedy pojawia się Babi. Gna na złamanie karku na każde jej skinienie. Na początku niby się opiera, ale potem ulega Babi.

Babi nie polubiłam. Kiedy jej tylko pasuje, wkracza w życie Stepa, który ma je już poukładane i wprowadza je w zamęt. Po co? Bo jest nieszczęśliwa w małżeństwie, bo ma syna ze Stepem i powinna z nim być, bo to jest najlepszy sposób na zakończenie tej historii. W dodatku, jakby tego było mało autor pozbył się przeszkody w postaci Gin i wszyscy wiemy jak to się skończyło.

Gin polubiłam. I zdecydowanie wolę ją od Babi. Gin jest poukładana, fajna, inteligentna, doskonale poznała Stepa i wybaczyła mu zdrady z Babi. Doskonała kobieta! Ja nie wiem czy na jej miejscu bym wybaczyła Stepowi, ale ona kochała go tak bardzo, że wszystko by mu wybaczyła. Nawet na łożu śmierci najważniejsze było dla niej szczęście Stepa.

Jak dla mnie Step powinien być z Gin. Babi powinna sobie znaleźć kogoś innego, przecież Step mógłby się widywać z synem. Ja rozumiem, że pierwsza miłość pozostaje w nas na zawsze, ale moralność bohatera była szokująca. Poza tym on wtedy pił alkohol i nie wiem czy on był świadomy tego co robił. Przecież on o mało nie zepsuł dobrego imienia firmy! Gin swoje podejrzewała, ale dalej nie rozumiem jak mógł jej to zrobić! I to dla kogo? Dla Babi, która po kilku latach mówi mu, że mają syna. Nie powiedziała mu tego wcześniej, te jej zabiegi były takie... przewidywalne. Jednakże największym winnym w tej całej sytuacji jest Step, bo i Babi i Gin już bardziej ogarniały to czego chcą.

Do pozostałych bohaterów nic nie mam. Dobrze, że Pallina znalazła sobie kogoś, że znowu się zakochała. Naprawdę miałam nadzieję, że Step ogarnie się po narodzinach Aurory, ale zrobił to tylko na trochę. Szkoda, bo ta część mnie zawiodła. Trochę logiki i moralności moim zdaniem by nie zaszkodziło.

Ostatni tom trylogii.

Książka na wakacje. Momentami się dłużyła. Ogólnie ok.

Książka na wakacje. Momentami się dłużyła. Ogólnie ok.

Nie spodziewałam się, że aż tak spodoba mi się trzecia część "trzech metrów nad ziemią".
Pierwszą część połknęłam, drugą mnie irytowała, a w trzeciej się zakochałam.
Kontynuacja losów Gin, Babi i Ache.

Pierwszą część połknęłam, drugą mnie irytowała, a w trzeciej się zakochałam.
Kontynuacja losów Gin, Babi i Ache.

Szczerze mówiąc zawiodłam się. Ostatnia część okazała się tą najsłabszą w jakością w zupełności odbiega od poprzednich dwóch. Spodziewałam się wielkiego wooow a nic takiego nie miało miejsca.

Po dwóch ekranizacjach poprzednich książek byłam ciekawa jak potoczą sie losy Ace i Gin, sięgnęłam po książkę i to był błąd.
Jak z tak źle i amatorsko napisanej ksiązki można stworzyć taki energetyczny film?

Książki włoskiego autora z Rzymem w tle... Pierwszą cześć czytałam jako nastolatka, a dostałam ją od mojej siostry jako nagrodę za dobre świadectwo. Tak, kocham moją siostrę za takie rozpieszczanie 😍
Od początku zakochałam się w historii Babi i Stepa. Ostatnią cześć czytałam już jako dorosła kobieta i przeżywałam wszystko tak samo jak w liceum. Z drugiej strony, która z nas nie chciałaby przystojnego, romantycznego i potrafiącego rzucić dla nas wszystko mężczyznę?
Miłość Babi i Stepa przeżywa wiele wzlotów i upadków. W drugiej części pojawia się Gin, której też bardzo kibicowałam, a moje serce było rozdarte między dwie bohaterki. Książki wzruszają a także bawią do łez. Po przeczytaniu „Trzy razy ty” było mi ciężko pogodzić się, że to już jest koniec! Bardzo lubię autora i jego styl pisania. Wiem, że są różne opinie na temat tej serii ale dla mnie nie jest to zwykle romansidło. Chociaż jest to bardzo nierealna historia miłosna, daje ona wiarę w prawdziwe i jedyne uczucie. I co najważniejsze możemy się przenieść chociaż na chwile do Włoch! 10/10 ⭐️