Wielka historia świata T.10 /świat od wiosny ludów do i wojny światowej wielka historia świata T

Cykl: Wielka historia świata (tom 10)
Wydawnictwo: FOGRA Oficyna Wydawnicza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Wielka historia świata to nowe spojrzenie na powstawanie i upadek wielkich cywilizacji Wielka historia świata to dzieło najwybitniejszych uczonych stworzone pod patronatem Polskiej Akademii Umiejętności Wielka historia świata to kompendium wiedzy bardzo przydatne nie tylko dla naukowców, studentów i kandydatów na studia, ale dla wszystkich miłośników historii, Okładka: twarda, Rok wydania: 2006,

Jacek | 2014-07-17
Na półkach: Historia, Mam, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2014

Największe współczesne opracowanie historii powszechnej, autorstwa historyków związanych z ośrodkiem krakowskim i Polską Akademią Umiejętności,cechuje się dużym rozmiarem, dużą objętością i znaczną szczegółowością tekstu. Niedawno czytałem,że nie powinna pełnić funkcji podręcznika akademickiego, bo Wielka Historia Świata zawiera zbyt drobiazgowe informacje. Nie bardzo rozumiem intencje autora wypowiedzi. Czyżby student - potem absolwent historii nie powinien mieć wglądu w tak obszerne opracowanie? Że nie zapamięta faktografii? A musi? Po to właśnie ma takie opracowania podstawowe, by nie musiał "wszystkiego" pamiętać. Ale powinien się zapoznać. Powinien znać różne interpretacje, odmienne sposoby wyjaśniania dziejów i taki podręcznik podstawowy znacznie to ułatwia. Wróćmy jednak do tekstu.
Choć jestem historykiem, nie zajmuję się badaniem naukowym, więc nie zamierzam odnosić się do warstwy merytorycznej tomu. nawet jeśli są tam błędy, braki czy niedociągnięcia, niech robią to...

Julian | 2016-11-07
izis608 | 2016-08-13