Chata

Okładka książki Chata Agnieszka Panasiuk
Okładka książki Chata
Agnieszka Panasiuk Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Sekrety Białej (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Sekrety Białej (tom 3)
Szara Godzina
2024-04-23
2024-04-23

Dostajemy tutaj barwny obraz Białej Podlaskiej oraz wciągającą historię obyczajową bohaterów, którzy zmierzą się z własną przeszłością i emocjami.

Autorka z niezwykłą wrażliwością łączy teraźniejszość z przeszłością, odsłaniając tajemnice i ukryte znaczenia. "Sekrety Białej" to cykl literacki, który nie tylko rozwija wiedzę czytelnika o mało znanych wydarzeniach historycznych, lecz także porusza głębokie tematy emocjonalne i psychologiczne. W tym przekonamy się z jaką trauma z dzieciństwa musi zmagać się Zuzanna, która została opuszczona przez matkę jako mała dziewczynka. Jak mocno wpływa to obecnie na jej osobowość?

Książka zrobiła na mnie wrażenie i nie mogłam się od niej oderwać!

Czytałam Kamienicę i Leśniczówkę i bardzo mi się podobały, więc z radością sięgnęłam i po Chatę. Jest tak samo świetna jak poprzednie książki autorki! 💗

Historia porusza, pokazuje nam ważny dział w życiu Polski i uczy historii. Całość opleciona jest zwykłą i piękną historią obyczajową Zuzanny. Jej powrót do domu, wyzwanie zawodowe, które przed nią stoi i przeszłość, która mimo, że boli, to nieubłaganie wraca.

Polecam! 💗

Seria "Sekrety Białej" Agnieszki Panasiuk ponownie zaskakuje czytelników nowymi tajemnicami, wciągając ich w fascynującą podróż przez mało znane wydarzenia historyczne.

Autorka w epickim stylu, zręcznie łącząc teraźniejszość z przeszłością, odsłania znaczenie słowa "bieżeństwo" i jego wpływ na losy ludzi na Południowym Podlasiu podczas I wojny światowej. Poprzez tytułową Chatę, Panasiuk eksploruje psychologiczne aspekty bohaterów, szczególnie Zuzanny, dodając powieści nieoczekiwaną metafizyczność. Autorka zręcznie prowadzi jej losy, odkrywając złożoność jej postawy i przeszłość z którą musi się zmierzyć kobieta.

Pouczająca lektura, zarówno w kontekście historycznym, jak i obyczajowym.

Chatka babci - niepozorne miejsce, które może skrywać w sobie aż tyle tajemnic! Piękna powieść. Taka rodzinna, ciepła, ale pokazuje też mroczną przeszłość i historię polski i terenów wschodnich. Widzimy w jakim oczekiwaniu i bólu żyły tam osoby podczas wojny i okupacji.

Podoba mi się to, że autorka tak pięknie i mądrze potrafi to wszystko ze sobą połączyć i przez swoją powieść pokazać nam “coś więcej”. Idealna na prezent dla przyjaciółki, mamy, babci!

Agnieszka Panasiuk w "Chacie" wplata historię Białej z przejmującą historią rodziny Zuzanny. Bohaterka, choć silna na zewnątrz, kryje w sobie emocje i tajemnice, które stopniowo wychodzą na światło dzienne. Po dłuższej nieobecności wraca do rodzinnego miasta i postanawia zamknąć kilka rodzinnych spraw, w tym przeniesienie domu jej babki. Po raz pierwszy spotkałem się w książce z takim wątkiem i bardzo mi się on podobał.

Sięgnąłem po nią ze względu na nawiązanie do historii, która mnie fascynuje i nie zawiodłem się. Polecam!

"Sekrety Białej" to cykl powieściowy, który zachwyca bogactwem fabuły i mało znaną historią, czego doskonałym przykładem jest "Chata", która pozostaje wierna wysokiemu poziomowi poprzednich tomów. 🥰

Biała skrywa wiele sekretów, a "Chata" Agnieszki Panasiuk wciąga czytelnika w fascynującą podróż przez historię i ludzkie losy. Zuzanna, główna bohaterka, odkrywa nie tylko tajemnice przeszłości, lecz także zmierza się z własnymi emocjami i uczuciami. Autorka mistrzowsko łączy teraźniejszość z przeszłością, tworząc barwną mozaikę literacką, która zaskakuje i porusza....

Agnieszka Panasiuk w "Chacie" ukazuje siłę kobiecej determinacji w obliczu tajemnic przeszłości. Zuzanna, silna i niezależna architektka, staje w obliczu nie tylko wyzwań zawodowych, ale również osobistych. Przeplatając historię z emocjonalną podróżą bohaterki, autorka wciąga czytelnika w wir wydarzeń, które zmieniają życie Zuzanny na zawsze.

Autorka z ogromnym pięknem i urokiem w całość wplata nam też przeszłość (są to rozdziały pisane inną czcionką, co bardzo mi się podobało!). Uwielbiam takie połączenia, gdy widzimy i wnuczkę i babcię. Cudowna rodzina!

Autorka z ogromnym pięknem i...

"Chata" to misternie spleciona opowieść, która wciąga od pierwszej strony. Zuzanna, w swej architektonicznej precyzji, odkrywa nie tylko tajemnice rodzinnego domu, lecz także ukryte sekrety jej przodków. Pani Agnieszka Panasiuk w mistrzowski sposób przenosi czytelnika w głąb historii, wplatając wątki romantyczne i dramatyczne.

Czytając tę książkę, poczujesz pulsujący rytm Podlasia i jego niezwykłą atmosferę.

Czytając tę książkę, poczujesz pulsujący rytm...

Podobała mi się i szybko mnie wciągnęła. Zuzanna jest ciekawą osobowością i łatwo jest się z nią utożsamić. Zdecydowanie mogłaby być moją przyjaciółką. Powieść osadzona jest w malowniczym i pięknym miejscu, do którego z radością udałabym się na urlop. Czytając tę powieść miałam na ustach uśmiech i chętnie jeszcze bym do niej wróciła! POLECAM!

Zaczęłam czytać w weekend i nie mogłam się od niej oderwać! 💗 Bardzo podoba mi się styl pisania autorki i to, że ta powieść łączy w sobie w sposób mądry i ciekawy teraźniejszość z przeszłością.

Mimo tego, że nie czytałam poprzednich części, to tutaj od razu się odnalazłam! Rozkochał mnie w sobie klimat Białej, ludzie których tu mamy i historia, jaką przeszło to miejsce. Głowna bohaterka jest ciekawie wykreowana, ma osobowość i intryguje nas jej przeszłość, szczególnie ta, która dotyczy jej mamy. Rozdziały z czasów współczesnych i z przygód Zuzanny przeplatane są losami jej babci, która żyła w starej chacie na terenie kolei. Te słowa! Wszystko pięknie pisane starodawnym polskim i momentami musiałam się domyślać, co dane słowo oznacza, ale to właśnie jest tutaj najpiękniejsze! Widzimy, jakie losy spotkały wschodnią Polskę i z czym musieli podczas wojny radzić sobie mieszkańcy tych terenów.

Cała książka nie jest długa, szybciutko się ją czyta i mnie bardzo wciągnęła. To lektura, która i bawi i uczy! Polecam!

• Ebook do kupienia
  • Zapowiedzi Kwiecień 2024