Zatrzymać czas

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Kasia Chabło | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Uwielbiam książki Pani Kucówny za jej mądrość życiową, dystans do siebie i świata.
Wciągająca lektura. Cieszę się,że trafiła w moje ręce.

Małgorzata48 | 2012-09-27
Przeczytana: 2005 rok

Bardzo lubię sposób pisania pani Zofii, jej stosunek do ludzi, jej sposób widzenia świata.

Mansfield | 2011-10-21
Na półkach: Przeczytane, Biograficzne
Przeczytana: 17 października 2011

Dzięki tej lekturze poznałam aktorkę od strony prywatnej .
Zwierzenia obejmują okres dla Polski znaczący: od epoki Gierka przez strajki, Solidarność i stan wojenny aż do Okrągłego Stołu. Rok po roku śledzimy zmagania Zofii Kucówny z codziennością PRL-u, ale też cofamy się do wspomnień z lat dzieciństwa i młodości.
W książce jest całkiem sporo ciekawych refleksji z podróży po różnych krajach w różnym czasie.
Są też opisane problemy z życia publicznego, bo z racji wysokiej pozycji zawodowej, zaangażowania społecznego w odbudowę Domu Aktora w Skolimowie, związku z Hanuszkiewiczem, jest poddawana różnym naciskom w środowisku politycznym i artystycznym. Aktorka musi podejmować trudne wybory.

acronka | 2012-04-15
Na półkach: Mam, Przeczytane

Dobrą polszczyzną i w przyjemny sposób napisana książka, ale... Tym ale jest dziwna pamietnikarska formuła, która mnie nie przekonała. Trochę ciekawych opowieści, mądrości mniej lub bardziej życiowych i tylko, albo aż tyle.

Ala | 2016-09-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2016

Jak sama artystka napisała jest to "lament nad przemijaniem".

dzikirysz | 2012-01-08

Bardzo przyjemna książka na długie jesienne wieczory.

Magda | 2014-09-13
Przeczytana: 20 stycznia 2016