Kraj rodzinny

Wydawnictwo: Świat Książki

Rok 1946. Wielka Brytania, zniszczona wojną, próbuje wrócić do życia. Władysław Malinowski ? jeden z tysięcy Polaków z armii Andersa, którzy zdecydowali się na emi-grację, bojąc się uwięzienia w kraju ? dostaje pracę na farmie. Wiąże się z Angielką, lecz miejscowa społeczność pełna jest uprzedzeń wobec Polaków. Konflikt narasta, gdy Władysław i jego kolega Józef zostają niesłusznie oskarżeni o spowodowanie śmierci Lyndona Hanleya..

Anna | 2015-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Mam mieszane uczucia. Pomysł dobry, ale coś chyba nie do końca się udało. Wiele wątków, potraktowanych pobieżnie. Długo czytałam, często się odrywałam - niby dobrze napisane, ale nie wciąga. Generalnie - niestety rozczarowanie.

jusia1986 | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Książka przyjemna w odbiorze. Chwilami tylko nurząca, ale jednak było w niej coś interesującego.

Książkę czytałam jakiś czas temu .Pamiętam tylko, że znów oceniłam ją po okładce i się niestety zawiodłam.Nie wniosła nic w moje życie,dłużyła się niemiłosiernie.Z przykrością nie polecam.

Pytalska | 2012-04-03

Hm, nudna, ale klimat ma. Wiem, dla niektórych te dwie wartości są sobie sprzeczne, ale nie dla mnie.

KotGacek | 2018-03-30
Na półkach: 2018, Przeczytane