Lvice
Ana

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzysiek | 2016-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Przyjemna lektura, będę miło wspominał tą książkę. To historia Karola Ladena, czeskiego redaktora w jednym z praskich wydawnictw. Laden to kobieciarz, egoista i cynik. Zdobywa kobiety i porzuca je, kiedy na horyzoncie pojawi się nowa, atrakcyjniejsza partnerka. I w takim też momencie go poznajemy. Laden poznaje Lenkę Srebrną, znajomą swojego przyjaciela. Dziewczyna jest bardzo atrakcyjna, więc Laden szybko "zakańcza" swój aktualny związek i próbuje zdobyć pannę Srebrną. To wszystko dzieje się w realiach komunistycznej rzeczywistości; prawdopodobnie jest to przełom lat 50 i 60 w Pradze. Śmieszne dialogi, trochę komunistycznej ideologii a na koniec odrobina rasowego kryminału. W sam raz na wakacje. Seria KIK PIW-u znowu się obroniła, pomimo tego że jest już leciwa :)

Czechożydek | 2016-09-16

Kawał dobrej powieści, nie powiem. Do tego bardzo przystępnej dla osób, które niezbyt orientują się w drugowojennej historii Czech.
Tym, którzy się nie orientują (a chcieliby dzięki tej lekturze poszerzyć horyzonty) polecam czytanie z Wikipedią otwartą gdzieś na komputerze/smartfonie/tablecie w okolicy, by można było sprawdzać różne nazwy w razie potrzeby.
A, zalecam także uważną lekturę ze względu na wątek kryminalny..

Tinkerbelle | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Książka wybrana totalnie w ciemno. Nie znałam wcześniej tego autora. Bardzo ciekawy obraz czeskiego środowiska wydawniczego. Co prawda główny bohater był według mnie bardzo antypatyczny, ale całość fabuły wciągała. Polecam.

Szymon | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

Niczym w czechoszłowackich filmach z lat Nowej Fali, wkraczamy do świata, w którym wszystko jest piękniejsze i prostsze.

joola | 2017-06-10
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

No, nie dałam rady .....

krack | 2014-10-15

Według mnie jedna ze słabszych książek Skvoreckiego.

dymek | 2016-09-16
Dama | 2016-09-03