Trauma

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 7)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Kind of cruel
Versatile

Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń? Amber chwyta się ostatniej deski ratunku i idzie na konsultację do hipnoterapeutki. Nie spodziewa się, że w stanie hipnozy usłyszy samą...

Amber chwyta się ostatniej deski ratunku i idzie na konsultację do hipnoterapeutki. Nie spodziewa się, że w stanie hipnozy usłyszy samą siebie, wypowiadającą niezrozumiałe słowa: dobrzy, źli, prawie źli. Słowa, które gdzieś widziała. Gdyby tylko mogła sobie przypomnieć gdzie...

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Besia | 2019-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Rewelacyjna w swoim rodzaju. Tak naprawdę bardziej powieść psychologiczna niż kryminalna. Monolog głównej bohaterki Amber - mistrzowsko poprowadzony. Tajemnica ukryta naprawdę głęboko.
To jedna z tych książek, które po przeczytaniu powodują u mnie ogromny żal, że to już koniec.

justyna | 2017-10-28
Przeczytana: 2016 rok

Jest to kolejna książka bardzo zachwalana przez czytelników, ale mnie osobiście nie przekonała do siebie. Ciekawy pomysł na fabułę, ale jego realizacja zawiera sporo nudnych elementów.

Żona_Pigmaliona | 2017-07-08

'' Nie sposób powiedzieć komuś czegoś przykrego i nie być tym , który wyrządza krzywdę ''

No właśnie , ja raz kolejny nie podzielam opinii czytelników wychwalających tę powieść . Przyznaję że nieźle się na nią '' napaliłam ''. Świetna okładka , opis poprzedzony tytułem równie obiecującym , dreszczyk emocji który towarzyszy mi zawsze przy pierwszym spotkaniu z książkami danego pisarza . Niestety , sromotnie się rozczarowałam . Myśl naczelna jaka towarzyszyła mi przy czytaniu tego ciężkiego stylistycznie kalibru to , '' pani Hannah chce być bardziej papieska niż sam papież (czytaj: chce być lepszym psychologiem niż wszyscy razem wzięci psychologowie , których książki przeczytała .) Uwielbiam dobrze skonstruowane psychologicznie postacie , ale jak to mówią '' Co za dużo to nie zdrowo ''. W '' Traumie '' , dostaję wręcz wykłady na tematy psychologiczne , kim jest narcyz i czym się charakteryzuje jego osobowość , na czym polega kazirodztwo psychiczne , kolejny wykład , co to jest...

książek: 2064
karola | 2017-03-30
Przeczytana: 29 marca 2017

Na początku czytało mi się ciężko, nie bardzo było wiadomo o co chodzi, ciężko i dziwnie. Jednak w miarę przewracania kolejnych kartek moja ciekawość wzmagała się, a końcówka rozłożyła mnie na łopatki. Jak pokrętny może być umysł ludzki... "Trauma" to doskonale pokazuje.
Warto, warto, zdecydowanie warto!
To nie tylko kryminał, to też doskonałe studium psychologiczne.

Wciągnęłam się w cykl o konstablu Waterhouse, ale to tylko pokazuje, że do niektórych ksiażek trzeba dojrzeć. Kiedyś powieści Sophie Hannah męczyły mnie, dziś połykam je i nie moge się doczekać kolejnej.

matg87 | 2016-08-29

Trudność w odnalezieniu się w stylu pisania autorki odbiera całą przyjemność z czytania tej książki.

Agnieszka | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Nareszcie koniec! Ale męczarnie przeżyłam w trakcie czytania. Nie rozumiem jak takie coś mogło stać się bestsellerem? A jeszcze bardziej dziwne jak ktoś mógł wydać taką książkę? Postacie jeszcze mogłyby ujść w tłoku, ale cała historia do d..y.

Gabby | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Kolejna świetna historia autorstwa Sophie Hannah, gdzie ujmujący bohaterowie dwoją się i troją, by rozwiązać jedną zagadkę za drugą. Wydaje się, że tajemnice nie mają końca, co nie pozwala oderwać się od książki. Obszernie opisane studium narcyzmu jako zaburzenia osobowości zaciekawiło mnie i zaskoczyło ,chociaż wiedziałam, że po autorce można spodziewać się podobnych wątków. Doskonały kunszt literacki S.Hannah objawia się tym, że potrafi prowadzić czytelnika przez zawiły labirynt zdarzeń i postaci, aż do ostatnich stron.

Himiko | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Książka na pewno ciekawa, zaintrygowała mnie od samego początku, po prostu wchłonęłam ją. Bardzo lubię, kiedy w książkach są jakieś tajemnice, zagadki, nad którymi się trzeba troszkę pogłowić. Ta książka jest właśnie taka. Nawet nie czytając jej będziesz o niej myślał, bo zmusza do myślenia. Chociaż motyw tego wszystkiego mnie trochę rozczarował, spodziewałam się czegoś większego. Ale i tak polecam.

Książkolub | 2015-09-25

I kolejna Hannah za mną. Ciekawa, wciągająca, chociaż z tych przeczytanych do tej pory, najsłabsza.

"Trauma" opowiada historię Amber, która cierpi na bezsenność. Postanawia poszukać pomocy u hipnoterapeutki. Podczas hipnozy powracają do niej tajemnicze słowa, których znaczenie postanawia wyjaśnić, tym bardziej, że okazuje się, iż mają one związek z... dwoma morderstwami.

Nieco zabrakło mi w tej części zagmatwania wątków, zmiany białego w czarne i odwrotnie, czyli tak charakterystycznych dla Hannah zabiegów. W ogóle zbrodnie schodzą tu jakby na drugi plan, ustępując miejsca kwestiom psychologicznym i zjawiskom takim jak relacje rodzinne, trauma, chroniczna bezsenność, narcyzm, emocjonalne kazirodztwo. Ponadto w ciekawy sposób autorka porusza sprawę odpowiedzialności za nasze działania i wskazuje na ciąg przyczynowo-skutkowy, w efekcie którego czasem może nie dopuścilibyśmy się pewnych czynów, gdyby nie osoba, ktora stanęła na naszej drodze, gdyby inne środowsko, w którym...

EB4 | 2015-08-02
Na półkach: Przeczytane, Sophie Hannah
Przeczytana: 25 lipca 2015

Bardzo dobra. Na początku panuje chaos, trudno się zorientować co tak naprawdę się dzieje. Ale napięcie rośnie stopniowo, a razem z nią ciekawość.. I faktycznie, sytuacja się komplikuje i akcja także. Polecam dla wymagających.