Dublerka

Okładka książki Dublerka Holly Brown, Sophie Hannah, Clare Mackintosh, B.A. Paris
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dublerka
Holly BrownSophie Hannah Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
The Understudy
Albatros
2020-07-29
2020-07-29
thriller psychologiczny akademia sztuk przedstawienie przyjaźń rodzina rywalizacja matka i córka tajemnica

Wyróżniona opinia i

Dublerka

przeczytanych książek 1550 napisanych opinii 910

Akcja książki toczy się w akademii sztuk scenicznych w Londynie. Książka jest napisana z perspektywy 4 matek, a ich córki właśnie uczęszczają do wymienionej szkoły i są przyjaciółkami. Dowiadujemy się na początku, że jedna z nich w zeszłym roku przesiadywała swoją przyjaciółkę. Im dalej idziemy w las powoli klaruje się to, że głównie matki biorą udział w jakimś swoim wyścigu szczurów, nie bardzo biorą pod uwagę zdanie córek. Zdanie, pogląd pociech nie są brane w książce pod uwagę. Im dalej czytamy okazuje się, że matki oraz dyrektor szkoły mają swoje mniejsza bądź większe tajemnice. Książkę ogólnie się dobrze czyta choć szczerze mówiąc po opisie z tyłu książki myślałam, że będzie bardziej ciekawa.

Przyjemny thriller. Nie jest to pozycja wybitna, zakończenie jest mocno przewidywalne, ale fajny twist psychologiczny oraz lekki język sprawiają, że z czystym sercem polecam. Czyta się ją szybko, potrafi nawet wciągnąć, co sprawiło, że była fajną odskocznią na dwa - trzy wieczory.

Wg mnie jest to najsłabsza książka autorki, może dlatego, że nie była jedyna autorką. Nie wiem mi nie przypadła do gustu.

Książka trochę zagmatwana i chaotyczna. Za dużo imion, ciężko się zorientować o kim jest mowa. Ciekawy pomysł jednak wykonanie trochę gorsze.

"Dublerka" B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah, Holly Brown

Cztery matki, cztery córki i jeden cel...
Ruby, Belle, Saidie i Jess uczą się w pewnej prestiżowej szkole artystycznej. Dotąd zgrana paczka dziewczyn zaczyna się rozpadać w momencie, gdy z przyjaciółek stają się konkurentkami. Wszystkie walczą o główną rolę w szkolnym przedstawieniu, które może im otworzyć każde drzwi do przyszłej kariery. Dodatkowo w ich klasie pojawia się nowa uczennica - Imogen, która staje się dla dziewcząt zarówno konkurentką, jak i zagrożeniem.

Kendall, Carolyn, Elise i Bronnie nie spoczną póki ich córki nie osiągną upragnionego celu. Z przerażeniem odkrywają, że ich córki znalazły się w tragicznym położeniu. Ktoś czyha na ich życie... Pytanie brzmi, tylko kto...

Uwielbiam B. A. Paris, dlatego po jej książki sięgam w ciemno. "Dublerka" to dzieło czterech poczytnych autorek kryminałów, jednak do tej pory miałam przyjemność poznać tylko pióro Paris.

Niestety, ale ta pozycja okazała się średnia... Sam zamysł na tę powieść jest bardzo dobry. Prestiżowa szkoła, cztery rywalizujące że sobą "przyjaciółki", ich matki i jeden cel brzmią szalenie ciekawie. Jednak po drodze coś nie zagrało. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że miejscami fabuła się rozjeżdża, czuć też było różnicę w poziomie poszczególnych fragmentów... Chyba autorki nie do końca się że sobą zgrały... Nie ma tutaj też tylu niespodziewanych zwrotów akcji, do których przyzwyczaiła nas Paris. Dosyć szybko przewidziałam też zakończenie.

Nie była to jednak zła książka. Tajemnice i niepokój towarzyszą czytelnikowi na każdym kroku. Intrygi dziewcząt, ich matek i nie tylko - są ciekawe. Książka jest ogólnie wciągająca i czyta się ją szybko. Jednak po jej lekturze czuję pewien niedosyt.

"Dublerka" B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah, Holly Brown

Cztery matki, cztery córki i jeden cel...

Nie czepiając się całkiem... ;) to sama akcja nawet, trochę było ciekawości, trochę zaskoczenia, ale jednak trochę więcej oczekiwałam, szczerze mówiąc.

Znowuż... bohaterki... tak o, chociaż zachowania matek denerwowały... może to specjalny zabieg czytelniczy, nie wiem, mi to nie podpasowało.

Książka nie jest zła, ale... bez szału. Ocena taka, a nie inna, bo, szczerze mówiąc, po książce którą pisała m.in. B.A. Paris, spodziewałabym się dużo więcej. Może jednak pisarki nie za bardzo się zgrały, po prostu, lecz po lekturze "za zamkniętymi drzwiami" poprzeczka jest postawiona wysoko, jeśli chodzi o tę autorkę, dlatego nie jestem usatysfakcjonowana "dublerką"......

Dziś przychodzę do Was z recenzją "Dublerki" czterech autorek B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown.
Akcja książki rozgrywa się wokół prestiżowej akademii sztuk scenicznych w Londynie. Cztery dziewczyny, uczennice akademii tworzące zgraną paczkę, muszą ze sobą konkurować o najlepszą rolę. Gdy do ich szkoły dołącza Imogen, rywalizacja jest jeszcze bardziej wyczuwalna, a nowa dziewczyna wydaje się być specyficzna. Zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Nie wiadomo kto mówi prawdę, a kto kłamie. Wśród matek uczennic panuje jeszcze więcej rywalizacji i jeszcze więcej tajemnic... W trakcie wychodzi na jaw coraz więcej tajemnic I okazuje się, że nie każdy jest tak krystalicznie czysty na jakiego pozuje.
W tej powieści niestety nie ma aż tylu zaskakujących zwrotów akcji, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni z innych książek napisanych przez B.A. Paris. Książkę czyta się szybko, ale jak dla mnie bez fajerwerków😉

Nie była zła - bardzo fajny pomysł, że autorki podzieliły się rodzinami i wspólnie tworzyły postać Imogen. Przynajmniej ja to tak odczułam. Nie uważam, żeby była porywająca, zwroty akcji były znikome, momentami opisy niepotrzebnie wszystko wydłużały. Z braku innych książek można tę przeczytać.

W moim odczuciu to była najsłabsza książka B. A. Paris, może dlatego, że napisana została przez cztery autorki, a może dlatego, że fabuła nie była tak emocjonująca, jak poprzednie książki.
Mimo wszystko znalazłam dla siebie momenty, które mnie wciągnęły i sprawiły, że chciałam dowiedzieć się co będzie dalej i nie mogłam przerwać.
Temat sam w sobie na czasie, prześladowanie wśród nastolatków to coś, co chyba nigdy nie minie.

Temat sam w sobie na czasie,...

Bardzo dobry początek, ale im dłużej czytałam tym bardziej zmęczona się czułam. Bardzo podrasował mi klimat - prestiżowa szkoła artystyczna i rywalizacja między tancerkami oraz ich matkami. Gdyby była krótsza i mniej przegadana to efekt byłby lepszy.

B.A. Paris Dublerka Zobacz więcej
Sophie Hannah Dublerka Zobacz więcej