Zjazd szkolny

Wydawnictwo: Muza
De reünie
978-83-7495-784-7

Życie 24-letniej Sabine zmienia się gwałtownie po tym, jak przeczytała w gazecie ogłoszenie o zjeździe uczniów w swojej starej szkole. Bohaterka wygrzebuje z pamięci ważne wydarzenie z tamtych czasów: fakt zaginięcia jej koleżanki z klasy, Isabel. Kiedyś były bliskimi przyjaciółkami. Gdy jednak Isabel stała się najbardziej lubianą dziewczyną w szkole, odsunęła od siebie Sabine. I nie był to jedyny zawód, który jej sprawiła. Pomimo upływu lat Sabine czuje się winna: być może Isabel by nie zaginęła, gdyby tamtego pamiętnego dnia razem wróciły na rowerach do domu?

Jola_St | 2015-01-05
Na półkach: 2015, Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Zaciekawił mnie tytuł tej książki. Sama zawsze marzyłam o tym, aby u moich dawnych szkołach zorganizowano takie zjazdy. Ciekawa jestem jak potoczyło się życie moich znajomych, jak wyglądają teraz.
Ku mojemu zaskoczeniu zjazd szkolny, który w tej książce miał miejsce, jest tematem kompletnie ubocznym, któremu autorka poświęciła bardzo mało miejsca. Głównym watek bowiem jest, w moim odczuciu, kryminalny. Bohaterka po przeczytaniu informacji o planowanym spotkaniu absolwentów szkolnych pogrążyła się w bolesnych dla niej wspomnieniach.

Książka nieźle trzyma napięcie. Do ostatnich stron nie było wiadomo, KTO jest sprawcą zbrodni, ale ja... domyśliłam się.

atram_78 | 2011-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Mam ostatnio szczęście, jeśli chodzi o dobór lektury!
Gdyby nie obowiązki przeczytałabym "Zjazd szkolny" w jeden dzień! Książka jest świetna, szybko się czyta i wywołuje, tak pożądany podczas lektury thrillerów, dreszczyk emocji i strachu.
Bardzo polecam tę powieść i jednocześnie ostrzegam przed notką z tyłu okładki, która zdradza zbyt wiele!

Jagna | 2014-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Muszę przyznać, że nastawiałam się na coś totalnie innego, miałam nadzieję na mroczną historię... nastroiła mnie tak chyba notka wydawcy na okładce.
Mroku było niewiele, grozy tym bardziej, ale są fragmenty, które zaskakują okrucieństwem - mam na myśli wspomnienia głównej bohaterki z nastoletnich lat.

Przyjemnie było znaleźć się w trochę innej scenerii; Holandia, Amsterdam, Den Helder nad morzem. To chyba pierwsza historia z Holandii jaką czytałam ;)

Książka jest fajną pozycją na kilka wieczorów, jak już ktoś niżej wspomniał - perełka. Zupełnie przypadkiem ją wypatrzyłam i bardzo mnie raduje fakt, że udaje mi się czasem trafić na książkę zupełnie nieznaną, która zaskakuje, wciąga, sprawia radość.

"Zjazd szkolny" to pierwsza powieść dla dorosłych jaką autorka napisała, została wydana w Holandii w 2004 roku.
Moim zdaniem taki debiut był pierwszym dużym krokiem w dobrym kierunku, historia Sabine stała się bestsellerem, podobnie jak późniejsze powieści pani van der Vlugt.

Naprawdę...

Edrisan | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Moje pierwsze spotkanie z literaturą holenderską. Bardzo pozytywne. Świetny thriller psychologiczno-obyczajowy. Po kiepskim Chattamie to miła odmiana. Taki trochę babski, ale nie irytująco "babski". Wiarygodna, składna akcja, napięcie, zagadka i to co lubię: "sekrety ludzkiej pamięci". Bez zastrzeżeń. Polecam serdecznie.

Olala | 2011-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2011

Muszę przynać, że ksiązka wciągnęła mnie jak bagno. Od mniej-więcej połowy nie mogłam się już od niej oderwać..Czytałam i czytałam, oczy bolały-aż skończyłam.
Fajnie poprowadzona akcja, bo i nerwy mi sie napięły, i zaskoczenie na końcu było.Wszystko na plus. Historia też nie była banalna.Nie chcę jednak o niej pisac, bo wielu recenzentów poniżej juz o tym wspomina.
Naprawdę fajnie się czyta, a dzięki temu że wiedziałam iż należy unikać opisu ksiazki na tylnej okładce( zapobiegawczo poprosiłam o tymczasowe zaklejenie opisu, żeby mnie nie kusiło do podglądania)nie zepsułam sobie radości z czytania.
a swoją droga, to duże niedopatrzenie ze strony wydawcy.Za bardzo naprowadza na rozwiązanie zagadki, a w tego typu historiach to niewybaczalne;-)

Gosikowa | 2013-10-06
Przeczytana: 22 września 2013

Ostatnio wszystko, co chcę przeczytać jest w mojej osiedlowej bibliotece w nieustannym obiegu, snuję się więc między regałami wyszukując perełek, które nie miały aż tak dobrej reklamy. I proszę... „Zjazd szkolny” jest bez wątpienia perłą. Świetna książka. Wciągająca od pierwszych stron, dobrze skonstruowana fabuła z zawijasami i zakrętasami. Tu nie ma prostych odpowiedzi i jednoznacznych wyjaśnień. Zakończenie – bardzo dobre. Trochę się go domyślałam, ale i tak prawdziwą przyjemnością było czytanie. Szczerze polecam. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się - geny czy wychowanie - ta książka daje inną odpowiedź - grupa rówieśnicza.

Kamil | 2013-09-28
Przeczytana: 26 września 2013

Bardzo fajna książka. Opowiada o histori która wydarzyła się kilkanaście lat temu w małym holenderskim miasteczku. Zagineła młoda dziewczyna. Jedynym świadkiem zdarzenia jest cierpiąca na depresję dziewczyna. Niestety po całym zajściu zapomina o całym zdarzeniu. Po 10 latach w lokalnej gazecie widzi informację o zjeździe jej starej klasy. Po przeczytaniu ogłoszenia stara się zrobić wszystko aby przypomnieć sobie tamtejsze wydarzenia. Do czego to doprowadzi? Poleca przeczytać książkę

Alicja | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Książka bardzo ciekawa i dająca do myślenia - o związkach i naszej pamięci. Poza tym dobry kryminał

Beata | 2011-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 maja 2013

Bardzo dobra książka.Bardzo dobrze napisana szybko się czyta.Super zakończenie.

ola | 2014-08-25

Książkę na okładce zachwala Rosamund Lupton (autorka "siostry" i "Potem"). I rzeczywiście podczas lektury towarzyszyły mi dokładnie takie same emocje jak podczas czytania wspomnianej "Siostry". Zakończenie i kolejne "zwroty akcji" przewidywalne nawet dla mało skupionych czytelników. Męcząca bohaterka. Zbyt schmatyczne i oklepane motywy. Taka sobie lektura na dwa wieczory , o której zapomni się za chwilę po przeczytaniu.