Sarenka

Wydawnictwo: Czytelnik
Mariola

Historia osadzona w trakcie II Wojny Światowej oraz po wojnie, w komunistycznych Węgrzech. Jest to monolog głównej bohaterki kierowany do Estera (kochanka), ukazujący trudne życie w ówczesnych czasach - bieda, głód, praca oraz szybkie dojrzewanie.

źródło opisu: Opis własny

Żona_Pigmaliona | 2017-03-15

Eszter Encsy główna bohaterka powieści '' Sarenka '' to aktorka teatru im.Lendvayego , laureatka nagrody im.Kossutha . Osoba '' znana '' i podziwiana , ale czy na pewno znana swojej publiczności ? Czytelnik poznaje ją dopiero przez spowiedź - monolog skierowany do swojego 38 letniego kochanka i to dopiero kiedy ten już nie żyje . Eszter opowiada mu o wszystkim czego mu nie powiedziała , o swoim dzieciństwie , gdzie wiecznie chory ojciec adwokat , hodował roślinki przemawiając do nich , o matce , która wiecznie grała na pianinie i miała strasznie długie arystokratyczne nazwisko . O Beli dezerterze którego ukrywała na strychu , a który potem został dyrektorem w Ministerstwie Kultury Ludowej . O swoich studiach i pisaniu prac za pieniądze . Eszter uważała że w życiu zawsze jest coś za coś . Nigdy nikogo nie lubiła i nikt nie lubił jej , słowa które mnie bardzo poruszyły to : '' Nie lubili mnie ani nauczyciele , ani koleżanki , nie byłam ani miła , ani łatwa do przyjaźni '' i jeszcze...

xexaa | 2016-09-16
Justyna | 2015-10-23