Przełom

Cykl: Powieści Piastowskie (tom 15)
Wydawnictwo: Edition 2000
historyczna
adamats

Inne wydania

Kontynuacja wydarzeń opisywanych w dwóch poprzednich powieściach pt. "Wawelskie wzgórze" i "Wywołańcy", ostatnie lata panowania Władysława Łokietka aż do bitwy pod Płowcami.

anglers | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Jest to ostatnia powieść z trylogii piastowskiej która kończy jakiś etap w dziejach Polski Piastów. Tłem powieści są wyprawy wojenne zakonu krzyżackiego przeciw Żmudzi i Litwie oraz wojna Polaków z Brandenburgią i Zakonem - bitwa pod Płowcami. Okazuje się że, niepokonani Krzyżacy mogą nie być niezwyciężeni. Próbując podsumować całą sagę powieści piastowskich to jest ona dziełem dzięki któremu można polubić taki przedmiot jak historia. Tak było w moim przypadku. Jak już wspominałem w poprzedniej którejś recenzji, każdy rządzący powinien znać dogłębnie historie wzlotów i upadków swojego państwa i umieć wyciągać z niej wnioski....bo ponoć "historia kołem się toczy" . Mentalność i świadomość ludzi pozostaje taka sama , zmienia się tylko oręż: zamiast koni są wozy bojowe , zamiast łuków - pociski i rakiety. Od mądrości , przewidywania i jedności w państwie zależy siła, potęga i niezależność każdego kraju. Polecam wszystkim którzy chcą poznać początki Państwa Polskiego.

rodie | 2017-09-14
Jolanta1967 | 2017-09-08