lupus1981 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Lew Kairu
  Lew Kairu
  Autor:
  Los imperium spoczywa w rękach asasyna. Nad brzegami Nilu, w pałacu skrzącym od złota i lazurytu, żyje młody kalif Raszid al-Hasan, marionetkowy władca stojącego na krawędzi przepaści imperium. Kair...
  czytelników: 328 | opinie: 14 | ocena: 7,01 (77 głosów) | inne wydania: 1
 • Płowce 1331
  Płowce 1331
  Autor:
  Przez całe stulecia bitwa ta figurowała w świadomości narodowej jako "bitwa pod Płowcami". Postęp badań historycznych spowodował, że wyróżniono jej dwa etapy, które rozegrały się kolejno pod...
  czytelników: 97 | opinie: 2 | ocena: 6,54 (46 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 21:11:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-21 21:08:12
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-26 20:04:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biografie

Generał Wieniawa Długoszowski to postać, która obrosła legendą już za życia. Niesamowity człowiek wielu talentów,poeta, malarz, patriota, szpieg, ułan z przysłowiową fantazją. Jednym słowem James Bond II RP. Kobiety go kochały, żołnierze obdarzali szacunkiem i posłuchem. Poświęcił życie dla wolnej Polski. Bohater. Jeśli chodzi o samą książkę to pomimo, że nie jest zbyt obszerna odmalowuje... Generał Wieniawa Długoszowski to postać, która obrosła legendą już za życia. Niesamowity człowiek wielu talentów,poeta, malarz, patriota, szpieg, ułan z przysłowiową fantazją. Jednym słowem James Bond II RP. Kobiety go kochały, żołnierze obdarzali szacunkiem i posłuchem. Poświęcił życie dla wolnej Polski. Bohater. Jeśli chodzi o samą książkę to pomimo, że nie jest zbyt obszerna odmalowuje obraz Wieniawy dość barwnie. Jest tu to co najważniejsze. Informacje, które powinien poznać każdy Polak patriota, bo Wieniawa jest wart tego aby czcić jego pamięć.

pokaż więcej

 
2018-09-17 20:36:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biografie

Rewolucja zjada własne dzieci, a nawet zjada własnych ojców. Tak można powiedzieć po ukończeniu biografii Dantona. Postać ciekawa, jak i ciekawe były czasy i wydarzenia w których żył i uczestniczył Danton. Postać obrzydliwa, jak i obrzydliwe były czasy i wydarzenia Rewolucji francuskiej. Na pierwszej stronie jest cytat: " Kochaliśmy go wszyscy jako trybuna, nie mogliśmy go szanować jako... Rewolucja zjada własne dzieci, a nawet zjada własnych ojców. Tak można powiedzieć po ukończeniu biografii Dantona. Postać ciekawa, jak i ciekawe były czasy i wydarzenia w których żył i uczestniczył Danton. Postać obrzydliwa, jak i obrzydliwe były czasy i wydarzenia Rewolucji francuskiej. Na pierwszej stronie jest cytat: " Kochaliśmy go wszyscy jako trybuna, nie mogliśmy go szanować jako człowieka". Ten cytat dotyczy Dantona ale mógłby dotyczyć każdego z przywódców rewolucyjnych. Książka ciekawa i pouczająca. Tam we Francji XVIII wieku rozegrał się spektakl o którym pisał Orwell w swoim Folwarku zwierzęcym. Jedyną równość jaką sobie wywalczyli rewolucjoniści to równość na szafocie wobec gilotyny, która równo obcięła wszystkim głowy.

pokaż więcej

 
2018-09-17 20:13:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Historia

Kolejna wstrząsająca relacja niemieckiego bestialstwa. Relacja mówiąca wprost, że za ludobójstwa III Rzeszy odpowiedzialne były nie tylko jednostki tak zwanych nazistów jak nam to dziś co niektórzy próbują wmówić a cały naród niemiecki. Pseudo badania Mengele to tylko epizod zorganizowanej akcji eksterminacji podludzi. Podludzi którym Niemcy nie brzydzili się wyrywać złotych zębów, kraść... Kolejna wstrząsająca relacja niemieckiego bestialstwa. Relacja mówiąca wprost, że za ludobójstwa III Rzeszy odpowiedzialne były nie tylko jednostki tak zwanych nazistów jak nam to dziś co niektórzy próbują wmówić a cały naród niemiecki. Pseudo badania Mengele to tylko epizod zorganizowanej akcji eksterminacji podludzi. Podludzi którym Niemcy nie brzydzili się wyrywać złotych zębów, kraść płaszcze, buty, okulary i wysyłać do ojczyzny. Jakoś nikt nie pytał w Niemczech jakie jest pochodzenie tych rzeczy, a na transporty złodziejski naród niemiecki czekał z niecierpliwością. Chociaż wydaje się, że wszystko już wiemy to historie z obozów koncentracyjnych wciąż robią wrażenie.

pokaż więcej

 
2018-09-04 13:29:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy
Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 4)

Opowieść dobiegła końca. Czas na podsumowanie. Grzędowicz stworzył nową jakość w gatunku fantasy. Koniec z infantylnymi elfami, krasnoludami i smokami. PLO to powieść dojrzała, inteligentna, zabawna i pasjonująca. Pomysłowość autora przeprowadzi nas przez wiele zakrętów, jednak ostatecznie dotrzemy do końca na którym poczujemy smutek, że czas odłożyć książkę na półkę.

 
2018-08-18 22:26:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 00:26:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-10 15:23:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-10 14:49:12
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-10 12:47:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 6) | Seria: Anatomia zbrodni

Dobra lektura. Bez zanudzania. Akcja toczy się wartko i szybko. Fabuła niezła, może trochę zbyt ociera się o fantastykę i jest lekko naciągana. Mimo to można spędzić z książką miłe chwile.

 
2018-08-10 12:35:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Biografie

Każdy z nas zna Jana III Sobieskiego ale czy na pewno ? Wielki władca, utalentowany wódź i strateg, pogromca Turcji w bitwach pod Podhajcami, Chocimiem i Wiedniem, oddany i kochający mąż, mecenas sztuki i budowniczy pałacyku w Wilanowie. To wszystko wiemy. Mimo wszystko postać Jana III jawi się jako postać tragiczna. Mimo sukcesów militarnych król miał wielu wrogów, wrogów gotowych na wszystko... Każdy z nas zna Jana III Sobieskiego ale czy na pewno ? Wielki władca, utalentowany wódź i strateg, pogromca Turcji w bitwach pod Podhajcami, Chocimiem i Wiedniem, oddany i kochający mąż, mecenas sztuki i budowniczy pałacyku w Wilanowie. To wszystko wiemy. Mimo wszystko postać Jana III jawi się jako postać tragiczna. Mimo sukcesów militarnych król miał wielu wrogów, wrogów gotowych na wszystko by nie dopuścić do reform i wzmocnienia władzy monarchy a co za tym idzie osłabić Polskę. Co niestety rodom magnackim udało się znakomicie. Książka jest świetna, obiektywna. Autor pokazuje zalety oraz wady od których król nie był wolny. Czyta się jak powieść historyczną, styl dobry, dostępny dla każdego. Książka nie wieje nudą ani nie zniechęca skostniałym językiem akademickim.

pokaż więcej

 
2018-07-30 18:35:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy
Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 3)

Niech będzie pochwalony Pan i Ogród jego !

 
2018-07-23 23:16:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy
Autor:
Cykl: Opowieść o Shikanoko (tom 3-4)

Świetna kontynuacja Cesarza Ośmiu Wysp. Przesycona magią i mitologią japonii cudowna opowieść o miłości, przyjaźni, zemście i przeznaczeniu.

 
Moja biblioteczka
228 132 934
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (6)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd