Baśniobór

Brandon Mull Cykl: Baśniobór (tom 1)
literatura dziecięca 344 str.
Fablehaven

W.A.B.
literatura dziecięca
las trolle walka ze złem

Kup książkę

Już dawno nie widziałam dzieciaków biegnących po szkole do lektury, a nie do kompa. I to do wszystkich części. Dzięki, Panie Brandon.

Pomysłowa. Chwilami trochę infantylna i przewidywalna. No ale w końcu to książka dla dzieci ;). Mimo wszystko czytało się super! Polecam.

Cała seria skupia się na przygodach rodzeństwa Kendry i Setha, którzy wyjeżdżają na wakacje do swoich dziadków. Wyjazd trochę im się dłuż na szczęście dzięki wypiciu mleka magicznej krowy ich nuda się konczy. Dzieciaki ściągają z siebie urok i zaczynają widzieć świat takim jaki jest na prawdę, pełny magicznych zwierząt i czarów. Dzieci dowiadują się, że ich dziadek jest strażni...

Świetny kontrast między bohaterami, świetnie wymyślone zdarzenia, świetna seria. Czytałam po kilka razy.

Ta książka to jedna z najlepszych jakich czytałem! Zawiera wszystko co powinno znajdować się w książce o wróżkach, mocach, demonach i nie tylko.Jednym słowem ogromne ŁAŁ!

Dziecku (chłopak lat 7) się podobała a, a i ja się nie nudziłem.

Baśniobór - przyjemne zaskoczenie Marca ⭐
Naprawdę godna polecenia fantastyka młodzieżowa. Czyta się bardzo dobrze. Także fabuła jest przemyślana, co nie zawsze jest regułą w przypadku powieści dla młodzieży. Pełno w niej magii i baśniowych postaci! Bardzo sympatycznie napisana historia, która również starszemu czytelnikowi może przypaść do gustu. Cudownie było znów poczuć ...

Książka ogólnie lekka i przyjemna, jednak mianem cudownej i najwspanialszej bym jej nie określiła. Dla mnie to po prostu miła lekturka na nudę i do poduszki.
Najbardziej podobały mi się zagadka kluczy, którą rozwiązywała Kendra ;)
Plusem są ilustracje i tematy do dyskusji, dzięki którym łatwiej analizować treść.

Naprawdę ciekawie wymyślony świat i fabuła. Niby nic nowego, spotykamy się z wróżkami, demonami, nimfami w wielu testach kultury, jednak autor nadał im zupełnie nowy charakter np. wróżki to istoty światła, ale jednak mają swoją złą stronę. Mam wrażenie, że to ma na celu wskazanie, że nie wszystko jest tylko dobre albo tylko złe, na tego typu „lekcje” natykamy się w „Baśnioborze...

Przygody rodzeństwa, Kendry i Setha, są super wrażeniem. Pierwszy tom rozpoczynający serie Baśniobór. Co kryje magiczna kraina? Co zawiera las? Czytajcie tą książkę!

Jesteś fanem Fistaszków? Zobacz grupę Fanklub Charlesa M Schulz

Dyskusje