Baśniobór

Brandon Mull Cykl: Baśniobór (tom 1) literatura dziecięca 344 str.
Fablehaven

W.A.B.
literatura dziecięca
las trolle walka ze złem

Kup książkę

Bardziej chyba by mi ta książka leżała jako scenariusz do filmu, bo efekty specjalne ok, reszta trochę słabiej. Ważne, że młodzieży się podobała.

W moim przypadku była odskocznia od innych książek czytanych dotychczas. Czyta się bardzo lekko.

Historia rodzeństwa przebywającego u dziadków, w jak się z czasem okazuje - w magicznej krainie dającej się dostrzec po wypiciu mleka.
Dla dorosłego czytelnika któremu fantasy / bajki / baśnie nie są obce - książka mało ciekawa, miejscami nudna, niestety - infantylna. Banalność niektórych zdarzeń rodzi wrażenie liniowej historii, zbioru oczywistości.
Nie wiem jak w...

Zważając na to, że zazwyczaj nie czytam książek fantasy, ta bardzo mi się spodobała. Książka przyciągnęła mnie swoją fenomenalną historią, fanemenalnymi postaciami oraz genialnym stworzeniami magicznymi.

Historią opowiada o rodzeństwie, Kendrze i Sethcie, którzy mają spędzić wakacje u swojego dziadka z którym nie mieli wcześniej zbyt dużego kontaktu. Lecz kiedy...

Bardzo ciekawa książka,zaskakująca fabuła oraz bardzo przyjemna narracja, idealna książka dla osób które zaczynają dopiero swoją przygodę z czytelnictwem.

Czyta się łatwo, dla młodszego widza powinna być w sam raz. Brakuje jednak jakichkolwiek głębszych czy zaskakujących wątków, które są obecne w niektórych książkach z tej samej półki wiekowej. Dodatkowo autor lub tłumacz zapomina, że to książka skierowana dla młodszych i czasem używa trudniejszego słownictwa lub konstrukcji zdań nie dając przy tym przypisów.

Książka też nie...

Książka dobrze zredagowana i nawet ciekawa. Jak dla mnie za mało się dzieje i nie ma takich zaskakujących momentów, które są potrzebne dobrej książce.

Lektura. Moja klasa 5 była zachwycona i o dziwo ja również. Magiczny i tajemniczy świat z uwikłaną historia rodzinną, problem pokonywania własnych barier i właściwych decyzji. Polecam.

Kiedy miałam 10 lat dostałam tego audiobooka na urodziny. Jak ja się bałam!!! Nie wiem jak w starszym wieku bym to odebrała, ale wtedy to był koszmar. Raz słuchałam go na dobranoc, ale do północy nie mogłam zamknąć oczu (w tamtym wieku było to dla mnie bardzo późno). Nie polecam

Już dawno nie widziałam dzieciaków biegnących po szkole do lektury, a nie do kompa. I to do wszystkich części. Dzięki, Panie Brandon.

Dyskusje

4 427