Dzikowy skarb

Karol Bunsch Wydawnictwo: Capital Book Cykl: Powieści Piastowskie (tom 1) powieść historyczna
2020-01-01
1993-01-01
Capital Book
powieść historyczna historia Polska historia Polski Słowianie
Powieści Piastowskie (tom 1)
powieść historyczna
2020-01-01
powieść historyczna historia Polska historia Polski Słowianie

Czytać dzikowy skarb to czysta przyjemność!

Pamiętam że tę powieść od zawsze polecał mi moj ś.p ojciec,ja obiecywałem że kiedyś ją przeczytam i dopiero teraz, po latach udało mi się danego słowa dotrzymać. Teraz żałuję że tak późno wziąłem ją do ręki bo chętnie bym sobie o niej z tatą pogadał.
" Dzikowy skarb" to bardzo odległa podróż w czasie,bo do początków naszej państwowości, przyjęcia przez Mieszka chrztu i jego...

'Dzikowy skarb' według opisu i rekomendacji miał być fabularyzowaną opowieścią o początkach Państwa Polskiego. Pierwsi Piastowie są w książce obecni, jednak są oni tylko tłem dla pierwszoplanowej postaci prostolinijnego Dzika, człowieka z lasu, który dzięki pomocy życzliwych mu osób poznaje Mieszka i staje się jego drużynnikiem.

Historia Dzika to baśń osadzona w X wieku,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z moich pierwszych, przeczytana tak dawno, że ... , ale do dziś pamiętam, że warto i może kiedyś sięgnę po nią ponownie - polecam!

Początek serii powieści, w których akcja rozwija się wraz z powstawaniem i rozwojem Polski.
Super! Pięknie napisane. Miejscami wzruszające, czasem przerażające. Wspaniale oddany duch tamtych czasów.

Ta opowieść jest tak piękna, tak wzruszająca że bez wahania powiem to jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam.
w moich poszukiwaniach czytelniczych znalazłam może kilka razy powieść tak działającą na wyobraźnie i uczucia .
Tylko kilka razy ( Niewola Gorgy Spiro)
Bo to jest niezwykle wyjątkowe tak pisać jak Karol Bunsch autor trochę zapomniany (jak to...

Moim zdaniem dla fanów powieści historycznej pozycja obowiązkowa.
Jestem w szoku, że nigdy wcześniej nie słyszałem o całym cyklu Karola Bunscha. Zaczytywałem się w książkach Bernarda Cornwella marząc o podobnych pozycjach opowiadających o naszym kraju. Myślałem, że czegoś takiego po prostu nie mamy. A tutaj 15 tomów!
Już nie mogę się doczekać następnych części.

POLECAM.

Początki rządów Mieszka I do czasu bitwy pod Cedynią, gdy państwo jeszcze niezbyt okrzepłe wyrąbywało sobie prawo do samostanowienia. Bunsch rewelacyjnie pisze (mistrzowska archaizacja), rewelacyjnie wplata w fabułę fakty i domysły historyczne. Jego powieści, mimo ponad półwiecza od powstania, nie starzeją się, nie tracą wartości literackiej.
Mamy tu chorobę na którą...

Dla miłośników historii.
Może nie czyta się tego jak dobry kryminał, ale książki Bunscha pozwoliły mi zupełnie inaczej spojrzeć na historię. Stała mi się ona bliższa.

To jest pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika powieści historycznych. Czytałam to lata temu, ale nie skończyłam serii. Dlatego też, wróciłam do początków (zwłaszcza, że nie pamiętałam szczegółów). I ta powieść dalej to ma, tę magię. Teraz idę dalej, kroczyć za historią piastowskiego rodu.

• Powieść historyczna
  • 2019