Śladem zbrodni

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Cykl: Beryl Tavistock (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
In Their Footsteps
Ag2S

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę.

Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

SeVIIen | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

„Wyciągnął rękę i czując, jak opuszczają go siły, dotknął jej głowy. Moja kochana, pomyślał. Moja najdroższa.”

Beryl Tavistock dwadzieścia lat po śmierci rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, poznaje prawdziwe okoliczności ich śmierci. Przeżywa prawdziwy szok. Z opowiadań współpracowników i wuja wynika, że ojciec brutalnie zamordował matkę, a później strzelił sobie w głowę. Poza tym oboje działali w porozumieniu z komunistami… Beryl nie może w to uwierzyć. Przecież to nieprawda! Wraz z bratem i zaprzyjaźnionym byłym agentem CIA wybiera się więc do Paryża, gdzie wydarzyła się tragedia. Kilka razy cudem unika śmierci. Ktoś wyraźnie nie chce, aby prawda została odkryta…

„Śladem zbrodni” to jedna z pierwszych książek Tess Gerritsen. Afera szpiegowska z wątkiem romantycznym w tle… Wydawałoby się – połączenie idealne. Ale czy tak jest faktycznie? Przyznam, że autorka przyzwyczaiła mnie już do wysokiego poziomu swoich powieści – szczególnie tych z cyklu Rizzoli&Isles, dlatego też...

Jolka | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Bardzo lubię Tess Gerritsen i jej książki,które na długo pozostają w pamięci.Ze "Śladem zbrodni"troszkę jestem rozczarowana.Nie ma w niej tego czego odnajdowałam w innych powieściach Gerritsen.Brak tu szybkiej akcji,napięcia ,które autorka przeważnie fundowała w swoich książkach,tu jest raczej spokojniej.Początek co prawda zapowiadał się dobrze,ponieważ jest zabójstwo,są agenci,tajemnica do rozwikłania jednak to co dalej otrzymałam nie zachwyciło mnie tak bardzo.Wątek miłosny raczej a na pewno do przewidzenia,chociaż trudno tu mówić o wątku miłosnym raczej o jego naparstku..Po tytule książki spodziewałam się na prawdę czegoś w skali wielkiego BUUUUM,szkoda zawiodłam się.

PABLOPAN | 2015-04-10
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

"Śladem zbrodni" to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Tess Gerritsen. Małżeństwo agentów MIG ginie w Paryżu. Policja określa to mianem zabójstwa i samobójstwa, zamykając tym samym śledztwo. Dopiero po dwudziestu latach, dzieci agentów starają się wyjaśnić zagadkową śmierć swoich rodziców i udowodnić, że ich ojciec nie mógł być mordercą i samobójcą. Próba rozwikłania tajemnicy sprzed lat stawia ich w śmiertelnym niebezpieczeństwie, wrogowie ich rodziców są ciągle bezwzględni. Przyjemna książka na wolne popołudnie, polecam!

Anmar | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Typowy romans z elementami sensacji. O ile z reguły lubię takie książki ta nie bardzo przypadła mi do gustu. Wątek romantyczny był nijaki, a osobowość głównej bohaterki bardziej pasowałaby do XIX-wiecznej głupiutkiej panienki niż do kobiety z końca XX wieku. Wątek sensacyjny był o wiele lepszy, pomysł mi się spodobał, ale już wykonanie nie za bardzo.

Joanna | 2016-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2016

nie jest to mrożąca krew w żyłach książka jak "Chirurg" ale może być. przeczytałam w tekście od autorki, że napisała kilka tego typu książek tzn. sensacyjno-kryminalnych z wątkiem miłosnym. ale nie ma jak thriller medyczny tej autorki. muszę polować na inne pozycje

gwiazdka | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Pierwsza z serii książek, gdzie główną bohaterką jest Beryl Tavistock. Jest tutaj i szpiegostwo, i morderstwa, jest miłość, troszkę akcji, piękna kobieta i przystojni mężczyźni. Jednak lektura sprawiła na mnie wrażenie lekko powierzchownej. Wspomniana Beryl to kobieta, której rodzice zostali zamordowani w niewyjaśnionych okolicznościach. Po dwudziestu latach ich dzieci postanowiły odnaleźć prawdziwych morderców. Więc zaczyna się śledztwo, które zahacza o tajemniczego szpiega. Oczywiście są przeróżne zagrożenia dla rodzeństwa, ale w książce od początku wiadomo, że żadnemu z nich nie stanie się większa krzywda, morderca też ujawniony zostaje dużo wcześniej, brakuje więc nutki napięcia, wszystko jest takie gładziutkie, w pewnym momencie sensację lekko zaczyna przesłaniać romans. Nie znam za wiele książek Gerritsen, ale pamiętam atmosferę, której w tej powieści nie uświadczy. Owszem, polecam na miłą lekturę, ale nie spodziewajcie się żadnych rewelacji.

Eli1605 | 2017-05-29
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2017

Agenci, szpiedzy, miłość, romans, zdradza, morderstwo i tajemnice. Dobry mix. Rozwiązanie zagadki udaje się dopiero po 20 latach. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

Kasia | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Tym razem czuje się trochę zawiedziona. Spodziewałam się kryminału z wątkiem romantycznym a otrzymałam romans z wątkiem kryminalnym. Taki psikus. ☺

Miśkaa | 2015-02-14
Na półkach: Przeczytane, Tess Gerritsen

Nie jest to wyjątkowa, ani wybitna powieść. Jest lekka i przyjemnie się ją czyta. Czasami mnie to wystarcza.

Nina | 2018-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Książka,trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo szybko się czyta.
Jest przykładem na to, że czasem wystarczy 250 stron, żeby stworzyć coś dobrego.