Śladem zbrodni

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Cykl: Beryl Tavistock (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
In Their Footsteps
Ag2S

Inne wydania

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę.

Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

SeVIIen | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

„Wyciągnął rękę i czując, jak opuszczają go siły, dotknął jej głowy. Moja kochana, pomyślał. Moja najdroższa.”

Beryl Tavistock dwadzieścia lat po śmierci rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, poznaje prawdziwe okoliczności ich śmierci. Przeżywa prawdziwy szok. Z opowiadań współpracowników i wuja wynika, że ojciec brutalnie zamordował matkę, a później strzelił sobie w głowę. Poza tym oboje działali w porozumieniu z komunistami… Beryl nie może w to uwierzyć. Przecież to nieprawda! Wraz z bratem i zaprzyjaźnionym byłym agentem CIA wybiera się więc do Paryża, gdzie wydarzyła się tragedia. Kilka razy cudem unika śmierci. Ktoś wyraźnie nie chce, aby prawda została odkryta…

„Śladem zbrodni” to jedna z pierwszych książek Tess Gerritsen. Afera szpiegowska z wątkiem romantycznym w tle… Wydawałoby się – połączenie idealne. Ale czy tak jest faktycznie? Przyznam, że autorka przyzwyczaiła mnie już do wysokiego poziomu swoich powieści – szczególnie tych z cyklu Rizzoli&Isles, dlatego też...

PABLOPAN | 2015-04-10
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

"Śladem zbrodni" to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Tess Gerritsen. Małżeństwo agentów MIG ginie w Paryżu. Policja określa to mianem zabójstwa i samobójstwa, zamykając tym samym śledztwo. Dopiero po dwudziestu latach, dzieci agentów starają się wyjaśnić zagadkową śmierć swoich rodziców i udowodnić, że ich ojciec nie mógł być mordercą i samobójcą. Próba rozwikłania tajemnicy sprzed lat stawia ich w śmiertelnym niebezpieczeństwie, wrogowie ich rodziców są ciągle bezwzględni. Przyjemna książka na wolne popołudnie, polecam!

Joanna | 2016-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2016

nie jest to mrożąca krew w żyłach książka jak "Chirurg" ale może być. przeczytałam w tekście od autorki, że napisała kilka tego typu książek tzn. sensacyjno-kryminalnych z wątkiem miłosnym. ale nie ma jak thriller medyczny tej autorki. muszę polować na inne pozycje

gwiazdka | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Pierwsza z serii książek, gdzie główną bohaterką jest Beryl Tavistock. Jest tutaj i szpiegostwo, i morderstwa, jest miłość, troszkę akcji, piękna kobieta i przystojni mężczyźni. Jednak lektura sprawiła na mnie wrażenie lekko powierzchownej. Wspomniana Beryl to kobieta, której rodzice zostali zamordowani w niewyjaśnionych okolicznościach. Po dwudziestu latach ich dzieci postanowiły odnaleźć prawdziwych morderców. Więc zaczyna się śledztwo, które zahacza o tajemniczego szpiega. Oczywiście są przeróżne zagrożenia dla rodzeństwa, ale w książce od początku wiadomo, że żadnemu z nich nie stanie się większa krzywda, morderca też ujawniony zostaje dużo wcześniej, brakuje więc nutki napięcia, wszystko jest takie gładziutkie, w pewnym momencie sensację lekko zaczyna przesłaniać romans. Nie znam za wiele książek Gerritsen, ale pamiętam atmosferę, której w tej powieści nie uświadczy. Owszem, polecam na miłą lekturę, ale nie spodziewajcie się żadnych rewelacji.

Anmar | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Typowy romans z elementami sensacji. O ile z reguły lubię takie książki ta nie bardzo przypadła mi do gustu. Wątek romantyczny był nijaki, a osobowość głównej bohaterki bardziej pasowałaby do XIX-wiecznej głupiutkiej panienki niż do kobiety z końca XX wieku. Wątek sensacyjny był o wiele lepszy, pomysł mi się spodobał, ale już wykonanie nie za bardzo.

Kasia | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Tym razem czuje się trochę zawiedziona. Spodziewałam się kryminału z wątkiem romantycznym a otrzymałam romans z wątkiem kryminalnym. Taki psikus. ☺

Miśkaa | 2015-02-14
Na półkach: Tess Gerritsen, Przeczytane

Nie jest to wyjątkowa, ani wybitna powieść. Jest lekka i przyjemnie się ją czyta. Czasami mnie to wystarcza.

kasandra_85 | 2012-09-20
Przeczytana: wrzesień 2012

Dorian_LC | 2015-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2015

ZBRODNIA W MIEŚCIE ŚWIATEŁ

6,5

Śladem Zbrodni ("In Their Footsteps") wydana w 1994 roku to pierwsza część dyptyku opowiadająca o losach arystokratycznego rodzeństwa Tavistock'ów (kontynuacją jest "Ścigana").

Tym razem akcja ma miejsce w Paryżu, gdzie główni bohaterowie próbują rozwiązać zagadkę śmierci swoich rodziców... pakując się oczywiście w szpiegowski bajzel. Ale sama powieść napisana jest, jak najbardziej poprawnie: intryga trzyma w napięciu, klimat jest wyczuwalny, a wątek miłosny nie przesłania fabuły.

Śladem Zbrodni utrzymana jest w klimacie szpiegowskim, ale nie da się ukryć, że Tess Gerritsen zdecydowanie lepiej wypada, jako autorka z gatunku thriller'a medycznego. I dobrze, że wraz z rozwojem swojej kariery pisarskiej sama wyciągnęła takie wnioski, ponieważ w temacie międzynarodowych afer większy warsztat posiadają inni pisarze, jak np. Christopher Reich.

P.S. Poza tym powieść jest naprawdę dobra: nie męczy, czasem nawet bawi i można sobie po zgadywać - kto i...

xkorespondentka | 2014-04-17
Przeczytana: 22 marca 2014

Beryl Tavistock, główna bohaterka książki wraz ze swoim bratem w trakcie uroczystości zorganizowanej przez wuja poznają przebieg dramatycznych wydarzeń związanych ze śmiercią ich rodziców (agentów brytyjskiego wywiadu), do tej pory okoliczności nie były wyjaśnione. Okazuje się, że ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo. Oboje nie mogąc uwierzyć w te informacje rozpoczynają śledztwo wraz z agentem CIA.

To druga pozycja autorki którą miałam okazje przeczytać i musze przyznać, że podobała mi się bardziej niż thriller medyczny w jej wykonaniu. Jest to książka, którą czyta się szybko, na próżno szukać jakichś zwrotów akcji czy bardzo zaskakującego zakończenia. Polecam ten romans kryminalny na wolny wieczór, kiedy chcemy na chwilę oderwać się od reczywistości.