Wybrzeże szpiegów

Okładka książki Wybrzeże szpiegów Tess Gerritsen
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wybrzeże szpiegów
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Klub Martini (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Klub Martini (tom 1)
The Spy Coast
Albatros
2024-01-10
2024-01-10
2023-11-01

Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Studentka Gary Braver, Tess Gerritsen
Studentka Gary Braver, Tess G...

Nigdy nie wiadomo, kiedy przeszłość się o nas upomni, kiedy to, co minęło, wywrze wpływ na to, co się dzieje obecnie. I o tym jest książka. Ciekawa fabuła, nietuzinkowi bohaterowie i intrygująca kryminalna zagadka. Gerritsen jak zwykle nie zawodzi.

Bardzo dobra, wciagajaca, dobrze napisana.

Bardzo dobra, wciagajaca, dobrze napisana.

z moją absolutną, nieposkromioną miłością do serii Rizzoli i Isles jednocześnie miałam i nie miałam oczekiwań do tej książki. w końcu, niby jest to twórczość Tess Gerritsen, od dłuższego już czasu moją ulubioną autorkę i mogę powiedzieć, że ufam temu co wydaje bezgranicznie. z tego też powodu po prostu nie mogłam oczekiwać absolutnie niczego złego. z kolei nie mogłam też uwierzyć, że coś będzie w stanie tamtą serię pobić. ale po głębszym zastanowieniu wiem, że to nie jest jeszcze moment na określanie takich rzeczy. Bo dla mnie niesamowicie istotną częścią przywiązania do książki jest przywiązanie do samego bohatera, czego ode mnie, po pierwszej książce w serii kryminałów, oczekiwać nie można. W przypadku Rizzoli i Isles zajęło mi to mniej więcej 3 tomy, także myślę, że tu może być podobnie. Uważam jednak, że jeśli mamy mówić wyłącznie o pierwszych tomach, a na razie tylko tak można to porównać, to skłaniam się jednak ku Klubowi Martini, z tym, że osobiście Chirurg i Skalpel były mocno nie w moim guście. Myślę, że osoby, które wcześniej miały styczność z twórczością Tess Gerritsen trzeba uprzedzić, że jest to coś zupełnie innego od tego, co można było od niej dostać do tej pory. Niemal zupełnie nie ma tu wątków powiązanych z medycyną, a naturalistycznych opisów, z którymi, przynajmniej mi, kojarzy się styl pisarski Tess Gerritsen, jest znacznie mniej. Uważam więc, że zależy czego oczekujecie od tej książki. Sama mimo, że to właśnie za aspekty medyczne tak uwielbiam jej twórczość, na pewno sięgnę po drugi tom Klubu Martini, bo nie ukrywam, że jestem zaintrygowana.

W przerwie między ambitniejszymi pozycjami przeczytałem sobie tę powieść i się nie zawiodłem, solidnie spędziłem czas. Intryga szpiegowska, ale pisana w taki prosty i przystępny sposób, że bez trudu się można połapać. Oczywiście to lata świetlne od Fredericka Forsyth`a. Główna bohaterka to emerytowana oficerka CIA, za którą ciągnie się sprawa z przeszłości, przez którą odeszła ze służby. Minione życie przypomina o sobie i zmusza ją do ponownego starcia z wrogiem. Szybko się czytało, akcja była dosyć wciągająca, przyjemny zapełniacz czasu.

NIgdy nie masz pewności, czy Twoja urocza emerytowana sąsiadka to czasem nie były szpieg. Ciekawa historia, jednak audiobook zrobiony dość topornie. Pani lektor nie ułatwiała odsłuchu.

Ciekawa, fajnie się czyta 🙂

Ciekawa, fajnie się czyta 🙂

Wsi spokojna, wsi wesoła
Ale pojawiasię pewien dysonans.
Najpierw panna przed drzwiami zadająca pytania, a później jej zwłoki przed drzwiami..
Grupa emerytowanych agentów z CIA to taki klub czytelniczy. Do czasu.......
Znakomicie się czyta i drogi Czytelniku nie będziesz się nudzić.
Mnie zabrało 2 wieczory . Gorąco polecam

Wsi spokojna, wsi wesoła
Ale pojawiasię pewien dysonans.
Grupa emerytowanych agentów z CIA to taki klub czytelniczy. Do czasu.......
Znakomicie się czyta i drogi Czytelniku nie będziesz się nudzić.
Mnie zabrało 2 wieczory . Gorąco polecam

Trochę mi tęskno za Rizolli i Isles ... ale cóż mogę napisać o nowej powieści Tess Gerritsen ?! ... To jedna z moich ulubionych autorek i jak zwykle jest w świetnej formie. Książkę czytało się znakomicie ! Ciekawa historia, ciekawie opisana choć ma inny klimat niż w poprzednich powieściach, ale oczywiście szczerze polecam :)

Ciekawy dobór bohaterów - grupa szpiegów na emeryturze do których wracają stare sprawy. Kilka ciekawych zwrotów akcji, kilka podróży po świecie, kilka zaskoczeń. Czuję, że autorka zostawiła sobie przestrzeń na Wybrzeże Szpiegów 2.

Wciągnęłam się od samego początku, ciekawa intryga i barwne postacie. Trzyma w napięciu do samego końca.

• Kryminał
  • Audiobooki