Płomienie śmierci

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Fireproof
9788327620194
Beata-Chiara

W Waszyngtonie płonie budynek... Policja odnajduje w zgliszczach ciało młodej kobiety. Śledztwo prowadzi agentka Maggie O'Dell. Na pozór proste dochodzenie budzi traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. W pożarze zginął ukochany ojciec Maggie, w płomieniach naraża życie jej przyrodni brat, który jest strażakiem. Wybucha kolejny pożar, policja znajduje kolejne zwłoki. Czy podpalacz jest też seryjnym mordercą? Śledztwo komplikuje się, wiele wątków prowadzi donikąd. A Maggie ma coraz większe powody do zmartwienia. Wyczuwa zóstym zmysłem, że ktoś ją nieustannie obserwuje. Nie wie, że morderca upatrzył ją sobie na kolejną ofiarę. On bardzo lubi takie pewne siebie, inteligetne kobiety. Lubi słuchać, jak krzyczą z bólu...

źródło opisu: HarperCollins Polska 2016

źródło okładki: zdjecie autorskie

betina78 | 2019-09-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 11 września 2019

Kiedy na nikogo nie liczysz, nikt cię nie zawiedzie. A co ważniejsze, nikt cię nie zrani.

Maciej | 2019-07-07
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Niestety jedna z najsłabszych części serii, mało wartka, oczywiście postać złoczyńcy ukryta, ale czegoś mi brakowało, autorka dalej pokazuje skomplikowane życie Maggie i rozwiazuje jej ukryte strachy.

father_brush | 2019-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2019, Kava Alex
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Jeśli ktoś czytał wcześniej jakąkolwiek powieść pani Alex Kava, to dokładnie wie czego może oczekiwać. Wątki kryminalne czy może raczej sensacyjne gładko poprzeplatane z elementami obyczajowymi, dobrze wykreowani bohaterowie których główną zaletą jest to, że są
"przeciętni" a nie przerysowani. Fabuła wciągająca i pomimo tego, że częściowo domyśliłem się finału, zakończenie opowieści mnie nie rozczarował. Podsumowując, jeśli ktoś ma już za sobą lekturę poprzednich tomów z agentką O`Dell w roli głównej, to tej książki rekomendować mu nie trzeba, jeśli natomiast dla kogoś jest to pierwsze z nią spotkanie to proponuje jednak odłożyć te powieść na półkę i zacząć od początku bo warto.

Loretta Raczkowska | 2019-03-20
Przeczytana: 20 marca 2019

Najgorsza z całej serii, zero zaskoczenia, jednak tak jak pozostałe czyta się lekko i bardzo szybko.

Koralik | 2019-02-20
Przeczytana: 11 lutego 2019

Książka mi się podobała na tyle, że z chęcią przeczytam następny tom z serii o Maggie O'Dell. I to zakończenie, świetne. Nie spodziewałam się, że za wszystkimi zbrodniami będzie stała akurat ta osoba, choć nie zdziwię się, jeśli w kolejnym tomie okaże się, że albo morderca miał partnera albo naśladowcę. Z niecierpliwością czekam na możliwość przeczytania kolejnego tomu. Polecam! Alex Kava daje radę :)

Christine | 2019-02-07
Przeczytana: 04 lutego 2019

Książka ogólnie dobra, ale wciąż brakuje mi tego, co było w pierwszych książkach serii o agentce O'Dell - tych akcji nierzadko zapierających dech, wciągających i niepozwalających oderwać się od lektury... - Ostatnie książki to już nie to samo. Agentka stała się bohaterką dość statyczną, a nawet czasami, postacią drugoplanową. - Czyżby autorka chciała nas przygotować do tego, że Maggie jednak przestanie być agentką i zechce założyć rodzinę? - Czyżby to był powolny schyłek serii o agentce Maggie O'Dell?
Na szczęście w tej części nie jest tak źle, jak w "Kolekcjonerze" i ogólnie książka warta jest przeczytania, jeśli śledzicie losy Maggie.

czerwie_z_cylindra | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Czytadełeczko takie słodziusie, idealne pomiędzy obgryzaniem korzennych gwiazdek a nauką obsługi rotacyjnej maszynki do tatuażu.

golteria | 2018-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2018

Powieść jest rozwojowa, jeśli trafię na dalszy ciąg to bez przykrości przeczytam. Są i morderstwa i podpalenia i próby samobójcze. Lekki styl, fabuła interesująca, opisy zwłok średnio drastyczne. Relacje międzyludzkie dość schematycznie potraktowane, ale jest parę ciekawych wątków.

Łukasz | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

Była to moja pierwsza styczność z agentką O'Dell oraz twórczością Kavy. No i cóż, na pewno jej na długo nie zapamiętam, a to z tego powodu, iż nie należy ona do jakiś wybitnie dobrych pozycji, ale też nie jest jakoś specjalnie zła. Tak więc ten pierwszy kontakt mogę ocenić jako nawet w miarę dobry.

Fabuła koncentruje się na śledztwie, które jest prowadzone w sprawie pożarów. Ogólnie rzecz ujmując jest ona poprowadzona nie najgorzej, jednakże nie ma w sobie tego czegoś przez co nie potrafiła mnie do siebie przyciągnąć na dłużej. Wyjątek jedynie stanowi sam początek, który potrafił mnie mocno zaintrygować. Uczucie to jednak dość szybko niestety ustąpiło. Zdecydowanie dużo ciekawszy od historii był przedstawiony profil psychologiczny głównej bohaterki. Został on naprawdę bardzo dobrze nakreślony przez autorkę i każdy fragment w książce, który koncentrował się na postaci O'Dell czytało się moim skromnym zdaniem najlepiej. Natomiast najgorszymi momentami były te z perspektywy...

Camilya | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Średnia. Czyta się lekko i szybko...ale nie wciąga tak żeby chciało się ją przeczytać od deski do deski.
Niezidefikiwane morderstwa oraz podpalenia nie zostały do końca wyjaśnione. Miałam poczucie jakby książka się nagle urwała.
Nie skreślam jej oczywiście bo są kolejne tomy o Maggie O'Dell, więc może tam dowiem się czegoś więcej.