Śladem zbrodni

Tess Gerritsen Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Beryl Tavistock (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
In Their Footsteps
Beryl Tavistock (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik
zbrodnia ślad tajemnica samobójstwo zabójstwo cia mira

Oceniam na 5, bo intryga owszem może i ciekawa ale po co ten słodko mdlący wątek miłosny??

Wolę T. Gerritsen w serii o Rizzoli&Isles, ale i ta - choć tak inna, podobała mi się bardzo. Romans z zagadką kryminalną przeplata się tu na równi. Czyta się szybko i przyjemnie.

Po raz kolejny sięgając po książki autorstwa Tess Gerritsen , mogę powiedzieć , że się nie zawiodłam. Od początku do końca trzymająca w napięciu akcja. Wątek miłosny , wpleciony w tło . Uważam , że należy się wysoka ocena.

Tajemnice, intrygi i romanse.
Szczerze mówiąc to niezbyt mnie porwała ta książka. Wolę Panią Tess z serii Rizzoli/Isles...

Książka z gatunku takich, które bardzo szybko się czyta.
Uwielbiam kryminały Tess Gerritsen aczkolwiek nie ukrywam, że ten najmniej (z dotychczas mi przeczytanych) przypadł mi do gustu. Zdecydowanie jest w nim za wiele romansu i bardzo prostej fabuły z nim związanej, a za mało tajemnic, sposobów rozwiązywania tajemniczego problemu.
Niemniej jednak, nadal bardzo dobrze czyta...

Lekki, łatwy kryminał z wątkiem romansowym.

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy... przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otacza zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć....

Romans z kryminałem? Może lepiej kryminał z romansem, miłością momentami słodki i banalny. Choć sam w sobie pomysł na zbrodnię całkiem ciekawy, ale kiedy każdy mężczyzna chce być jak James Bond robi się czasem mdło. Czyta się szybko i miło.

Z pośród kilku wcześniejszych romansów kryminalnych Tess Gerritsen muszę przyznać, że "Śladem zbrodni" podobało mi się najbardziej.
Ciekawa historia, ciekawi bohaterowie, wątek miłosny jak w poprzednich trochę kuleje, jednak nie jest źle.
Bardzo lekka, przyjemna i ciekawa książka do przeczytania w krótkim czasie.

To bardzo przeciętna powieść z elementami kryminału. Zapoczątkowuje cykl z bohaterką Beryl Tavistoock.
Jest zupełnie inną powieścią niż książki autorki z cyklu "Anatomia zbrodni" z Wydawnictwa Albatros, które są dobrymi thrillerami medycznymi. Cykl z Beryl to zupełnie "inna bajka". Ma się wrażenie, że mamy do czynienia z innym autorem. Motyw sensacyjny i fabuła całkiem...

Dyskusje

1 837
    1 199
  • Tess Gerritsen
  • 2013
  • 2018
  • 2014
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Śladem zbrodni