Głębiej niż grób

Tłumaczenie: Paweł Stachura
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z odciskiem palca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Deeper Than the Dead
978-83-245-9021-6
Ag2S

Kalifornia, lata osiemdziesiąte. Kilkoro dzieci znajduje częściowo zagrzebane w ziemi ciało kobiety. Zadanie znalezienia mordercy zostaje przydzielone Tony'emu Mendezowi, młodemu latynoskiemu policjantowi. Mendez szybko dochodzi do wniosku, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. W śledztwie pomagają mu młoda nauczycielka Anne Navarre oraz agent FBI. Żadne z nich nie spodziewa się, że szukając rozwiązania tragicznej zagadki, odkryją głęboko skrywane mroczne tajemnice, które na zawsze odmienią życie mieszkańców miasteczka.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: http://merlin.pl/

Gośka | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Wyobraź sobie, że nie widzisz. Wyobraź sobie, że nie słyszysz. Wyobraź sobie, że nie możesz mówić. A teraz wyobraź sobie, że siedzisz nago zamknięta w jakimś pomieszczeniu i nie wiesz ani kiedy, ani jak dopadnie cię prześladowca. W każdej chwili może cię pociąć znienacka nożem. Nie usłyszysz kiedy przyjdzie. Nie zobaczysz czy cię obserwuje. Będziesz żyć w wiecznym strachu zamknięta w bańce przerażenia, za towarzysza mając tylko swoją rozszalałą wyobraźnię. Będziesz duszona, gwałcona, cięta. I nigdy nie będziesz wiedziała skąd padnie cios. Wyobrażasz to sobie? Ja spróbowałam i chyba jest to jeden z najgorszych koszmarów, jaki można przeżyć. A może którego lepiej nie przeżyć?

W Kalifornii lat osiemdziesiątych, w niewielkiej miejscowości Oak Knoll niewiele złego się dzieje. Miasteczko jest zadbane, oferuje dostęp do szkoły, szpitala, sieci sklepów. Ludziom żyje się tu spokojnie a policja nie ma za wiele roboty. Pewnego dnia sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy to czwórka dzieci...

kwiatek29 | 2012-09-28
Przeczytana: 28 września 2012

Muszę przyznać,że książka autorstwa Tami Hoag jest niewątpliwie perełką w swojej kategorii.Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału w którym akcja jest niesamowicie dynamiczna,ciekawi i różnorodni bohaterowie,zbrodnie tak przerażające i okrutne.Akcja rozgrywa się w miasteczku Oak Knoll w latach osiemdziesiątych.Kilkoro dzieci znajduje częściowo zagrzebane ciało potwornie okaleczonej kobiety.Jest to zaledwie początek.Zadanie odnalezienia mordercy zostaje przydzielone młodemu policjantowi któremu pomaga agent FBI.Świetna książka,gorąco polecam.

Anka | 2015-11-18

Porywająca do głębi opowieść osadzona w latach 70/80.
Doskonała!

Paulina | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Rok 1985, Kalifornia. Czas tapirowanych włosów, dżinsowych ramonesek, marynarek z poduszkami na ramionach i szału na Madonnę. Rok produkcji "Purpurowej róży z Kairu" w reżyserii Woody'ego Allena. Rok, w którym w ZSRR rozpoczęła się polityka pierestrojki. Rok, w którym wyemitowano pierwszy odcinek McGyvera i rok moich urodzin.
Rok, w którym profilowanie wciąż jeszcze było w powijakach, a FBI spotykało się z niechęcią małomiasteczkowych policjantów "starej szkoły". W powieści Tami Hoag to także rok, w którym grupa dziesięciolatków odkryła płytki grób zamordowanej kobiety, a była to tylko jedna z wielu ofiar seryjnego mordercy.
Nie ma telefonów komórkowych. Nie ma badań DNA. Nie ma baz komputerowych, ba! nie ma i samych komputerów. Odciski palców są porównywane ręcznie, a zwłoki najpierw trafiają do domów pogrzebowych, gdzie są myte przed sekcją (sic!).
"Weszli do jednej z trzech sal, gdzie przeprowadzano sekcje. Założyli żółte, gumowe płaszcze i kalosze, a twarze zakryli maskami...

ejwa1960 | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Świetna książka, kolejna którą przeczytałam autorstwa Pani Hoag,na pewno nie ostatnia.Warto przeczytać,przy niej nie można się zanudzić!

Anna Gręda | 2013-12-11
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Jestem wielką fanką twórczości Tami Hoag i widząc jej kolejną powieść na półce w Empiku doszłam do wniosku, że nie mogę przegapić takiej okazji. Kupiłam tę książkę bez zastanowienia i... na pewno nie żałuję!
W powieści "Głębiej niź grób" jest wszystko, za co kocham styl tej pisarki - akcja, tajemnica, emocje, wątek miłosny w tle wielkiej zagadki, bohaterowie z bagażem doświadczeń oraz zaskakujące zakończenie. Zdecydowanie polecam i mam nadzieję, że drugi tom trafi do sprzedaży już niedługo.

eva40 | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

Bardzo dobry kryminał, trzyma do samego końca. Polecam.

sebika | 2014-01-10
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Dużą zaletą książki poza ciekawą historią było dobre zarysowanie postaci i przedstawienie historii z kilku punktów widzenia, również z punktu widzenia dzieciaków.

Bombel | 2014-11-06

Czyta się bardzo szybko-wciąga. Polecam wszystkim, którzy chcą się "wyłączyć". Moja pierwsza przygoda z autorką i zdecydowanie nie ostatnia. Idealna poropozycja na zimowy wieczór (tak na jedno pociągnięcie)

lania | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 lutego 2015

Jest to pierwsza pozycja Tami Hoag jaką przeczytałam i myślę, że nie ostatnia. Wciągający,dobry thriller. Czyta się jednym tchem. Wartka akcja, która przyśpiesza znacząco na koniec.Polecam gorąco.