Adam 
mężczyzna, Wiązownica, status: Czytelnik, dodał: 12 cytatów, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Apartament
  Apartament
  Autor:
  Przerażający thriller o małżeństwie, którego życie zamienia się w koszmar Mrożąca krew w żyłach opowieść o rozpadzie małżeństwa w obliczu traumy Mark, Steph i ich córeczka mieszkają w słonecznym Kaps...
  czytelników: 252 | opinie: 22 | ocena: 6,37 (59 głosów)
 • Bestia
  Bestia
  Autor:
  Mieszkańcy Szczecinka zastygli w śmiertelnym przerażeniu. Dwie brutalnie zamordowane dziewczyny, dwoje porwanych dzieci i oskórowany mężczyzna - to bilans kilku tygodni. Gdy emerytowany komisarz polic...
  czytelników: 713 | opinie: 73 | ocena: 6,53 (224 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 13:41:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka ukazała się w styczniu 2017 r. Nazwisko tego amerykańskiego pisarza nic mi nie mówi, z całą pewnością jest to jego pierwsza powieść na naszym krajowym rynku wydawniczym. Choć nie zrobiła zawrotnej kariery, naprawdę warto sięgnąć po nią ponieważ jej siła polega na magii i metaforyczności języka, którym posługuje się autor. Gavriel Savit snuje swoją opowieść o czasach niepewnych, pełnych... Książka ukazała się w styczniu 2017 r. Nazwisko tego amerykańskiego pisarza nic mi nie mówi, z całą pewnością jest to jego pierwsza powieść na naszym krajowym rynku wydawniczym. Choć nie zrobiła zawrotnej kariery, naprawdę warto sięgnąć po nią ponieważ jej siła polega na magii i metaforyczności języka, którym posługuje się autor. Gavriel Savit snuje swoją opowieść o czasach niepewnych, pełnych głodu, chłodu i wojennej zawieruchy. Obraz tych okrucieństw pozostaje jednak w tle na pierwszym planie mamy siedmioletnią dziewczynkę, która nagle zostaje bez ojca. Tatuś był profesorem, wykładał lingwistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jesienią 1939 r. Niemcy zorganizowali operację określaną mianem Sonderaktion Krakau, wymierzoną w miejscowych intelektualistów i wykładowców akademickich do których zaliczał się ojciec Ani. Zrozpaczona dziewczynka, biegle mówiąca w kilku językach uświadamia sobie, że może już nigdy nie ujrzeć swojego ojca. Przypadkowe spotkanie z wysokim, szczupłym mężczyzną sprawia, że przez tę wojenną zawieruchę przyjedzie im razem wędrować udając córkę i ojca.
„Mówił jej prawdę, której nikt inny nie odważył się powiedzieć. Mimo, że bolała”.
Ania szybo dostrzega w Panu Jaskółce coś, co wskazywało, że posiada cechę tatusiowości. Jednak nauki nieznajomego nie do końca są jasne i oczywiste a on sam potrafił dostosować się do każdej sytuacji w jakiej przyszło im się znaleźć. Czytając zastanawiałem się kim naprawdę jest ten facet? Przed czym ucieka i co za tabletki łyka codziennie. Zachęcam do poznania tej niewielkiej objętościowo powieści o człowieku, który zawsze pójdzie drogą przed siebie, nieważne dokąd ta droga prowadzi, a jeśli nie ma drogi, to pójdzie bezdrożem. Poznacie język Drogi i kraj w którym „żyje pewien ptak niezwykle rzadki i bardzo zagrożony. Został tylko jeden. A ja pragnę go ocalić. Wilki i Niedźwiedzie chcą go dorwać, ponieważ jego mięso ma wyśmienity smak (…) to ostatni przedstawiciel gatunku, wierzą, że kto go zje, stanie się bardzo, bardzo silny”.

pokaż więcej

 
2018-08-15 11:46:13
Ma nowego znajomego: Estera
 
2018-08-15 11:45:13
Ma nowego znajomego: Giovanna
 
2018-08-15 11:41:18
Dodał cytat z książki: Anna i Pan Jaskółka
Wiem, że w tych czasach źle, jeśli dziewczynka zostaje bez ojca. Ale czy nie jest również źle, kiedy ojciec zostaje bez córki.
 
2018-08-15 11:37:52
Dodał cytat z książki: Anna i Pan Jaskółka
Ludzie, którzy usiłują pojąć świat bez pomocy dziecka, są jak ci, którzy próbują upiec chleb bez dodatku zakwasu.
 
2018-08-15 11:16:12
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Autor:
Cykl: Bestia (tom 1)
 
2018-08-15 11:13:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-15 11:08:01
Ma nowego znajomego: Aneta
 
2018-08-15 11:07:30
Ma nowego znajomego: Gala
 
2018-08-09 14:55:30
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-08-09 14:50:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 3)

Jest to kontynuacja opowieści o Lou Clark, którą mogłem poznać w pierwszej części pt. „Zanim się pojawiłeś”. Dalsze losy Lou śledziłem w powieści „Kiedy odszedłeś”. Dziś nadszedł czas na trzecią i wszystko wskazuje na to, że to już ostatnia powieść o dziewczynie w pasiastych rajstopach. Spotkanie, poznanie i odejście Willa bez wątpienia odcisnęło swoje piętno na dalszym życiu dziewczyny.... Jest to kontynuacja opowieści o Lou Clark, którą mogłem poznać w pierwszej części pt. „Zanim się pojawiłeś”. Dalsze losy Lou śledziłem w powieści „Kiedy odszedłeś”. Dziś nadszedł czas na trzecią i wszystko wskazuje na to, że to już ostatnia powieść o dziewczynie w pasiastych rajstopach. Spotkanie, poznanie i odejście Willa bez wątpienia odcisnęło swoje piętno na dalszym życiu dziewczyny. Mężczyzna, który zbuntował się przeciwko tej wersji samego siebie, jaką zgotował mu los ciągle mieszka we wspomnieniach Lou. Czytając tę powieść wielokrotnie możemy przekonać się o tym. Mija dwa lata od odejścia Willa, Lou postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie w Stortfold i wyjechać do Nowego Jorku. Czy związek z jej obecnym chłopakiem Samem przetrwa próbę odległości? Czy poznany w Stanach William Ryan, który wyglądem przypomina dawnego Willa może być wielką miłością dla dwudziestoośmioletniej Lousi? Może Sam był jedynie osobą, która idealnie nadawała się do tego, żeby wyjść z żałoby? Może to był związek na otarcie łez? Na wszystkie te pytania otrzymacie odpowiedź sięgają po trzecią część serii Lou Clark.
Podobnie jak w pierwszej części tak i tutaj mamy bardzo bogatą rodzinę, w której nasza bohaterka przyjmuje stanowisko asystentki żony biznesmena. Lou staje przed nowymi, nieznanymi jej dotąd problemami, zostaje uwikłana w sekret tej rodziny. Wszystko to sprawi, że dziewczyna wpadnie w poważne tarapaty. Muszę przyznać szczerze, że to poplątane życie Lou zawładnęło moimi myślami. To naprawdę piękna historia opowiedziana ciepło, ale i ze wzruszeniem o fajnych i tych nietajnych ludziach. Tu emocje są na naprawdę wysokim poziomie ponieważ autorka sięga do wnętrza człowieka, dotyka bólu i można go poczuć w sercu.
Moje serce w dwóch światach to opowieść o związkach na odległość. O rodzinach takich jak my chcących polepszyć swoje życie. Pracujących ciężko w kraju, który nie jest nasz i może dlatego jedna z postaci to nasza rodaczka. „Budujesz nowe życie, znajdujesz nowych przyjaciół, nową miłość. Udaje się zostać nową osobą, ale to zawsze ma swoją cenę”.
Jak to jest w tym wielkim świecie? Czy można zatracić wartości, którym zawsze było się wiernym? Piękna to opowieść i taka życiowa ukazująca nie tylko bogactwo, ale i problem bezrobocia i bezdomności. „Książki uczą życia. Książki uczą empatii. Ale nie kupisz sobie książki, jeśli ledwie stać cię na czynsz”.

pokaż więcej

 
2018-08-08 22:48:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Przecież ona nie jest dla ciebie! Czy ty nie widzisz jaka ona jest naprawdę?
Często słyszymy takie właśnie opinie na temat osoby, którą kochamy. Znajomi, rodzina, przyjaciele chcą dla nas dobrze, ale patrząc przez różowe okulary miłości widzimy to, co chcemy widzieć i nie interesuje nas opinia innych. To przecież my będziemy z tą osobą żyć nie oni. Bliscy Seamusa ostrzegali go przed Mirandą,...
Przecież ona nie jest dla ciebie! Czy ty nie widzisz jaka ona jest naprawdę?
Często słyszymy takie właśnie opinie na temat osoby, którą kochamy. Znajomi, rodzina, przyjaciele chcą dla nas dobrze, ale patrząc przez różowe okulary miłości widzimy to, co chcemy widzieć i nie interesuje nas opinia innych. To przecież my będziemy z tą osobą żyć nie oni. Bliscy Seamusa ostrzegali go przed Mirandą, oni wiedzieli jaka ona jest naprawdę. My musimy upaść na dno, by przekonać się samemu z jaką wredną suką mieliśmy do czynienia. Wiem, że to określenie może zaboleć, ale jak inaczej można myśleć o kobiecie, która swoją waginę traktuje jako narzędzie do zdobywania nagrody?
Ten związek od początku skazany był na niepowodzenie, to historia napisana przez samo życie, które tak często daje nam w kość, że naprawdę ma się wszystkiego dość.
ONA - egocentryczna, samolubna nie wierząca w miłość, ale umiejąca wykorzystać każdą nadarzająca się sytuację, by polepszyć swoją pozycję społeczną. Wspina się po drabinie korporacyjnej kariery powiększając swój nie tylko roczny dochód kilkakrotnie, ale i biust. Nie interesuje się trójką swoich dzieci. Nawet nie wie ile kosztuję pampersy.
ON –pedagog pracujący w średniej szkole, dotknięty postępującą neurologiczną chorobą dbający o trójkę dzieci. Seks dla niego to akt miłosny. O miłości mówi, że pojawia się z nikąd i nie można jej zmierzyć.
„O wiele więcej” – to powieść która boli, która nie pozwala o sobie zapomnieć nawet po przeczytaniu i odłożeniu na półkę. Dwie narracje dwójki bohaterów śledzimy przez dwanaście lat ich wspólnego małżeństwa mniej więcej do połowy powieści. Później poznajemy Faith, sąsiadkę opisanego małżeństwa. Ta dwudziestokilkuletnia dziewczyna tańcząca na rurze ma w sobie coś z Promyczka. To osoba, która pomoże każdemu spotkanemu człowiekowi. Nawet w nocy pójdzie z nami na zakupy jeśli tego będziemy potrzebować, wypije z nami filiżankę kawy, przytuli i zrobi o wiele więcej niż chcemy. Historia Faith wzrusza do łez. Pokazuje nam jak bardzo ważna jest miłość do dzieci.
„Jesteśmy różni od siebie, lecz łączy nas jeden cel – zdrowie dziecka”. Czy zatem dla dobra dzieci zrobimy naprawdę wszystko? Piękna to książka mówiąca o tym, że czasami można przehandlować miłość za władzę. Można zniszczyć sobie i innym życie. Te zniszczenia mógłbym porównać do Tsunami, które pustoszy wszystko co znajdzie na swojej drodze. Ta niszczycielska fala niszczy nasze życie zostawiając po sobie zgliszcza. Oczywiście można odbudować te zniszczenia. Zapewne wiele osób powie, że każdemu należy dać drugą szansę. Owszem należy i niech się starają, ale jedno wiem na pewno; nic już nie będzie takie jak przed Tsunami.

pokaż więcej

 
2018-08-04 19:47:06
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-03 12:01:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Vivian Miller analityczka CIA ma za sobą dziesięć lat małżeństwa, czwórkę dzieci, kochającego męża i pracę, która daje jej satysfakcję. Obecnie pracuje za biurkiem, stara się rozpracować działalność rosyjskich szpiegów na terenie USA. Praca w selekcji rosyjskiej głównie polega na zidentyfikowaniu łączników komórek. Przez lata FBI usiłowało zidentyfikować samych szpiegów, ale są tak dobrze... Vivian Miller analityczka CIA ma za sobą dziesięć lat małżeństwa, czwórkę dzieci, kochającego męża i pracę, która daje jej satysfakcję. Obecnie pracuje za biurkiem, stara się rozpracować działalność rosyjskich szpiegów na terenie USA. Praca w selekcji rosyjskiej głównie polega na zidentyfikowaniu łączników komórek. Przez lata FBI usiłowało zidentyfikować samych szpiegów, ale są tak dobrze zakonspirowani, że stało się to praktycznie nie możliwe. Jeden z energicznych agentów opracował nowy program polegający na zaproponowaniu uśpionym agentom amnestii w zamian za oddanie się w ręce FBI. Uznał on, że znajdzie się co najmniej kilku śpiochów, którzy chcieliby zamienić swoją fikcyjną tożsamość w rzeczywistość a uzyskane od nich informacje mogłyby pomóc w infiltracji całej siatki. Tymczasem Vivian przeglądając zawartość komputera należącego do pewnego Rosjanina trafia na folder ze zdjęciami pięciu śpiochów, jedno ze zdjęć przedstawia jej męża Matthewa Miller.
Króciutkie streszczenie fabuły wprowadza nas w szpiegowski thriller, który muszę przyznać bardzo przypadł mi do gustu. To powieść zupełnie inna od tych, które czytałem do tej pory. Mamy tu dramat kobiety będącej w związku małżeńskim z człowiekiem, o którym sama zainteresowana jak się okazuje wie niewiele. Autorka w sposób przemyślany dawkuje nam napięcie ukazując zmiany jakie zachodzą w poukładanym życiu Vivian. We wspomnieniach z przeszłości obserwujemy jak narratorka poznała Matta, mamy opis pierwszej randki, wspólne wakacje, ślub, kupno domu oraz narodziny dzieci. Nie ma tu mordobicia, scen nasyconych przemocą, to typowy dramat kobiety usiłującej odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mogę ufać mężowi? Są pewne rzeczy w naszym życiu, które musimy wiedzieć. Nikt z nas nie chce aby na pewnym etapie naszego życia, to życie nagle nas powaliło, przygniotło do ziemi tylko dlatego, że czegoś nie wiedzieliśmy o swojej drugiej połówce. Ukrywając prawdę nie zawsze chronimy tych, których naprawdę kochamy. Wydaje nam się, że to co robimy jest słuszne, że to jedyny sposób aby zapewnić sobie i dzieciom bezpieczeństwo. Właśnie takie narastające niepokojem rozterki towarzyszyły mi podczas czytania tej powieści, do której i was zachęcam. Wiem, że niektórych z Was będzie denerwować postać analityczki, która chwilami działa pod wpływem silnych emocji. Czasami w życiu trzeba czasu, by z dystansem spojrzeć na pewne sprawy nie zawsze od razu kojarzymy fakty. Zakończenie jest mocno na plus, ponieważ zaskoczyło mnie. Autorka zostawiła sobie otwartą bramkę do ewentualnej kontynuacji, na którą na pewno się skuszę.

pokaż więcej

 
2018-08-03 11:51:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
264 178 4193
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (55)

Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd