Nie do wybaczenia

Tłumaczenie: Kinga Kwaterska
Cykl: Nie do wykrycia (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Unforgiveable
Barbara

Są grzechy zbyt straszne, aby je wybaczyć… i zbyt zapadające w pamięć, by o nich zapomnieć. Mia Voss, specjalistka od DNA, traktuje posyłanie kryminalistów za kratki jako swoją zawodową misję. Niespodziewanie jej praca nabiera wyjątkowo osobistego charakteru. Kiedy kiepski dzień kończy się napadem i kradzieżą samochodu, Mia dochodzi do wniosku, że ma wyjątkowego pecha. Ale kiedy po...

Mia Voss, specjalistka od DNA, traktuje posyłanie kryminalistów za kratki jako swoją zawodową misję. Niespodziewanie jej praca nabiera wyjątkowo osobistego charakteru. Kiedy kiepski dzień kończy się napadem i kradzieżą samochodu, Mia dochodzi do wniosku, że ma wyjątkowego pecha. Ale kiedy po pozornie przypadkowych nieszczęściach następuje znacznie bardziej niepokojące zdarzenie, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że stała się celem szaleńca.
Kiedyś Mia ufała detektywowi Ricowi Santosowi, ale to było zanim Ric pozwolił, by jego trudna przeszłość zniszczyła szansę na ich wspólną przyszłość. Jednak Ric wie, kiedy Mia kłamie – i kiedy się boi. Klucz do złapania sadystycznego mordercy może tkwić w dawno porzuconej, nierozwiązanej sprawie, która prześladuje Mię od lat. Tylko ona może odkryć prawdę, ale najpierw Ric musi przekonać ją, by powierzyła mu swoje sekrety… i swoje życie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Nie_do_wybaczenia-p-31803-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Nie_do_wybaczenia-p-31803-1-30-.html

Claryyy | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

Mia Voss to specjalistka od DNA, która całe swoje życie poświęca pracy. Wierzy w sprawiedliwość, a posyłanie kryminalistów za kratki traktuje jako swoja życiowa misje. Pewien incydent obróci jej życie o 180 stopni i nic nie będzie już takie jak przedtem. Niespodziewanie na jej drodze staje Ric Santos. Detektyw wie, że kluczem do złapania mordercy jest Mia. Tylko ona może odkryć prawdę, która jest zawarta w dawno porzuconym śledztwie. Najpierw jednak Ric musi zdobyć jej zaufanie...

"Nie do wybaczenia" to pierwsza powieść Laury Griffin, po która sięgnęłam i od razu mi się spodobała. Leżała sobie niewinnie na półce w bibliotece z taka piękną okładka i zagadkowym tytułem... i bądź tu mądry i jej nie weź.
Akcji (jak przystało na kryminał) jest pod dostatkiem, a idealnie wpleciony wątek romantyczny jest wisienką na torcie.

Ligeria | 2015-12-28

Widząc okładkę wiedziałam że prędzej czy później i tak się skuszę i po nią sięgnę. Autorka idealnie odnalazła równowagę pomiędzy wątkiem kryminalnym a tym miłosnym, dzięki czemu żaden z nich nas nie przytłacza.

Karolina | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 rok
Przeczytana: 12 lipca 2013

Świetny kryminał z wątkiem miłosnym.
Specjalistka od DNA i policjant- jakie to oczywiste:)
Seria morderstw na tle seksualnym do rozwiązania, których klucz znaleźć próbuje cała policja i Mia.
Ciekawe jest również to, jak wysoka "pozycja" pomaga pozacierać sprawy.
Książkę lekko się czyta mimo niektórych szczegółów dotyczących DNA.

Polecam

nefretiti | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

"Nie do wybaczenia" to moja pierwsza powieść Laury Griffin i musze przyznać, ze bardzo przypadła mi do gustu. Autorka tą książką zachęciła mnie po sięgnięcia do jej wcześniejszych kryminałów ("Nie do wybaczenia" jest jej trzecim kryminałem z wątkiem miłosnym). Samą powieść czyta się z łatwością. Akcja rozwija się z każda stroną, a końcówka zaskakuje. Przyznam, że ostatnie strony czytałam z przyśpieszonym biciem serca:) Gorąco polecam.

Anna | 2014-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2014

Jeśli kryminał to właśnie taki...z wątkiem romansowym,ale nie tylko.
Do tego szczypta humoru,ale humoru wysublimowanego i wystarczy.
"Nie do wybaczenia" jest właśnie taką powieścią kryminalną.
Czyta się ją z przyjemnością.Nie sposób odłożyć,wciąga,zaskakuje,a jednocześnie relaksuje i sprawia,że czytelnik uśmiecha się sam do siebie.
GORĄCO POLECAM!

Anna | 2014-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2014

Jeśli kryminał to właśnie taki. Z wątkiem romansowym, ale nie tylko.
Do tego szczypta humoru, ale humoru wysublimowanego i wystarczy.
"Nie do wybaczenia" jest właśnie taką powieścią kryminalną.
Czyta się ją z przyjemnością. Nie sposób odłożyć, wciąga, zaskakuje, a jednocześnie relaksuje i sprawia, że czytelnik uśmiecha się sam do siebie.
GORĄCO POLECAM!

Zuela | 2013-08-23

Na dzień dzisiejszy tj 23.08.2013 jestem mniej więcej w połowie książki i chyba jej nie doczytam do końca.Jak dla mnie koszmarny gniot,który tylko powierzchownie jest kryminałem.Dobrze,że coś mnie powstrzymało od kupienia wcześniejszych części.Wrzucam już teraz na półkę oddam/wymienię

ps.książka zarezerwowana dla Angeliki

Karolina | 2015-09-09

Od tygodnia wybieram lektury w bardzo nietypowy sposób, mianowicie czytam tylko te z odpowiednio dużą czcionką. „Nie do wybaczenia” może się taką pochwalić. A ponadto lektura tej pozycji sprawia naprawdę wiele przyjemności i odpręża.

Główną bohaterką powieści jest specjalistką od DNA w centrum Delfy. Jej praca polega na dostarczaniu policji dowodów winy, które mordercy nieopatrznie pozostawili na miejscu zbrodni. Jest bardzo oddana swojej pracy, bo ma ona dla niej charakter osobisty – wiele lat wcześniej ktoś bestialsko zamordował jej ukochaną siostrę. Doktor Voss ma w środowisku nieposzlakowaną opinię, a jej zeznania w sądzie bardzo często przyczyniają się do wydania wyroków skazujących.

Jeden wieczór rozpoczyna serię przerażających wydarzeń, które mogą nie tylko pogrzebać jej karierę zawodową i reputację, ale przede wszystkim zagrażają życiu kobiety oraz członkom jej rodziny. Kim jest tajemniczy i groźny morderca? Dlaczego tak bardzo mu zależy na pozbyciu się Mii? Jak daleko...

Dorotxy | 2016-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2016

W tej części poznajemy szerzej Mię Voss, specjalistkę od DNA, którą poznaliśmy w poprzedniej części. Dalsze losy jej i detektywa Rica Santosa, które się krzyżują i szczęśliwie zakochani kończą historię. Nie obywa się bez przeszkód i strasznych morderstw w tle, jak i pościgów, bliskich spotkać z wrogiem i unikanie o włos śmierci.
Książkę dobrze się czyta, wciąga i gdybym nie kochała spać czytałabym pewnie cała noc żeby skończyć wcześniej ;)
W pewnym momencie wiemy już kogo szukają, kto popełnił tak okrutne zbrodnie i tylko myślałam kiedy w końcu wpadną na to bohaterowie ;)

Książka ciekawie napisana, trzymająca w napięciu, choć wiadomo było ja się skończy ;)

Na upartego mogłaby powstać i czwarta część, bo zaczątek kolejnego romansu mamy ;) no, ale może to byłaby już przesada....

Ania | 2013-08-03
Przeczytana: 23 lipca 2013

Kryminał połączony z romansem... strzał w dziesiątkę! Czyta się z zapartym tchem. Książka jest nieco przewidywalna ( w tym też owy romans) ale mimo to powieść jest wspaniała - mistrzowsko napisana. Na pewno sięgnę po dwie pozostałe książki tej autorki. Zdecydowanie polecam, nie da się przy niej nudzić.