Dziewczyna, która zniknęła

Wydawnictwo: Replika
Long Gone
uprowadzenie, galeria
AMisz

Autorka światowych bestsellerów, po raz pierwszy w Polsce! Jej prozę pokochali najlepsi twórcy thrillera na świecie - Harlan Coben, Dennis Lehane, Nelson De Mille, Karin Slaughter. Po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki na Manhattanie. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego...

Autorka światowych bestsellerów, po raz pierwszy w Polsce!
Po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki na Manhattanie. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela, a Alice – jak zapewnia jego przedstawiciel – ma ją prowadzić zupełnie samodzielnie. Przyjaciele dziewczyny sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyjść z cienia sławnego ojca.
Pewnego poranka Alice odkrywa, że galeria nie istnieje, a pomieszczenia, w których się mieściła, są zupełnie puste, jakby niczego tutaj nigdy nie było. Na podłodze znajduje ciało Drew Campbella, mężczyzny, który ją zatrudnił. Criticize sama staje się obiektem zainteresowania policji.
Kiedy śledczy wykrywają związek pomiędzy galerią a pewną porwaną dziewczyną, Alice wie, że została wrobiona. Teraz musi to udowodnić. Poszukiwanie dowodów wciągnie ją w mroczny świat przestępczych interesów i zmusi do odkopania długo skrywanych sekretów jej rodziny... Sekretów, za które – być może – zapłaci życiem.

źródło opisu: http://replika.eu

źródło okładki: http://replika.eu

lolka77 | 2019-01-11

Książka niesamowice wciąga i trudno się od niej oderwać nocną porą... W trakcie czytania moje podejrzenia zaczynały być coraz bardziej przekonywujące. Nie jest wymagająca dla czytelnika, ale bardzo przyjemnie się czyta. Nie ma sensu pisać o treści, trzeba przeczytać żeby zrozumieć jak ludzka psychika i logika potrafi być pokrętna gdy w grę wchodzą tajemnice rodzinne.

Asiula85 | 2016-08-11
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Ciekawa historia, szybka akcja. Książka warta przeczytania. Polecam.

Lamika | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 marca 2016

Z pewnością nie jest to książka, którą się na dłużej zapamięta, ale czyta się wartko i z zainteresowaniem. Niezbyt udane połączenie dwóch kryminalnych wątków, a typowe, amerykańskie symboliczne "Już dobrze" gdy wokół pełno trupów, na zakończenie - nieodmiennie irytujące.
Osobną sprawą jest tłumaczenie pełne językowych błędów, pierwsze z brzegu "w zimę" , "mi to nie przeszkadza" , "mu się to podobało" (cytaty nie są ścisłe, chodzi o styl). Kiedyś istniała sztuka przekładu, teraz to nawet nie jest rzemiosło.

książek: 2064
karola | 2016-01-13
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Przeczytałam kilka opinii o tej książce, niekoniecznie piejących z zachwytu. I wiecie co, pomimo tego postanowiłam ją przeczytać. I to nie było rozczarowanie Całkiem dobry kawałek sensacji i kryminału. Wyrazista bohaterka, trochą irytująca, ale do przełknięcia. Za to fabuła… hmm, tak, autorka mnie zaciekawiła, w miarę przewracania kartek ciekawość rosła. Rozpieszczona Alice Humprey, po roku bez pracy, wreszcie dostaje upragnioną propozycję – prowadzenie galerii sztuki na Manhattanie. Zostaje zatrudniona przez dopiero co poznanego faceta i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że w dzień po otwarciu galerii ów facet zostaje zamordowany, galeria wyczyszczona, a wszystkie ślady prowadzą do Alice. To tak szybko i w bardzo prostych słowach. Ale jeśli ktoś się zdecyduje sięgnąć po te lekturą, raczej się nie rozczaruje.

zapraszam na http://babski-magiel.pl/mybookcase/

| 2015-09-19

Trafia do ulubionych - tak po prostu! :)

MarMi | 2014-09-03
Przeczytana: 01 września 2014

misterna intryga
ciekawie napisana
db się czyta

wrzos | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

„Dziewczyna, która zniknęła”, to pierwsza, wydana na polskim rynku książka amerykańskiej autorki Alafair Burke, która podobnie jak jej ojciec James Lee Burke, pisze thrillery i kryminały, zdobywając uznanie nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także za granicą. Jak pisze Nelson De Mille: ”Alafair Burke rozumie umysł przestępcy”. Autorka pracowała jako prokurator. I rzeczywiście, w jej powieści dużą rolę odgrywają procedury i detale prawnicze, dotyczące prowadzenia śledztwa w poszczególnych stanach, zawierania i konstruowania umów i te obowiązujące detektywów czy agentów FBI. Lecz pomimo swojej rzetelności, nie widać ich w książce, nie przytłaczają fabuły. Czytając, nie zauważamy ich, lecz mamy poczucie, że nie zostały wyssane z palca.
Główna bohaterka, Alice Humphrey, córka znanego filmowca ( reżysera, scenarzysty) i równie pięknej, co utalentowanej aktorki, próbuje ze wszystkich sił uniezależnić się od pieniędzy ojca i wpływu rodziny na własne życie. Pragnie tego tak bardzo, że...

Marczewek | 2014-02-25
Przeczytana: 11 grudnia 2012

(czytana w 2012 roku) Do przeczytania tej książki zachęciły mnie trzy rzeczy, intrygująca okładka, rekomendacje paru znanych autorów, i w końcu sam opis. Był on co prawda dość obszerny (trochę w stylu albatrosa), ale nie zaburzył odbioru książki.
Na fabułę składają się dwa pozornie niezwiązane ze sobą wątki. Pewnego dnia znika z domu nastolatka, zostają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a na jaw wychodzą szokujące fakty z jej życia. W Nowym Jorku po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę. Tyle tylko że okoliczności jej otrzymania są cokolwiek dziwne. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela, a Alice - jak zapewnia jego przedstawiciel - ma ją prowadzić zupełnie samodzielnie.
Do tego momentu jest spokojnie, bez żadnych większych petard, aż pewnego dnia galeria przestaje istnieć, w środku znajduje się trup, a akcja nabiera tempa.
Główną podejrzaną jest oczywiście Alice, wszystkie ślady zdają...

Maleństwo | 2013-07-13
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Książka dobra i zaskakująca. "Dziewczyna która zniknęła" nie jest zwykłym kryminałem. Ociera się o psychologię; ma w sobie wiele elementów analizujących ludzkie zachowania, relacje społeczne i uczucia. Jest po prostu inna.
Alice jest młodą dziewczyną, córką znanego reżysera i mniej znanej aktorki. Kiedy zostaje bez pracy postanawia poradzić sobie bez protekcji tatusia. Po długich poszukiwaniach praca sama ją znajduje. Zgłasza się do niej Drew Campbell, który proponuje jej stanowisko menadżera w galerii sztuki. Alice miałaby sama zarządzać nią i być odpowiedzialną za organizowane tam wystawy. Warunek jest jeden. Pierwsza wystawa ma składać się z dość kontrowersyjnych prac młodego artysty, który - zdaniem Alice - nie wykazuje ani krzty talentu. Mimo to Alice jest bardzo szczęśliwa i jest pewna, że poradzi sobie z nowymi obowiązkami. Niestety szczęście trwa krótko. Pewnego dnia Alice znajduje w galerii ciało Drew Campbella, co więcej - okazuje się, że wszystkie ślady prowadzą do niej....

Anna-mojeksiążki | 2013-01-24
Przeczytana: styczeń 2013

Do tej książki jak magnes przyciągała mnie intrygująca i bardzo ładna okładka. Książka okazała się całkiem niezłym, wielowątkowym thrillerem.

Wątek Alice Humprey przeplata się z wątkiem zaginionej dziewczyny, Becci Stevenson - pozornie nic je nie łączy, a jednak....
Alice jest córką bogatego i sławnego filmowca, jednak postanawia zerwać z pieniędzmi i wymaganiami ojca i pójść własną drogą. Okazuje się ona trudna i wyboista, a pieniądze ojca idą jej śladem. Wspaniała praca w Muzeum przynosi rozczarowanie, Alice zostaje bezrobotna. W galerii spotyka Drew Campbella, który proponuje jej prowadzenie galerii sztuki jednego z jego bogatych klientów. Alice myśli, że to żart - a jej przyjaciele upewniają ją w tym. Jednak Drew odzywa się do niej i finalizują sprawy Galerii Highline. Wkrótce odbywa się pierwsza prezentacja prac fotograficznych artysty promowanego przez właściciela, Alice nie jest zachwycona pracami, przypominają pornografię - i taki odzew uzyskują na zewnątrz.
Jednak kłopoty...