Tryb warunkowy

Cykl: Zosia Knyszewska (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
miłość, Zosia Knyszewska

Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zosia Knyszewska rozpoczyna studia i dorosłe życie, w którym miłosne wybory wydają się jej największym problemem. Dziewczyna odkrywa jednak, że otaczająca ją rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a bliskim osobom nie zawsze można zaufać. W tle życiowych...

Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej

Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zosia Knyszewska rozpoczyna studia i dorosłe życie, w którym miłosne wybory wydają się jej największym problemem. Dziewczyna odkrywa jednak, że otaczająca ją rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a bliskim osobom nie zawsze można zaufać. W tle życiowych perypetii Zosi rozgrywają się przełomowe wydarzenia polityczne tamtych czasów - powstanie "Solidarności", wprowadzenie stanu wojennego, internowania...

Powieść Tryb warunkowy była debiutem pisarskim autorki.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

tatiasza | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane 2017

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem i ciekawością.
Główną bohaterką jest Zosia, młoda kobieta wkraczająca w dorosłe życie. Jej perypetie miłosne, studenckie, codzienne życie, wszystko to osadzone w latach 70-tych i 80-tych, kiedy do głosu dochodzi "Solidarność"...
Zosia bardzo przypadła mi do gustu, polubiłam ją. Na pewno przeczytam dalsze części...

Gosia | 2017-04-19
Na półkach: ROK 2017
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Zosię poznajemy, gdy zdaje egzaminy na studia do Warszawy. Od najmłodszych lat była zakochana w swoim starszym kuzynie Marcinie, lecz on wybiera na żonę inną. Do jej serca przypada również Witek, kolega Marcina. Wszystko to dzieje się w latach 70-tych i 80-tych, kiedy powstaje Solidarność. Niestety życie nie zawsze toczy się tak, jak tego byśmy chcieli. Książka kończy się w takim momencie, że zaraz muszę zacząć drugi tom. Polecam!

Justyna Antoniewicz | 2016-10-11

Odkryłam tą książkę teraz nigdy nie słyszałam o niej,że taka jest natrafiłam na nią na półce bibliotecznej w bibliotece okładka optymistyczna przyciągnęła moją uwagę w moim ulubionych kolorze zieleń postanowiłam, że ją wypożyczę nie żałuje jednak wybór okazał się udany.
Hanna Cygler w wspaniałym stylu napisała tą powieść, fabuła świetna.
"Tryb warunkowy" to pierwszy tom trylogii opowiadający historię osiemnastoletniej Zosi Knyszewskiej jest to przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych młoda Gdańszczanka Zosia zaczyna dorosłe życie, studia..przeżywa swoją pierwszą miłość i rozczarowanie.
Poprzedzają wydarzenia rozgrywające polityczne, "Solidarność, Stan wojenny.
Piękna opowieść ukazana w czasie PRL-U..czytało mi się wspaniale, wzruszyłam się przy tej książce,chwyta za serce zaskoczyła mnie książka bardzo.
Powieść "Tryb warunkowy" to bardzo dobra,ciekawa i wzruszająca śledziłam losy Zosii z zaciekawieniem, z przyjemnością przeczytałam nie był to czas stracony.
Sięgnę chętnie...

Madi | 2014-05-27
Na półkach: Polskie pióro
Przeczytana: 27 maja 2014

Choć nie przepadam za tego typu powieściami ,to jednak skusiłam się na tę książkę ze względu na autorkę,którą poznałam już w "Greckiej mozaice"i ciekawa byłam jej innych pozycji.
Perypetie miłosne Zosi choć nie były jakieś specjalne,bo prawie wszystko kręciło się wokół dwóch chłopaków Marcina i Witka i jak nie jeden ,to drugi był zawsze koło niej ,to jednak przeczytałam książę z zaciekawieniem i polubiłam postać samej Zosi.
Choć bez przerwy pakowała się w związki bez przyszłości,to jednak nie użalała się nad sobą,dalej szła własną ściężką zostawiając miłość za sobą.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie,napisana jest w lekkim i ciepłym klimacie.
Przede mną jeszcze II część o Zosi,którą zaczynam zaraz czytać.

allison | 2012-07-25
Na półkach: Rok 2012
Przeczytana: 25 lipca 2012

Początek powieści nieco się ślimaczy, ale potem wydarzenia nabierają tempa - pod koniec wręcz nieprawdopodobnego i dramatycznego (jak dla mnie - aż za bardzo:)).

Przeczytałam tę książkę bardzo szybko, ale z mieszanymi uczuciami. Sercowe perypetie głównej bohaterki najpierw mnie wzruszyły, potem zaczęły irytować, a na końcu nudzić. Bo ileż można w kółko o tym samym?

Dzieje się w "Trybie warunkowym" wiele i to sprawia, że czytelnik śledzi akcję z oczekiwaniem na kolejne zwroty. Gdy jednak zaczynają się one powtarzać, emocje opadają, a zakończenie okazuje się przewidywalne. No, może niezupełnie zakończenie, bo losy Zosi i jej bliskich kontynuowane są w kolejnych częściach cyklu. Nie wiem, czy po nie sięgnę, bo banalność tej opowieści nieco mnie zniechęciła.

Mam też duże zastrzeżenia do historycznego tła książki. Po temacie "Solidarności", strajków i stanu wojennego udało się jakoś autorce prześlizgnąć, ale ukazanie wcześniejszych realiów życia w PRL-owskiej Polsce wypadło mało...

Kasiek | 2014-09-25
Na półkach: 2014
Przeczytana: 25 września 2014

Jest to druga książka Hanny Cygler, po którą sięgnęłam i równie dobrze mi się ją czytało jak poprzednią. Akcja toczy się szybko, fabuła jest jasno określona, a bohaterowie wyraźnie scharakteryzowani. Naprawdę ciekawa lektura, polecam gorąco.

Gosik62 | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane w 2017 r.
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Przyjemnie się czyta książkę o miłosnych i życiowych perypetiach Zosi i jej adoratorów Marcina i Witka. Tło akcji stanowią wydarzenia lat osiemdziesiątych w Gdańsku. Bohaterka często też podróżuje do Londynu i Paryża, co w tamtych latach było nie lada wyczynem. Z pewnością sięgnę po kolejny tom...

Bed | 2010-10-01

Trylogia o Zosi jest najlepszą w twórczości autorki. Napisana z pasją i uczuciem. Nie da się ukryć, że dla kobiet, które lubią się wzruszyć przy lekturze o miłości :) wprawdzie bohaterce po ciężkich przeżyciach trafia się zaraz super facet, ale tak to już jest w książkach. Czyta się dobrze.

Bzibzioh | 2016-05-08
Na półkach: Audiobooki
Przeczytana: 08 maja 2016

Akcja powieści skonstruowana jest chronologicznie, dużo prościej niż w „Greckiej mozaice”, dlatego też bardziej nadaje się do słuchania w formie audiobooka. Autorka opowiada o losach młodej Zosi, poczynając od jej egzaminów wstępnych na studia, jednak na plan pierwszy wysuwają się perypetie miłosne. Relacje miłosne Zosi są trudne, bo wokół niej kręcą się żonaci faceci. Na koniec jest dramatycznie, może za bardzo. W klimat ogólnej beztroski wkraczają choroba i śmierć. Typowo „babska” lektura.

Cassiel | 2012-07-14
Na półkach: Do recenzji
Przeczytana: 13 lipca 2012

„Szczęście nigdy nie trwa zbyt długo i zawsze trzeba za nie zapłacić"

Kiedy tylko zobaczyłam okładkę książki ,,Trybu warunkowego'' od razu chciałam ją przeczytać, mimo że jeszcze nie wiedziałam o czym ta powieść jest i czego mogę się po niej spodziewać. Po zapoznaniu się z treścią, jeszcze bardziej chciałam poznać zawartość tej zielonej, pięknie ozdobionej lektury. Więc, gdy w końcu wpadła w moje ręce, nie mogłam jej odłożyć na półkę i zaczęłam oglądać z każdej strony, wąchać i podziwiać jej oprawę graficzną, która - przyznajcie mi rację - jest wręcz cudowna! Nadal nie mogę przestać się na nią patrzeć i już nie chcę myśleć, co będę robiła jak tylko dostanę drugą część.. No ale przejdźmy do tego, o czym jest ta książka.

Poznajemy Zosię Knyszewską, w momencie, w którym dostaje się na studia i rozpoczyna dorosłe, samodzielne życie. Jak się okazuje, na studia chciała pójść tyko z jednego powodu - jest zakochana po uszy w Marcinie, swoim o kilka lat starszym kuzynie, który nie patrzy...

Przeczytaj wywiad z Hanną Cygler

Czy podróżowanie odgrywa dużą rolę w jej życiu? Po jakie książki siega najczęściej? Czy chciałaby, aby któraś z jej powieści została zekranizowana? Odpowiedzi autorki na te i wiele innych pytań znajdziecie w wywiadzie!

Hanna Cygler odpowie na Wasze pytania!

W związku z wydaniem swojej nowej powieści „Grecka mozaika" Hanna Cygler udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl. Do 22 stycznia czekamy na propozycje Waszych pytań, najciekawsze z nich nagrodzimy książkami.