Ja pani woźna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kobiece Perły". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
pani, woźna

Kasia traci wszystko, co w życiu ważne: męża, który odszedł do bogatszej, miłość syna obwiniającego ją o odejście ojca oraz dobrze płatną pracę. Zmuszona okolicznościami podejmuje pracę woźnej w szkole podstawowej. Wydarzenia te zmieniają jej punkt widzenia oraz ocenę ludzi. Czy los Kasi się odmieni? Czy odzyska miłość syna? Między łzami a śmiechem trafimy na zaskakujące zakończenie.

summerak | 2013-12-02
Przeczytana: 30 listopada 2013

Autorkę książki mogę pochwalić za dobry styl pisania ,za poruszone problemy życia codziennego (rozwód ,strata , pracy , problemy rodzinne).
Za humor jak najbardziej też :)
Ale niestety męczyły mnie ciągle "przemyślenia wewnętrzne" głównej bohaterki które się ciągły nie miłosiernie .
Tak na prawdę zaczęło się coś dziać ciekawego dopiero pod koniec książki - aż żal było kończyć .

Ale nie ma się co zrażać drobiazgami przeczytam inne książki Pani Ewy ;)

kot_w_butach | 2011-01-13

Przez dwa dni moja Mama była wyraźnie nieobecna, przez kolejne dwa dni to samo spotkało mnie. Co to za tajemnicza choroba? Dlaczego zapadają na nią głównie mole książkowe? Czy to zakaźne? Ano zakaźne. Ale nie groźne, proszę się nie bać. Ta choroba to nadmiar endorfin we krwi (czy gdzie tam one sobie pływają) wywołana wyjątkowo dobrą książką.

Bo „Ja, pani woźna” to nie byle jaka książka. To opowieść o sile matczynego uczucia, potrafiącego znieść wiele, aby uchronić ukochanemu dziecko od zranienia trudną dla niego prawdą. To też opowieść o mocy przyjaźni, o dobrych i złych ludziach, o szukaniu swojej drogi w życiu, o starej prawdzie, że żadna praca nie hańbi, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tak, jest też trochę o miłości.

W skrócie, aby nie zdradzać za wiele (a właściwie praktycznie nic), ale aby zainteresować napomknę, że jest to historia Katarzyny, która traci pracę (lub zmuszona jest z niej odejść, zależnie od punktu widzenia) i podejmuje ciężką pracę tytułowej...

Książka wzrusza, smuci i na prawdziwej historii napisana o głównej bohaterce Kasi, która straciła męża..wszystko co miała, a także zaufanie swojego syna.
Ma wspaniałą, oddaną przyjaciółkę, której zawsze może się ze wszystkich zmartwień swoich, problemów zwierzyć, wspiera ją duchowo i pragnie bardzo pomóc.
Znajduje jej pracę w szkole podstawowej jako woźna ma pracować, więc Kasia od razu korzysta z tej okazji i zatrudnia się w pracy początki nie należą do łatwych.
Jeszcze ma kłopoty rodzinne w domu jej syn chamski, ordynarny jest pyskuje, traktuje bez szacunku swoją matkę.
Irytowało mnie to jego zachowanie i jak odnosił się bezczelnie do swojej mamy.
Do rodzica trzeba mieć szacunek, doceniać starania co wszystko robi dla swojego dziecka.
Wywołała u mnie książka mieszane uczucia, ale wciągnęła i zaciekawiła mnie mocno.
Poruszająca, ciekawa i na prawdziwej historii książka wspaniale się mi czytało!!!
Każdą stronę książki pochłonęłam z zapartym tchem przeczytałam.

Lidia | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Gratulacje dla p.Ewy Ostrowskiej za tak skonstruowanie fabuły przy której ja się uśmiałam, następnie pociekła mi łezka ale również poniosły mnie nerwy śledząc losy głównej bohaterki Kasi.
Przyznam, że przeczytałam książkę przez jeden długi jesienny wieczór.
Intrygowała mnie również tajemnicza postać D.Walickiego, już korciło mnie rozwiązanie zagadki dzięki przeczytaniu końcówki dzieła wcześniej dla uspokojenia nerwowych wątpliwości ale się powstrzymałam i z przyjemnością ku zadowoleniu Kasi razem z nią cieszyłam się zakończeniem powieści.
Polecam, warto przeczytać.

Anna | 2015-05-14

Książka wzrusza do łez i jednocześnie bawi...to jedna z tych przy której śmiejemy się i nie możemy przestać...

Koronczarka | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Jedno z pierwszych miejsc na liście najbardziej badziewiastych książek.

Joanna Hacz | 2015-02-27

Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie potrafiłam się od niej oderwać.
Bardzo dobry styl. Jestem pod dużym wrażeniem. Pierwszy raz czytałam powieść pani Ostrowskiej i "przepłynęłam" przez niektóre fragmenty z uśmiechem błogości na ustach ;)... Żałuję tylko, że wydawnictwo nie zrobiło solidnej korekty i nie zadbało o wyeliminowanie literówek.
Poza tym książka niejednokrotnie wzruszyła mnie i rozbawiła. W "lekkiej" oprawie porusza bardzo poważne problemy.
Rozczarowało mnie trochę zakończenie. Czuję niedosyt. To, co najważniejsze, zostało potraktowane zbyt pobieżnie. Ale... Powieść jest naprawdę wyjątkowa!

Jula | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2010

Książka Ewy Ostrowskiej to wielowątkowa, chwilami zabawna a chwilami smutna opowieść o miłości, przed którą bohaterka stara się ze wszystkich sił bronić, o próbie odzyskania zaufania syna, o zmaganiu się z ciężką fizyczną pracą, bezradnością, zmęczeniem i poczuciem beznadziejności... To tematy, które równie często jak żarty pojawiają się na kartach książki. Serdecznie polecam tę lekturę, powieść czyta się jednym tchem, z każdą przeczytaną stroną żałując, że zbliża nas do końca.

Bed | 2010-11-15
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Książka nie podobała mi się. Za dużo taniego sentymentalizmu. Bohaterka robi za ofiarę, którą spotykają nieszczęścia ale szczęściem spotyka właściwego faceta. I wszystko się zmienia, jak zwykle. Jeśli się lubi popłakać nad książką, to to jest właściwa pozycja.

Joasia | 2015-03-14
Przeczytana: 05 marca 2015

Kiedy mąż wyjeżdża za granicę z bogatą starą kochanką, kiedy traci sie pracę, bo szef chce dać awans w zamian za seks, kiedy rodzony syn woli zmyślony obraz kochającego ojca od kochającej matki, kiedy kończą się pieniądze i zaczyna sie głodować, by mieć na jedzyne dla syna, który traktuje Cie gorzej niż śmiecia, to kobieta ma prawo się załamać. Nawet nie tylko ma prawo, co nawet zrobi. Jednak nie Katarzyna, głowna bohaterka, ona nie mogąc znależć pracy podejmuje ryzyko i zostaje woźną w szkole. Dla innych ta praca jest hańbiąca, zarezerwowana dla osób mało inteleigewntnych, nie zaradnych życiowo itp. Dla niej praca jak każda inna. Nie poddaje sie i ciezko pracuje, czym zyskuje aprobatę innych współpracownic. Na jej drodze staje anioł stróż, który w bardzo cichy sposób jej pomaga i zbliża się do niej. A ona sama staje się tez takim aniołem stróżem, dobrym duchem i koleżanką dla swoich koleżanek woźnych. Pokazuje, że nie liczy się to kto gdzie pracuje, czym się zajmuje, ale jakim...