JKMJ 
status: Czytelnik, dodał: 4 cytaty, ostatnio widziany 7 tygodni temu
Teraz czytam
 • Arabska krucjata
  Arabska krucjata
  Autor:
  „Arabska krucjata” to kolejny tom „Arabskiej sagi” Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuacji, miłosnych perypetii, skrajnych uczuć, bogactwa i ubóstwa. Bohaterowie po raz kolejny dowodzą, ja...
  czytelników: 788 | opinie: 42 | ocena: 7,39 (281 głosów) | inne wydania: 1
 • Perska miłość
  Perska miłość
  Autor:
  Wzruszająca historia Polki, która szukała swojego szczęścia w krajach arabskich. Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam pozn...
  czytelników: 1155 | opinie: 77 | ocena: 7,22 (493 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-31 23:14:55
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Arabska żona (tom 5)
 
2018-07-31 23:14:26
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Perska miłość (tom 1) | Seria: Fakt bestseller
 
2018-07-31 14:39:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Arabska żona (tom 4)

Dorota i Marysia znów w Arabii. Hamid i Marysia są szczęśliwymi rodzicami, Marysia kontynuuje edukację i wplątuje się w kontakty z okrutną księżniczką Lamią. Książka znów przedstawia sposób traktowania kobiet w Arabii Saudyjskiej, kraju, w którym kobiety są mocno zniewolone. Obowiązkowy opiekun męski, zakaz prowadzenia samochodu, kara dla zgwałconej za to, że zaszła w ciążę oraz chłosty to XXI... Dorota i Marysia znów w Arabii. Hamid i Marysia są szczęśliwymi rodzicami, Marysia kontynuuje edukację i wplątuje się w kontakty z okrutną księżniczką Lamią. Książka znów przedstawia sposób traktowania kobiet w Arabii Saudyjskiej, kraju, w którym kobiety są mocno zniewolone. Obowiązkowy opiekun męski, zakaz prowadzenia samochodu, kara dla zgwałconej za to, że zaszła w ciążę oraz chłosty to XXI wiek w Arabii. Autorka opisuje okrutne traktowanie zniewolonych kobiet, ale także opisuje walkę kobiet, ich determinację. Jak zwykle opiera się częściowo na faktach i autentycznych wydarzeniach.

pokaż więcej

 
2018-07-31 14:30:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Arabska żona (tom 3)

Arabska wiosna w Libii. Ciekawie opowiedziana, znów wstrząsająca opowieść o ludziach i ich losach w trakcie obalania rządów dyktatorów w Arabii. Bohaterki wracają do Libii powspominać i znów wplątują się w niebezpieczne sytuacje. W życie głównych bohaterów autorka wplotła wydarzenia autentyczne. Wojna w Libii to krew dzieci, kobiet, niewinnych protestujących, a zaczęła się od pokojowej... Arabska wiosna w Libii. Ciekawie opowiedziana, znów wstrząsająca opowieść o ludziach i ich losach w trakcie obalania rządów dyktatorów w Arabii. Bohaterki wracają do Libii powspominać i znów wplątują się w niebezpieczne sytuacje. W życie głównych bohaterów autorka wplotła wydarzenia autentyczne. Wojna w Libii to krew dzieci, kobiet, niewinnych protestujących, a zaczęła się od pokojowej manifestacji. Znów sporo informacji o zdarzeniach w krajach arabskich przedstawionych w taki sposób, że człowiek chce się dowiedzieć więcej.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:38:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Arabska żona (tom 2)

Losy córki Doroty i Ahmeda, która żyje w muzułmańskim świecie. Miriam (Marysia) i jej rodzina zmaga się z wieloma trudnościami (zwłaszcza, gdy w domu pozostają same kobiety). Książka różni się od poprzedniej, jest nieco delikatniejsza od pierwszej części, ale w ciekawy sposób prezentuje rolę kobiety w różnych krajach, gdzie religią jest islam. Począwszy od Libii przez Ghanę, Jemen, aż do... Losy córki Doroty i Ahmeda, która żyje w muzułmańskim świecie. Miriam (Marysia) i jej rodzina zmaga się z wieloma trudnościami (zwłaszcza, gdy w domu pozostają same kobiety). Książka różni się od poprzedniej, jest nieco delikatniejsza od pierwszej części, ale w ciekawy sposób prezentuje rolę kobiety w różnych krajach, gdzie religią jest islam. Począwszy od Libii przez Ghanę, Jemen, aż do Arabii Saudyjskiej. Ciekawie przedstawione są prawa (obowiązki) kobiet, ich ubiór w poszczególnych krajach, możliwość poruszania się po mieście, wyjść do restauracji itp. W tej książce już ciut łatwiej znaleźć pozytywnego bohatera wśród mężczyzn.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:25:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Arabska żona (tom 1)

Polka Dorota i Libijczyk Ahmed. Czy to może się udać? Książka w ciekawy sposób przedstawia związek Doroty i Ahmeda w zderzeniu z różnymi osobami i miejscami, a także różnie przez Ahmeda postrzegane bycie muzułmaninem. Wstrząsające traktowanie kobiet przez muzułmanów. Zniewolenie psychologiczne, brutalność, gwałty. Książka ukazuje świat jakiego my nie znamy, jest nam obcy kulturowo i w wielu... Polka Dorota i Libijczyk Ahmed. Czy to może się udać? Książka w ciekawy sposób przedstawia związek Doroty i Ahmeda w zderzeniu z różnymi osobami i miejscami, a także różnie przez Ahmeda postrzegane bycie muzułmaninem. Wstrząsające traktowanie kobiet przez muzułmanów. Zniewolenie psychologiczne, brutalność, gwałty. Książka ukazuje świat jakiego my nie znamy, jest nam obcy kulturowo i w wielu sytuacjach budzi ogromny sprzeciw. Warto zapoznać się z książką, w którą autorka wplotła prawdziwe historie arabskiego świata.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:19:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-23 12:08:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Zosia Knyszewska (tom 3)

Książka jest kontynuacją losów Zosii Knyszewskiej. Miałam nadzieję, że jest to ostatnia część trylogii. Losy bohaterki, która jest wciąż młoda, przeżywa kolejny związek, wplątuje się w ciemne interesy odnosząc sukcesy zawodowe. Czas płynie, a Zofia co książka to nowy partner/mąż, kolejna śmierć i wielkie życiowe zmiany. Czyta się dobrze, ale mnie wciąż zdumiewał natłok zdarzeń w krótkim czasie... Książka jest kontynuacją losów Zosii Knyszewskiej. Miałam nadzieję, że jest to ostatnia część trylogii. Losy bohaterki, która jest wciąż młoda, przeżywa kolejny związek, wplątuje się w ciemne interesy odnosząc sukcesy zawodowe. Czas płynie, a Zofia co książka to nowy partner/mąż, kolejna śmierć i wielkie życiowe zmiany. Czyta się dobrze, ale mnie wciąż zdumiewał natłok zdarzeń w krótkim czasie i historia zaczęła mnie już męczyć, czekałam na koniec... Na końcu okazało się, że jest jeszcze jedna część.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:07:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ciekawy i sympatyczny zbiór felietonów. Humorystyczne podejście do świata i ludzi.

 
Moja biblioteczka
69 34 110
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd