Największy skarb

Wydawnictwo Luna
2024-02-15
2024-02-15
literatura polska Afryka podróż

Joy Makeba, odbywająca staż w redakcji miejscowej gazety, marzy, aby w przyszłości stać się dziennikarką.
I właśnie nadarza się okazja, aby przejść do kolejnego etapu kariery zawodowej, czym jest podróż po najdalszych zakątkach Afryki, wraz z przyjacielem z Polski.
Dziewczyna nie spodziewa się jednak, że to nie będzie zwykła wycieczka, a pełna napięcia wyprawa, w której będzie mogła się wykazać jako prawdziwa dziennikarka śledcza.
Książka należy do gatunku powieści obyczajowych, w której przeplatają się losy kilku osób, a sama wyprawa uświadamia bohaterów, co ma dla nich największe znaczenie.
Pomimo różnic kulturowych, jakie przedstawione są w powieści, pokazuje ona otwartość ludzi na nowe obyczaje, a zarazem akceptację dotąd nieznanych zwyczajów lokalnej społeczności.
Lektura jest idealną powieścią dla fanów książek obyczajowych, którzy zafascynowani Afryką dadzą się porwać tej historii i razem z bohaterami wyruszą w podróż po tym jakże urokliwym kontynencie.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami swoją opinią o książce, która zachwyciła mnie plastycznością opisów dzikiej afrykańskiej przyrody; zauroczyła opowieścią pełną barw, zapachów, smaków i różnorodnością krajobrazów Afryki. Ta książka to najnowsza powieść Hanny Cygler, pt. "Największy skarb".

Autorka zabrała mnie w odległe zakątki Afryki, gdzie wraz z bohaterką - Joy Makeba - oraz jej przyjacielem, miałam okazję zwiedzić fascynujące miejsca, poznać przesądy, wierzenia i zwyczaje rdzennych mieszkańców Afryki, a przy okazji rozwiązać niejedną zagadkę (w tym kryminalną!). Byłam świadkiem dyskryminacji i przemocy wobec kobiet, kłusownictwa, brałam udział w poszukiwaniach zaginionych dzieci, doświadczając mrocznego klimatu pełnej tajemnic i niebezpieczeństw Afryki.

,,Największy skarb" to nie tylko inspirująca wyprawa Joy Makeby na Czarny Ląd. To także jej podróż w głąb siebie, w najodleglejsze zakątki duszy; świadectwo jej mierzenia się ze słabościami, lękami i ograniczeniami. To również próba odpowiedzi na pytanie, co w życiu jest tak naprawdę ważne?
Autorka zgrabnie połączyła wątek romantyczny powieści z elementami kryminalnymi i sensacyjnymi, tworząc spójną całość.

Jeśli chcecie przeżyć piękną przygodę, poznać Afrykę, poczuć jej zapach i smak, a przy okazji dowiedzieć się, co skrywa tytułowy "skarb", koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

Autorka zabrała mnie w odległe zakątki Afryki, gdzie wraz z bohaterką - Joy...

Hanna Cygler ma dla nas swoją najnowszą książkę wydaną przez wydawnictwo Luna pod tytułem "Największy skarb" Joy Makeba to młoda dziewczyna, która pragnie zostać dziennikarką. Obecnie jest stażystką w South Africa Dayily ale wierzy, że pewnego dnia stanie się prawdziwą dziennikarką. Obecnie wraz z przyjacielem z Polski wybierają się na urlop do Kapsztadu. Przynajmniej taki był plan. Kiedy odbiera przyjaciela Natana z lotniska okazuje się, że nie jest on sam. Jest z nim Melinda, która ukierunkowuje ich podróż w całkiem inną stronę. Jest to podróż przez najciekawsze i najpiękniejsze zakątki Afryki. Razem zwiedzają urokliwe rejony Afryki podziwiając jej kulturę i różnorodność. Oprócz pięknej podróży, która w sumie nie tak miała wyglądać, Joy będzie miała za zadanie rozwiązać pewną zagadkę kryminalną w ramach swojego pierwszego dziennikarskiego zlecenia. Ale nie wszystko będzie takie proste. Jedno jest pewne ta podróż będzie początkiem zmian. Autorka pokazuje nam Afrykę taką jaka ona jest. Z jednej strony piękna a z drugiej dzika ale i brutalna. Porusza ważne a zarazem trudne tematy. Historia pełna kontrastów, ciekawostek, zaskoczeń ale i niebezpieczeństw. Przyjemnie się ją czytało.

Na półkach: , , , , , ,

" [...] Po co się do czegokolwiek przywiązywać, skoro wszystko potrafi się zawalić z dnia na dzień. Ludzie, których lubiliśmy, okazują się inni, niż nam się wydawali. Pod ich miłą fasadą czają się wrogie myśli. [...]"

Było to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z twórczością Hanny Cygler. Powiem wam w sekrecie, że chętnie sięgnę po inne powieści tej autorki. W swoim najnowszym dziele pod tytułem "Największy skarb" urzekła mnie znakomitymi dialogami, przemyśleniami i ogólnie ciekawą fabułą. Podobały mi się polskie wątki w tej historii. Opowieść pewnego pana o swoim życiu wywołała u mnie łzy. Poczułam jego ból. Warto poznać jego historię.
Razem z główną bohaterką poruszamy się po tajemniczych zakątkach niebezpiecznej Afryki. Tutaj trzeba na siebie uważać. W pewnej wiosce w Afryce porywają małe dzieci. Dlaczego?
Joy Makeba jest naszą główną bohaterką. Marzy jej się kariera dziennikarki, dlatego obecnie jest stażystką w gazecie "South Africa Daily". Swoją drogą pisze bardzo dobre artykuły. Będzie  z niej idealna dziennikarka śledcza. Ma ogromny potencjał. Wyjeżdża do Afryki w celu napisania kilku ważnych reportaży.  Czy te reportaże będą zagrażać jej życiu? Jednym z jej współtowarzyszy będzie pewien Polak. Poznacie również tajemniczą Madeline. Dzięki niej zrobi się olbrzymie zamieszanie. Warto poznać tę historię.
Mamy tutaj wątki obyczajowe, kryminalno-sensacyjne i delikatne wątki romantyczne.
Zachęcam was do poznania najnowszej powieści Hanny Cygler pod tytułem "Największy skarb". Idealna historia na początek wiosny.
Jeżeli chcecie poznać Afrykę oraz poczuć jej smaki i zapachy to polecam wam najnowsze dzieło Hanny Cygler.
Dzięki takim książkom wiem, że warto czytać dzieła polskich autorek i autorów.

„Największy skarb” okazał się być dla mnie niespodzianką. Po pierwsze, było to moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że zdecydowanie nie ostatnie. A po drugie, na lubimyczytać wyczytałam, że ma być to przedstawicielka literatury pięknej. Powieść jednak okazała się świetną powieścią sensacyjną. Opisy przyrody, które zafundowała nam autorka zachwycały. Zachłysnęłam się tym pięknym bogactwem kolorów i poczułam jakbym podróżowała. Dzięki temu poczułam się sielsko i anielsko, było naprawdę przyjemnie. Z drugiej strony, to książka o podróży nie tylko takiej na mapie, ale takiej wgłąb siebie. Wgłąb naszych uczuć i emocji, wgłąb tego co nami często kieruje, wgłąb naszych namiętności. Podobał mi się wątek mocno sensacyjny związany z pewnym porwaniem. Ale nic więcej nie napiszę, resztę musicie odkryć sami! Pisarka zabiera nas w długą podróż w trakcie, której naprawdę wiele się wydarzy. Poznajemy mnóstwo miejsc oraz bohaterów, staramy się odpowiedzieć na kilka pytań i zgłębić niejedną tajemnicę. To była niezwykle przyjemna lektura, polubiłam główną bohaterkę, która była narratorem powieści.

Joy jak wiele dziennikarek marzy o wielkiej karierze, o tym aby znaleźć temat, którego zgłębienie odmieni ludzkie losy. Wraz z przyjacielem wyruszają w podróż. Wątki romantyczne przeplatają się z tymi kryminalno - sensacyjnymi.

Masz ochotę udać się w podróż do Afryki i przeżyć ekscytującą przygodę? Polecam uwadze "Największy skarb".

To opowieść o afrykańskiej podróży, która okazuje się być czymś więcej niż zwykłą eskapadą. Joy Makeba, główna bohaterka, marzy o karierze dziennikarki i wyrusza w podróż po Afryce, która staje się dla niej przepustką do nowego etapu życia. Mimo wielkiego niebezpieczeństwa, angażuje się w pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci. Powieść jest osnuta mrocznym klimatem, ukazującym obraz Afryki pełen tajemnic i niebezpieczeństw.

Znajdziemy tu piękne opisy afrykańskiego krajobrazu, które przenoszą nas w odległe zakątki kontynentu. Historia jest pełna napięcia i emocji. Powieść łączą elementy romansu i kryminału.

Jeśli szukasz więc książki, która zabierze Cię w podróż przez tajemnicze zakamarki Afryki to "Największy skarb" będzie doskonałym wyborem. To świetnie napisana historia.

Kto z Was był w Afryce?
Pewnie wiele osób z Was, bo ja sama odwiedziłam ten kontynent, lecz tylko kraje turystyczne i to na północy kontynentu. Kiedyś marzy mi się podróż w głąb…
Na tą chwilę kolejna podróż po tym odległym kontynencie odbyłam na kartkach cudownej nowej powieści Hanny Cygler „Największy skarb”.

Joy Makeba główna bohaterka powieści, to młoda dziewczyna, która wiele już w swoim życiu przeszła. Teraz robi wszystko aby zapewnić sobie i swoim siostra dach nad głową, lecz za nim przeprowadzka do nowego domu stanie się faktem, czeka ją podróż do Afryki. Musi spędzić tam dwa tygodnie ze swoim przyjaciel z Polski, który na miejscu zaskakuje ją niespodziewaną pasażerką Melanią. Razem wyruszają w głąb kontynentu aby zebrać materiały na artykuły do gazety. Podczas pracy musi przełamać wiele swoich lęków i stawić czoła wielu przeciwnością losu aby rozwiązać kryminalną zagadkę. Po drodze czeka ją wiele przygód, które uświadomią czytelnikowi jak wygląda życie na Czarnej Ziemi i co jest w życiu ważne.

„Największy skarb” to niezwykła historia, która pokazuje piękno i niebezpieczeństwo Afryki pod każdym względem. Dodatkowo niezwykle subtelny język i lekkie pióro pani Hani sprawia, że czas z tą książką to niezwykła przygoda.
Bardzo Wam polecam.

P.S. Joy możecie poznać we wcześniejszej książce autorki „Córki tęczy” to również niezwykła historia, której recenzja dostępna jest u mnie na profilu. Lecz spokojnie możecie czytać tą książkę również bez znajomości wcześniejszego tomu.

Kto z Was był w Afryce?

Joy Makeba główna bohaterka powieści, to młoda dziewczyna,...

NAJWIĘKSZY SKARB
@hanna_cygler_ksiazki
@wydawnictwoluna

RPA.Lipiec 1985rok.Maki Skosana - to jej działacze walczący z apartheidem, założyli oponę samochodową na szyję oblewają benzyną i podpalają, w chwili kiedy transmisję na żywo ogląda cały świat. Była to pierwsza publiczna egzekucja, nazwana "naszyjnikami".

To jedna z niewielu informacji, ciekawostek, które autorka przekazała nam w swojej książce #najwiekszyskarb. Zabrała nas również w podróż po Afryce pokazując te bogatsze jak i uboższe strony tego kraju. Nastroje oraz zachowania mieszkańców. Powiem Wam szczerze że byłam zachwycona, było to tak pięknie a zarazem realnie opisane, że zamykając oczy mogłam sobie wyobrazić, obrazy oraz pejzarze, które przedstawiała autorka. Ale oprócz kraju oraz kultury tam panującej, poznajemy młodziutka kobietę o imieniu Joy, która pragnie podążać za swoimi marzeniami i dlatego pracuje jako stażystka-dziennikarka. Która pomimo iż jej życie nie było usłane różami, otwiera się na uczucie jakim jest miłość.A dzięki jej zaangażowaniu i spostrzegawczości udaje jej się rozwiązać zagadkę i ocalić niewinne życia.
Także oprócz pięknej podróży, dostajemy również kryminalną zagadkę oraz widzimy rozkwitajace uczucie dwója osób.
Piękna życiowa historia, którą polecam całym sercem.

NAJWIĘKSZY SKARB
@hanna_cygler_ksiazki
@wydawnictwoluna

To jedna z niewielu informacji, ciekawostek, które autorka...

Dziś zapraszam Was w podróż po Afryce.
Joy to młoda dziewczyna, która marzy o tym, aby zostać dziennikarką. Wykorzystuje każdą szansę, aby zrealizować swoje plany.
Mimo, że nie otrzymuje wynagrodzenia, pracuje jako stażystka w jednej z gazet.
Radość jej jest ogromna, gdy może wyruszyć w podróż po Afryce i pisać gorące reportaże prosto z trasy. Nie spodziewa się, że wyjazd będzie równie interesujący, jak i niebezpieczny. Angażuje się w poszukiwanie zaginionych dzieci, naraża siebie jak i współtowarzyszy na niebezpieczeństwo, gdyż proceder porwań ma różne podłoże, również w kwestiach rytalnych.
Czy Joy odnajdzie dzieci?
Czy wyjazd zbliży ją do kariery dziennikarskiej?
Świetna książka, którą pochłoniecie nie zauważając upływu czasu.

Dziś zapraszam Was w podróż po Afryce.
Mimo, że nie otrzymuje wynagrodzenia, pracuje jako stażystka w jednej z gazet.

Druga część "Córek tęczy" o tych samych bohaterach, choć historia nowa. Całkiem ciekawa fabuła i te piękne afrykańskie klimaty...

• Egzemplarz recenzencki
  • Idealna na prezent