Magia przeznaczenia

Axis Mundi
2019-01-23
2011-05-18
rodzina Polska Paryż los historia

Dziś przychodze do was z książką pt,, Magia przeznaczenia,, autorstwa Barbary Rybałtowskiej , którą miałam możliwość przeczytac dzięki uprzejmości @wydawnictwoaxismundi .
Opowieść, która zatacza krąg, a wszystkim kieruje najbardziej nieprzewidywalny reżyser - przeznaczenie. Polska z czasu zaborów, Wielka Rewolucja Rosyjska, przedwojenna Francja, współczesna Polska i Paryż ostatnich dziesięcioleci - w takiej scenerii toczy się historia pewnej rodziny, jej niezwykłych kobiet, które stają przed wyzwaniami rzucanymi przez los. •

Po przeczytaniu opisu byłam sceptycznie nastawiona, czy książka , która pokazuje czasy zaborów może wzbudzić zainteresowanie? Jak bardzo się myliłam, myśląc , że będzie dla mnie ona naprawdę ciężka. Magia przeznaczenia to saga rodzinna, rogrywajaca się na przestrzeni wieków, od czasu zaborów do współczesności. Jest to bardzo przyjemna książka, czyta się ją naprawdę z mega dużym zainteresowaniem. Żałuję tylko, że autorka nie opisała bardziej miejsc i czasów , w których znajdowali się bohaterowie oraz mam wrażenie, że nie zbyt wnikliwie opisała i osobowość, przez co po przeczytaniu czułam pewien Niedosyt. Czy jestem zadowolona z tej książki? Tak. Nie ukrywam, że czasy zaborów są dla mnie trudnym tematem i rzadko sięgam po takie książki, ale ta książka jest tak napisana, że wciąga od samego początku bez zbędnych faktów przez co się nie nudzi. Polecam naprawdę :)

Bardzo pozytywna saga rodzinna, która obejmuje niemal trzy wieki i trzy kontynenty: Rosję, Polskę i Francję. Los każdego bohatera tej powieści jest dogłębnie przeanalizowany stąd duża ścisłość wydarzeń. Widzimy jak z upływem czasu, z pokolenia na pokolenia biedna rosyjska rodzina zaczyna obracać się w artystycznych salonach Paryża.

ciepła książka, dobrze sie czyta, ciekawe losy bohaterów

ciepła książka, dobrze sie czyta, ciekawe losy bohaterów

166/2016 (A),czyta: autorka

166/2016 (A),czyta: autorka

Istotnie przyjemna książka. Czyta się szybko i zainteresowaniem. Bardzo ciekawa historia rodziny przedstawiona na przestrzeni stu lat. Po jej skończeniu czułam jednak niedosyt. Szkoda, że autorka nie rozbudowała swojej opowieści. Brakowało mi dokładniejszych opisów miejsc i czasów, w jakich poruszali się bohaterowie oraz wnikliwego przedstawienia ich osobowości. Chwilami można odnieść wrażenie, że to dopiero szkic do wielkiej sagi rodzinnej. Mimo to, bardzo wdzięczna lektura.

O autorce słyszałem wiele ciepłych słów.Tak więc musiałem przeczytać.
Czy jestem zadowolony ? Otóż tak, ale nie do końca.
Autorka zabiera nas w sentymentalną podróż,bo Podlasiu.Paryżu,Polsce pod zaborami i czasach obecnych.
Poznajemy tu i miłosne rozterki,śmierć pewnej osoby.Która musiała porzucić swoje miłosne przeznaczenie.
Książka to taki misz-masz miłości, troszkę dramatu i powieści obyczajowej.
Czego mi brakowało ?
Brakowało mi dat.I do tego napisania, gdzie się właśnie toczy akcja.
Było, by mi lepiej czytyać.
Ale nie narzekam, na całość.

O autorce słyszałem wiele ciepłych słów.Tak więc musiałem przeczytać.
Czy jestem zadowolony ? Otóż tak, ale nie do końca.
Książka to taki misz-masz miłości, troszkę...

Może nie porywa, ale historia bohaterów nakreślona na tle historii - od zaborów bo czasy współczesne - wciąga. Dla fanów sag rodzinnych rozpisanych na karty historii.

Piękna opowieść o losach rodziny Korolowów - Zenobii, pochodzącej z majątku Harce pod Białymstokiem i Lwa Korolowa oraz ich dzieci, wnuków. Wszystko dzieje się na przestrzeni wieku, tj. od wybuchu I wojny światowej aż po współczesność, w Polsce, Rosji i we Francji, a jest historią przeżyć i pogmatwanych losów pięciu pokoleń, na które niebagatelny wpływ miały wydarzenia historyczne, wiążące się z nimi decyzje, dokonywane wybory. To opowieść o miłości, oddaniu, poświęceniu, wierze, rozczarowaniach, osobistych dramatach, ale przede wszystkim o sile przeznaczenia, dzięki któremu najmłodsze pokolenie bohaterów mogło powrócić do posiadłości swoich pradziadów. Czyta się wspaniale, wywołuje wiele wzruszeń; naprawdę warto przeczytać.

Bardzo dobrze się czyta. Wciągająca lektura gdy szuka się czegoś lekkiego.

Bardzo dobrze się czyta. Wciągająca lektura gdy szuka się czegoś lekkiego.

Może i ciekawa dla niektórych, ale mnie naprawdę nie zainteresowała. Ani ta ani inne książki tej pisarki.

• 2011
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Magia przeznaczenia