Złodziejki Świąt

Okładka książki Złodziejki Świąt Hanna Cygler Patronat LC
Okładka książki Złodziejki Świąt
Hanna Cygler Wydawnictwo: Rebis Seria: Polska literatura współczesna literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
9788381881920

Wyróżniona opinia i

Złodziejki Świąt

przeczytanych książek 264 napisanych opinii 183

Książka trafiła na mój nie najlepszy moment życiowy - ale na pewno magi świąt tam nie ma ... komedia świąteczna to chyba żart. Jest to opowieść o pisarkach - kobietach, które prócz pisania zajmują się wieloma różnymi sprawami. Autorka fajnie piszę i pewnie po jakąś książkę jeszcze jej sięgnę

Nie do końca przypadła mi do gustu. Ciężko się było połapać w bohaterkach. Za mało atmosfery świąt, na co liczyłam. 5 na 10

Hanna Cygler to bardzo dobra pisarka,ładnym stylem napisana książka świąteczna,fabuła doskonała,szybkie zwroty akcji i trzymała mnie w napięciu.
Szalone,wspaniałe bohaterki,rozweseliła mnie,wprawiła w super humor ta fajna,zabawna świąteczna książka,z klimatem przyjemnie się czytało,zagwarantowała mi powieść miło czas,z wielką przyjemnością przeczytana książka.

" Złodziejki świąt" Hanna Cygler
Niech Was nie zmyli tytuł. Fabuła niewiele ma wspólnego ze Świętami.
Umęczyła mnie ta książka. Sięgnęłam po nią, bo czytałam juz wcześniej inne powieści tej autorki, które mi się podobały.
Ta historia niestety nie przypadła mi do gustu.
Pomieszanie z poplątaniem, bez ładu i składu, akcja jak w rollercoasterze.
Opowieść o kilku pisarkach i jednej redaktorce. Jedna z nich dostaje polecenie w wydawnictwie, żeby napisać książkę w tematyce Bożego Narodzenia i to tyle jeżeli chodzi o Święta w tej historii.
Jeden z epizodów:
Elwira - pisarka układa listę swoich wrogów. Są tam między innymi kochanki męża i jego była żona i jeszcze wiele innych. Nic w tym dziwnego, prawda? Nie byłoby, gdyby Elwira nie zaprosiła ich wszystkich na przyjęcie, które okazało się jej kolejną porażką.

" Złodziejki świąt" Hanna Cygler
Niech Was nie zmyli tytuł. Fabuła niewiele ma wspólnego ze Świętami.
Ta historia niestety nie przypadła mi do gustu.
Pomieszanie z poplątaniem, bez ładu i składu, akcja jak w rollercoasterze.
Opowieść o kilku pisarkach...

Na półkach: , , , , ,

Lubię, gdy w trakcie czytania gatunku książek obyczajowych coś się ciekawego z nieprzewidywanych sytuacji wydarzy, pozytywnie zaskoczy, a przede wszystkim wywoła na mojej twarzy uśmiech.

Przyznam, że nie spodziewałam się spotkania z takim oto światem pisarek, które mają wszelkiego rodzaju spostrzeżenia na temat indywidualnych uwag, porad, a nawet momentami egoistyczne i pozytywne myśli uwzględniając siebie w nich.

Twórczość Pani Hanny Cygler moim zdaniem zasługuje na zwrócenie uwagi, gdyż stara się podkreślić i opisać w nim, jak ważne są relacje we współczesnym świecie, jak jesteśmy my sami postrzegani, jako odbiorcy nie tylko literatury, ale jakie są nasze oczekiwanie.

Połączenie bardzo różniących się od siebie charakterów wśród tych trzech kobiet Elwiry, Marii Teresy, Jagny daje nam naprawdę niezwykłą wybuchową mieszankę chemiczną. Są one tak różne od siebie, ale na swój sposób mają w sobie to coś, pomimo że mają, wady i zalety da się je w pewien sposób polubić.

Należy podkreślić tutaj znaczącą i pozytywną rolę mężczyzn, którzy lubią być pomocni, a i czasem lubią oni zaskoczyć pomysłowością i dobrym humorem.

Pani Hanna Cygler przedstawiła tutaj w tej oto obyczajowej powieści w doskonały sposób, jak wygląda świat widziany z drugiej strony, gdy pisze się książki oraz ujęła w nim pierwsze reakcje, pomysł, jak mają powstać książki, które zwrócą uwagę wśród występujących w tej powieści obyczajowej głównych bohaterek.

''Złodziejki Świąt'' to nie tylko jest bardzo dobrze skonstruowana powieść obyczajowa, ale jak można zaobserwować z bliska życie pisarek, którym los płata niespodziewane figle, a przy okazji daje im dodatkowe możliwości na sprawdzenie się z innego punktu spojrzenia na nieznany dla nich do tej gatunek literacki, który muszą stworzyć, aby poczuć, że mają szansę w nim zaistnieć i zyskać szacunek u czytelniczek.

Powieść ta składa się z barwnie napisanych i przedstawionych 28 rozdziałów.

Wydawnictwu Rebis dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pani Hanny Cygler pt. ''Złodziejki Świąt''.

Polecam przeczytać tę powieść.

Sympatyczna, ale dużo poniżej możliwości pani Cygler. Wprawdzie odwołania do polskiego światka literackiego były interesujące a całość czyta się sama, ale... szału ni ma.

Jestem zawiedziony. Niestety słaba to była rozrywka.

Jestem zawiedziony. Niestety słaba to była rozrywka.

Świąteczna książka z kilkoma stronami rozdziału skupiającego się na świętach. Bardzo dużo jak na książkę świąteczną. Ironizuję, ale wyłącznie dlatego że jestem po prostu rozczarowana. Dynamika i ciekawość książki też w moim odczuciu pozostawiła wiele do życzenia. Szkoda.

200/180/2021
Wyzwanie LC grudzień 2021 – Śnieg
Zapowiedź śniegu w postaci prognozy pogody oraz ciężkich chmur na niebie pojawia się na końcu powieści. Ale jednak.
A poza tym mieszanka, w założeniu chyba wybuchowa, ale dla mnie niezbyt bardzo. Trzy główne bohaterki i horda drugo- i dalszoplanowych postaci. Pies. Noworodek. Rak. Alkoholizm i uzależnienie od komputera. Hejt w sieci. Love is all around. Naciągacze, oszuści i doradca finansowy. Stuletnia gwiazda kabaretu i jej wspomnienia albo i fantazje (tego nie odgadnie nikt). Ekologia. Zakręcony profesorek. Kochajmy się. I żyli długo i szczęśliwie.
Uffff. Jak dla mnie nadmiar, ale w sezonie świątecznym od biedy może być.
Popieram Severskiego, że to nie on jest Stromskim. Poza nadmiarem wzrostu ma chyba też niedobór Kaszpirowskiego spojrzenia.
Jedna z bohaterek ma na sobie wysokie buty i w kostkę gryzie ją mały piesek. Dał radę przegryźć but czy wysokie buty nie zakrywały kostek?
I w ogóle, co to jest komputeropis???? Znaczy, domyślam się, że następca maszynopisu, czyli wydruk, ale cóż to za słowo koszmarne…
„-Nie ma żadnego karpia. Nie będziesz mordował zwierząt w moim domu.
-Ale karp to ryba.”
I to by było na tyle.

200/180/2021
Wyzwanie LC grudzień 2021 – Śnieg

Dobrze się bawiłam przy "Złodziejkach świąt", choć tytuł rzeczywiście nietrafiony. Być może dlatego, że to niejako kontynuacja "Złodziejek czasu". Z przymrużeniem oka pokazany świat autorów książek, niektóre tematy może wyolbrzymione, ale w ten sposób dobitnie pokazujący problem. Na pewno nie jest to poważna literatura obyczajowa, ale powieść z elementami komedii. Dla odprężenia - polecam.