Izoldka 
Piętnaście lat temu złożyłam przysięgę: I nie opuszczę Was aż do śmierci. Od tamtej pory jestem wierna książkom. Jest to moja największa życiowa pasja. Czytam kiedy mogę i gdzie mogę, i praktycznie zawsze sprawia mi to ogromną przyjemność. I co najważniejsze: zawsze się wtedy czegoś uczę. Czyli przyjemne z pożytecznym :-)
31 lat, kobieta, Żyrardów, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek i 2 cytaty, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Chemia materiałów opakowaniowych
  Chemia materiałów opakowaniowych
  Autor:
  Deklarację zgodności dla opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością uznaje się za jeden z najlepiej znanych oraz najbardziej spornych dokumentów odnoszących się do materiałów do opakowań dla prod...
  czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Chemia piękna
  Chemia piękna
  Autor:
  Nowoczesna, kompleksowa publikacja z zakresu chemii kosmetycznej! Kosmetologia to dynamicznie rozwijającą się dziedzina wiedzy. Świadczą o tym licznie powstające szkoły wyższe o profilu kosmeto...
  czytelników: 14 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Death Is Now My Neighbour
  Death Is Now My Neighbour
  Autor:
  As he drove his chief down to Kidlington, Lewis returned the conversation to where it had begun. 'You haven't told me what you think about this fellow Owens - the dead woman's next-door neighbour.' '...
  czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 6 (2 głosy) | inne wydania: 1
 • Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu
  Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu
  Autorzy:
  Przystępna i aktualna książka napisana przez lekarza, który przekonuje, że możemy ustrzec się wielu poważnych chorób dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Każdy z piętnastu rozdziałów poświęcony jest innej...
  czytelników: 588 | opinie: 16 | ocena: 8,43 (100 głosów)
 • Światełko w mroku. Moje życie z nauką
  Światełko w mroku. Moje życie z nauką
  Autor:
  W roku 2006 po światowym sukcesie "Boga urojonego" Richard Dawkins stał się ikoną ruchów ateistycznych i sceptycznych. Ten sukces przyćmił nawet jego ważne dokonania naukowe i kluczową rolę,...
  czytelników: 95 | opinie: 3 | ocena: 7,24 (17 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-10 20:06:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam wersję papierową
 
2019-02-10 20:05:50
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam wersję papierową
Seria: EKO
 
2019-02-10 20:04:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam wersję papierową
 
2019-01-29 19:22:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-29 19:22:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-27 21:35:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam e-booka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)

Sprawa mnie trochę rozczarowała, bo zamachy i terroryści to nie jest to co mnie specjalnie interesuje. Nie ukrywam jednak, że książka zwróciła moją uwagę na ważne sprawy, chociażby na to, że pewne działania rządu, które zdają się uderzać w prawa obywatela, mogą być tak naprawdę podejmowane w celu ochrony państwa. Tutaj nic nie może być czarno-białe, a im bardziej szare, tym lepiej.
Uważam, że...
Sprawa mnie trochę rozczarowała, bo zamachy i terroryści to nie jest to co mnie specjalnie interesuje. Nie ukrywam jednak, że książka zwróciła moją uwagę na ważne sprawy, chociażby na to, że pewne działania rządu, które zdają się uderzać w prawa obywatela, mogą być tak naprawdę podejmowane w celu ochrony państwa. Tutaj nic nie może być czarno-białe, a im bardziej szare, tym lepiej.
Uważam, że właśnie ten tom, spośród pięciu, które przeczytałam, był najbardziej zabawny. Wielki plus za teksty o pasożycie, grzdylu i fąflu. Płakałam ze śmiechu. Minus za wymyślne imiona i nazwiska. Jakoś w dalszym ciągu tego nie mogę strawić. Czy tu nie ma jakichś ładnych i prostych polskich imion i nazwisk, tylko trzeba wymyślać np. Olgierda Paderborna?

pokaż więcej

 
2019-01-27 21:10:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam e-booka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 4)

To już czwarte moje spotkanie z Joanną Chyłką, która tym razem wpakowała się w bardzo nieoczekiwane przez czytelnika (i przez Zordona!) kłopoty ;-) Bardzo polubiłam prozę Mroza, bo akcja dzieje się bardzo szybko, a fabuła wciąga tak, że nie sposób się oderwać. No i bohaterowie - Chyłka i Zordon tworzą duet, jakich naprawdę mało!

 
2019-01-20 13:58:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam wersję papierową

Jelita - do tej pory był to organ bardzo zaniedbywany przez naukowców. Na głównej scenie, w świetle reflektorów zawsze stał mózg, a jelita chowały się za kulisami, skrywając przed publicznością swój talent i ogromny potencjał. Giulia Endres w swojej książce postanowiła dać im szansę! W gawędziarski sposób opisuje jak funkcjonuje układ trawienny oraz jaką rolę odgrywa chociażby w budowaniu... Jelita - do tej pory był to organ bardzo zaniedbywany przez naukowców. Na głównej scenie, w świetle reflektorów zawsze stał mózg, a jelita chowały się za kulisami, skrywając przed publicznością swój talent i ogromny potencjał. Giulia Endres w swojej książce postanowiła dać im szansę! W gawędziarski sposób opisuje jak funkcjonuje układ trawienny oraz jaką rolę odgrywa chociażby w budowaniu naszej odporności. Książka jest pełna ciekawostek oraz odniesień do aktualnych badań naukowych m.in. na temat naszej flory bakteryjnej. Autorka wiele miejsca poświęca powoli rozwijającym się badaniom na temat wpływu mikroorganizmów jelitowych na nasze samopoczucie - postuluje się, że niektóre bakterie mogą wpływać na polepszenie nastroju i potencjalnie pomagać w leczeniu depresji. Książka warta polecenia, chociaż ja, jak to ja, czuję pewien naukowy niedosyt.

pokaż więcej

 
2019-01-20 13:40:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam e-booka

"Simona" jest to biografia, nieżyjącej już niestety, profesor nauk leśnych - Simony Kossak, znanej z walk o ochronę polskiej przyrody oraz popularyzacji nauki. Nazwisko nie jest tutaj przypadkowe. Sama o sobie mówiła: "w skrócie - córka, wnuczka i prawnuczka", a więc była córką Jerzego Kossaka, wnuczką Wojciecha, oraz prawnuczką Juliusza - znanych krakowskich malarzy. Niestety, nazwisko było... "Simona" jest to biografia, nieżyjącej już niestety, profesor nauk leśnych - Simony Kossak, znanej z walk o ochronę polskiej przyrody oraz popularyzacji nauki. Nazwisko nie jest tutaj przypadkowe. Sama o sobie mówiła: "w skrócie - córka, wnuczka i prawnuczka", a więc była córką Jerzego Kossaka, wnuczką Wojciecha, oraz prawnuczką Juliusza - znanych krakowskich malarzy. Niestety, nazwisko było jednocześnie jej przekleństwem, ponieważ miała, po pierwsze urodzić się chłopcem, a po drugie odziedziczyć talent po ojcu. Ku rozpaczy rodziców, na świat przyszła dziewczynka, w dodatku bez krzty talentu malarskiego i miało to znaczący wpływ na sposób jej wychowywania (tzw. zimny chów). Kochała za to przyrodę, ale minęło ładnych parę lat zanim znalazła swoje powołanie i miejsce na świecie. Simona nienawidziła Kossakówki, czyli swojego rodzinnego domu i gdy tylko nadarzyła się okazja wyprowadziła się do... Leśniczówki Dziedzinki w Puszczy Białowieskiej. Tutaj spędziła swoje najcudowniejsze lata życia.
Simona Kossak to postać bardzo barwna - była to kobieta z charakterem, ale również z charakterkiem. Albo się ją kochało, albo nienawidziło. Nie zmienia to faktu, że bardzo dużo dobrego zrobiła dla Puszczy Białowieskiej, dla zwierząt tam mieszkających oraz roślin tam rosnących. W walce o swoje idee była i jest wzorem do naśladowania.
Książkę bardzo polecam wszystkim. Dodam również, że biografie wszystkich Kossaków oraz ich krewnych są fascynujące i warte uwagi.

pokaż więcej

 
2019-01-09 12:16:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam e-booka

"Zakonnice odchodzą po cichu" to książka o wewnętrznych przemianach kobiet, które doprowadziły do ich odejścia z zakonu. Jest tu tylko kilka opowieści, bo niestety, jak autorka wielokrotnie podkreśla, dotarcie do byłych zakonnic to zadanie graniczące praktycznie z cudem. Odejścia to temat tabu. Mało kto chce rozmawiać, zasłaniając się prawem do prywatności sióstr zakonnych. Dzięki tej książce... "Zakonnice odchodzą po cichu" to książka o wewnętrznych przemianach kobiet, które doprowadziły do ich odejścia z zakonu. Jest tu tylko kilka opowieści, bo niestety, jak autorka wielokrotnie podkreśla, dotarcie do byłych zakonnic to zadanie graniczące praktycznie z cudem. Odejścia to temat tabu. Mało kto chce rozmawiać, zasłaniając się prawem do prywatności sióstr zakonnych. Dzięki tej książce i rozmowom w niej zawartym możemy poznać prawdziwe oblicze żeńskich zakonów. A po lekturze, będziemy raczej zdziwieni, czemu TAK MAŁO zakonnic odchodzi.

pokaż więcej

 
2019-01-06 20:33:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Sarah Lund (tom 3)
 
2019-01-06 20:19:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Prowincja pełna... (tom 9)
 
2019-01-06 20:12:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam e-booka
Seria: X-Varia

Ta książka to pstryczek w nos wszystkim tym, którzy myślą, jaki to nasz gatunek - homo sapiens, jest wspaniały, inteligentny itp., itp. (same achy i ochy). Prawda jest taka, że nie jest. To prawda, że ewolucja dała nam ogromne mózgi oraz możliwość myślenia w abstrakcyjny sposób, co dało nam w pewnym zakresie przewagę nad innymi zwierzętami, ale... do doskonałości nam dużo brakuje. Mamy słaby... Ta książka to pstryczek w nos wszystkim tym, którzy myślą, jaki to nasz gatunek - homo sapiens, jest wspaniały, inteligentny itp., itp. (same achy i ochy). Prawda jest taka, że nie jest. To prawda, że ewolucja dała nam ogromne mózgi oraz możliwość myślenia w abstrakcyjny sposób, co dało nam w pewnym zakresie przewagę nad innymi zwierzętami, ale... do doskonałości nam dużo brakuje. Mamy słaby wzrok (porównując do ptaków), słaby węch (w porównaniu do psów), nie potrafimy syntezować większości witamin i dlatego nasze jedzenie musi być tak różnorodne (w przeciwieństwie do innych zwierząt, które jedzą praktycznie stale to samo np. koale spożywające głównie liście eukaliptusa). Ponadto sukces reprodukcyjny nie należy do najbardziej inteligentnych i najlepiej prosperujących z nas. Natura i ewolucja są bezlitosne. W prawdzie nauczyliśmy się naprawiać ich błędy, ale rodzi się w mojej głowie pytanie: czy nie zaszkodzimy sobie tym jeszcze bardziej? Książkę bardzo polecam!

pokaż więcej

 
2019-01-06 19:48:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam e-booka

Pomijając przydługi i nudnawy wstęp historyczny, książka mi się ogólnie podobała. "Słodziutki" opowiada o tym, jak cukier wdarł się do naszego codziennego życia i o konsekwencjach z tym związanych, np. o siejącej coraz większe spustoszenie cukrzycy oraz o wynalezieniu insuliny. Ubolewam jednak nad tym, że wiele tematów zostało przemilczanych np. zagadnienie indeksu glikemicznego. Czułam pewien... Pomijając przydługi i nudnawy wstęp historyczny, książka mi się ogólnie podobała. "Słodziutki" opowiada o tym, jak cukier wdarł się do naszego codziennego życia i o konsekwencjach z tym związanych, np. o siejącej coraz większe spustoszenie cukrzycy oraz o wynalezieniu insuliny. Ubolewam jednak nad tym, że wiele tematów zostało przemilczanych np. zagadnienie indeksu glikemicznego. Czułam pewien niedosyt po przeczytaniu tej książki. Gdybym ją pisała, wybrałabym nieco inny zakres tematów. Wyrzuciłabym tło historyczne, a zawarłabym więcej odkryć współczesności.

pokaż więcej

 
2019-01-02 19:23:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam wersję papierową
Cykl: Lipowo (tom 1)
 
Moja biblioteczka
1155 262 1988
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd