Córki tęczy

2022-09-29

Wyróżniona opinia i

Córki tęczy

przeczytanych książek 1464 napisanych opinii 1144

Akcja rozgrywa się w dwóch miejscach jednocześnie.
Pierwszym miejscem akcji jest Polska, Gdańsk. Zuzanna, to kobieta po czterdziestce, rozwódka, ma syna Natana (studenta). Prowadzi firmę produkującą okna. Zuzanna ma wszystko, oprócz miłości. Za namową przyjaciółki na portalu randkowym poznaje mężczyznę Jacka Boone. Ten proponuje jej egzotyczne wakacje w Afryce.

Drugim miejscem akcji jest Republika Południowej Afryki, Pretoria. Joy Makeba, to dziewiętnastoletnia dziewczyna, która po śmierci matki opiekuje się dwiema młodszymi siostrami. Po ojcu dziewczynek ślad zaginął. Natomiast jej ojciec nie pomaga jej finansowo. Honor nie pozwala Joy prosić o pomoc. Pracuje w pizzerii jako kelnerka. Ledwo starcza im na życie. Kłopoty sprawia jej również starszy brat Steve, który wdał się w nieciekawe towarzystwo.

Losy kobiet w pewnym momencie splatają się ze sobą.
W książce zostało poruszonych wiele wątków, przez co jest jeszcze bardziej ciekawa. Żałuję, że tak szybko się skończyła. Lektura zdecydowanie przypadła mi do gustu. Uwielbiam takie klimaty. Gorąco polecam.

Akcja rozgrywa się w dwóch miejscach jednocześnie.

Drugim...

Spodziewałam się czegoś innego nie zachwyciła mnie

Spodziewałam się czegoś innego nie zachwyciła mnie

Książka była cudowna i wciągająca, ale do momentu, gdzie Joy i Zuzanna się spotykają. Ta akcja była zbyt wartka i spłaszczona. Nie podobał mi się też taki mini-spojler w trakcie tego zamieszania (skok w przyszłość, że wszystko jest z Zuzą okej, a potem wrócenie do akcji pod ambasadą…). Natomiast sądzę, że można sporo z tej książki wynieść dla siebie ;))

Ciekawa, inna niż pozostałe książki Hanny Cygler... Dobrze się zapowiadała, ale dalej niestety nie wyszło

Fajna książka! O codzienności, ale i o człowieczeństwie. Polecam

Fajna książka! O codzienności, ale i o człowieczeństwie. Polecam

Niezwykła i wzruszająca opowieść, uczy pokory i szacunku do życia i człowieczeństwa. Niezapomniana i mądra a jednocześnie bardzo interesująca i barwna jak tęcza, gdyż akcja dzieje się nie tylko w Polsce, ale też w Afryce, oba te kraje łączy ciekawy kryminalny wątek, autorka ma niespotykany dar płynnego łączenia literatury pięknej, obyczaju i kryminału; praktycznie nie wiadomo do jakiej kategorii przypisać tę powieść. Osobiście, bardzo mi się taka forma podoba, jestem zachwycona i kupiona całkowicie, tym bardziej, że znów czyta wspaniała lektorka, tym razem Pani Paulina Holtz. Przy okazji chciałam uprzejmie prosić o wersję audio, książki "Grecka mozaika"

Choć nie lubię tak kategoryzować książek, ta świetnie pasuje do „kobieca literatura”. Cenię, że nie było tu romansu, tylko po prostu historia dwóch kobiet, z dwóch różnych światów.

Człowiek jak tęcza - różne kolory i odcienie w sobie ma...

Człowiek jak tęcza - różne kolory i odcienie w sobie ma...

Świetna, wakacyjna lektura. Bardzo wciągająca i dobrze napisana.

Świetna, wakacyjna lektura. Bardzo wciągająca i dobrze napisana.

Jak dla mnie książka mało ciekawa. Przez większość się nic nie działo, a potem na sam koniec było mnóstwo wydarzeń, które następowały po sobie w ekspresowym tempie. Bardziej podobała mi się historia życia Joy i gdyby książka była tylko o niej to na pewno podobała by mi się o wiele bardziej.

• Przeczytane 2022
  • Obyczajowe