Piloci purpurowego zmierzchu

1990-01-01
powieść polska

1963

Na półkach: , , , , ,

Ta nowela byłaby bardzo interesującą powieścią SF. W latach 80-tych nie napisano w Polsce wielu podobnych tytułów militarnej fantastyki. Skromna objętość tomu uniemożliwiła niestety rozbudowanie postaci oraz wątków, które w "Pilotach..." zostały zaledwie zarysowane.

Świetna powiść z granicy Space opery, Hard SF i Wojennej antastyki, opowiadającej o ziemskich najemnikach na wojnach obcych...
mocno refleksyjna, świetne opisy walk, zaskakujące koncepcje jak na lata 80e.
Klimatem zbliżona bardziej do Wiecznej Wojny niż Żołnierzy kosmosu, trochę jest dla fanów Chłopiec i jego Czołg, i Gateway.

• Science fiction
  • Fantastyka
  • Military S-F
  • Military SF
  • Kolonie i gwiezdne imperia

Dodaj cytat z książki Piloci purpurowego zmierzchu