Grillbar Galaktyka

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-672-3
Fabryka Słów
Maja Lidia Kossakowa powieść polska polska fantastyka
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7574-672-3
Maja Lidia Kossakowa powieść polska polska fantastyka

Szczerze polecam. Obśmiałem się kilka razy niemiłosiernie...
"Ommm... Ommmm.... O kur.... O mamo..."
"Nic czego nie można by się nabawić w kuchni"
i wiele wiele więcej.

Dobra książka, przyjemnie się czyta tylko jest ciut nie w moim guście

Szalona jazda bez trzymanki, kulinarna podróż doprawiona humorem, spiskiem galaktycznym i cudowną wyobraźnią autorki. Smaczny kawał fantastyki!

Ocena tak wysoka ze względu na zabawne żonglowanie znanymi tematami. Do tego Han Solo i Luke jako lukiańscy piloci - boska wariacja na temat!
Książka ma także spory minus - podwójne standardy. My jeść inteligentna forma życia - dobrze, nas jeść inteligentna forma - źle. Szowinizm w czystej postaci. Wybaczam jednak bo dobrze się bawiłam.
P.S. Dla mnie Młody Gniewny ma twarz...

Pozycja lekka łatwa i przyjemna w odbiorze. Dużo humoru i zabawy odwołaniami do popkultury. Bardzo literalna krytyka zdrowożywnościowego podejścia do diety i poprawnościowego do życia, ale także wytknięcie hipokryzji mięsożerczej - "my możemy jeść, ale nas to za co?". Rozbraja także sposób na lukianina, będący w istocie trywializacją standardu sf-fantasy "stawki...

Lekki kryminał osadzony w nieziemskiej atmosferze i kulinarnych aspektach. Trochę przerysowania i absurdów. W tle, chwilami dość nachalna krytyka biurokracji i unifikacji.

Zabawna i lekka historia naprawy fantastycznego świata przed wszechowładniającym glutem :) A jak, to się okaże , dzieje się oj dzieje. Bardzo kolorowa i smaczna wielkimi mackami historia.

Kuchenne rewolucje w kosmicznym wydaniu serwowane ze sporą dawką absurdu w prześmiewczo biurokratycznym sosie. Wprawdzie zdarzył się na początku średnio strawny odgrzewany kotlet w postaci nawiązania do obcego, ale dalej było już tylko lepiej.
Zdecydowanie pozycja lekka i przyjemna, jeśli komuś podobało się "Autostopem przez galaktykę" tak tutaj znajdzie podobne...

Dość zabawna książka. Uśmiech na usta przywołują nawiązania do Gwiezdnych Wojen. Jednak przy tym wszystkim dość płytka fabuła. Dobra do zabicia nudy i odpoczynku od bardziej wymagających książek.

Przepyszna książka!! Można się zaślinić i obśmiać przy jej czytaniu! Jej treść to prawdziwa uczta (dosłownie). Dawno już nie miałem tak oryginalnej książki w ręku. Autorka naprawdę uczyniła coś czytelnikowi, że tę książkę czyta się ze smakiem i z wielka przyjemnością. Jestem na 128% przekonany, że wzorowała się ( i jest to jak najbardziej pochwała) na "Kill Grill"...

Dyskusje

1 015