Drogi do Pekinu

Wydawnictwo: Bellona
Les Routes de Pekin
powieść francuska
bela

Poprzez ogarniętą wojną domową Hiszpanię wędruje, trzymając się za ręce, dwójka dzieci: dziesięcioletnia dziewczynka i niewiele od niej młodszy chłopiec... Obserwuje ich z oddali, podążając za nimi, H.H. Rourke, "szalejący reporter", który stara się odgadnąć cel ich wędrówki. Nad Jamaica Bay [...] Kate Killinger,prowadzi z ze swym zespołem prywatne śledztwo na temat śmierci dwu chłopców. Kate...

Kate i Rourke-niezmiennie ciekawi wydarzeń burzliwych lat trzydziestych-przeżywają z osobna przygodę swych czasów. Jednakże ich drogi, które niegdyś się rozeszły, zetkną się znów w Pekinie, gdzie dwoje młodych ludzi spróbuje odzyskać utraconą przyjaźń, miłość i spokój.

źródło opisu: Bellona, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

tilia | 2013-06-30

Pierwsza pozycja Sulitzera, którą przeczytałam wiele lat temu. To ponoć druga część innej jego powieści (czy ktoś wie?). Poszukiwałam później kolejnych książek tego popularnego we Francji, choć nie do końca lubianego (podobno wykorzystuje ludzi do pisania dla niego i pod jego nazwiskiem, jak Dumas), autora, ale w Polsce brak wielu wydań. Te, na które natknęłam się, są naprawdę dobre.

Lena | 2012-09-09
Przeczytana: wrzesień 2012

Wiarygodny styl pisarski, wciągający kryminał, subtelny romans, silni bohaterowie, wszystko w idealnie wyważonych proporcjach. Do tego podróż, tajemnica, ukrywana uczuciowośc i przede wszystkim H.H. Rorke, od początku do końca fenomenalny. Rewelacja.

Rudareta | 2017-01-22
Bettina | 2015-06-02