Hannah

Hannah
83-7163-070-0
historia, biografia
Beata

Książka o Helenie Rubinstein.
Kobiecie intrygującej,ambitnej,zdobywczej,bezwzględnej, a zarazem wrażliwej i czułej.Swoje imperium-królestwo kosmetyczne zbudowała dzięki znajomości paru ziółek,które w dzieciństwie zbierała z matką na łakach.

what_for | 2012-03-15

Książka ta opowiada o życiu jednej z najbardziej wpływowych osób w branży kosmetycznej. Kobiecie, która zmieniła na zawsze podejście kobiet do własnej urody. Jest to opowieść o Helenie Rubinstein, która zrewolucjonizowała rynek kosmetyczny. Jako pierwsza zauważyła różne, odmienne potrzeby dostosowane do rodzaju skóry.
Autor ukazuje nam jak pięła się na sam szczyt kariery. Ta Polka żydowskiego pochodzenia uważała, że rozwój osobisty jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Miała niesamowitą głowę do rachunków, wierzyła w moc reklamy i władała kilkoma językami. Jej umysł wyprzedzał czasy , w których żyła.
Niestety jej życie osobiste nie było idealne. Związki z mężczyznami były bardzo burzliwe. Jej własny mąż upokorzył ją odchodząc do największej rywalki Elizabeth Arden.
Książka ta pomoże nam przybliżyć tą postać. Zrozumieć jej życie i osobowość. I choć w książce znajdują się pewne przekłamania z oficjalną biografią to nie ma to najmniejszego znaczenia. Zresztą sama Helena zwykła...

jestemćma | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Książka inspirująca,dająca do myślenia i skłaniająca do refleksji. Nie jest typowym 'czytadłem',momentami wymaga wręcz skupienia(zwłaszcza kiedy chodzi o kwestie związane z bankowością). Nie jest to biografia,ale wiele faktów z życia Rubenstain się nakłada z historią z Hannah. Wg.mnie bardzo dobra, jedyne do czego można by się przyczepić to narracja(osobiście nie jestem fanką kwestii typu "(...)ale o tym dowiemy się potem/ale o tym Hannah przekona się dopiero za kilka lat".

inkabe | 2013-11-15

Jedna z najciekawszych książek, jakie przeczytałam. Bieda plus wojna, emigracja i ciężka praca. I jakie efekty?

Olitta | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016