Wszystkie marzenia świata

Cykl: Biała Wilczyca (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Tous les rves du monde
miqa

Druga część opowieści o dramatycznych losach rosyjskiej arystokratki Kseni Ossolin i niemieckiego fotografa, antyfaszysty Maksa von Passau, obejmuje lata 1945–1955. Ksenia wyjeżdża do Berlina, by odnaleźć Maksa: czy jej ukochany przeżył? Natasza, córka Kseni, wciąż nie wie, kto jest jej prawdziwym ojcem. Jak po koszmarze wojny będą żyć Lili i Felix, para Żydów ocalonych przez Ksenię? Co zrobi...

Ksenia wyjeżdża do Berlina, by odnaleźć Maksa: czy jej ukochany przeżył? Natasza, córka Kseni, wciąż nie wie, kto jest jej prawdziwym ojcem. Jak po koszmarze wojny będą żyć Lili i Felix, para Żydów ocalonych przez Ksenię? Co zrobi Axel, bratanek Maksa, wstrząśnięty faktem, że jego ojciec był nazistą? Rodzą się nowe problemy, ale i nowe miłości, a wszystko w doskonale oddanej atmosferze nadziei powojennego dziesięciolecia.

teri | 2014-09-27
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 26 września 2014

Dalsze losy "Bialej wilczycy" sa tak samo bardzo dobre jak czesc pierwsza,sa na tym samym poziomie.Przede wszystkim powojenny Berlin ale rowniez Paryz.Losy Kseni,Maxa i ich dzieci,przyjaciol,znajomych i rodziny.To nie tylko romans przez duze R,to rowniez kawal dobrej historii.Polecam wszystkim,ktorzy lubia dobra literature.Romanzo di classe......

wiejskifilozof | 2015-03-20

Już kiedy skończyłem czytać Biała Wilczyca, od razu zacząłem czytać E-BOOK będący jej kontynuacją.
Autorka przedstawia Berlin,Paryż i Nowy Jork w latach 1945-1955.
Mamy tu losy Belina pod okupacją zwycięskich mocarstw.
Autorka skupia się na zwyczajnych ludziach i ich losach.
Ktoś nieśmiało szepnął,że za Hitlera przynajmniej nie było głodu.
Opisuję gwałty na dziewczynach z Belina,za które odpowiadają czerwonoarmiści/
Mamy też powstanie w Berlinie w roku 1953.
Książka bardzo dobra, bo mi się bardziej podobała Biała Wilczyca.

Czytam-Sobie | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 02 września 2014

Książka jest bardzo dobra. Bardzo wiarygodnie opisane są realia życia w Europie tuż po wojnie. Bohaterowie uczestniczą w ważnych wydarzeniach historycznych tych lat, niektórych mało znanych, jak rozruchy - wręcz rewolucja - w NRD na początku lat 50.
Wszystko ładnie pięknie, ale strasznie zgrzytały mi wątki romansowe i niektóre opisy postaci. O ile ogólnie powieść napisana jest „normalnie”, tzn. dobrym stylem, jak na powieść na poziomie przystało, to w miejscami autorka popada wręcz w grafomanię rodem z harlequinów, stosując egzaltowane sformułowania, jak np.: „siedemnastoletnia szczupła panna o smukłych przegubach” albo „należała do tego gatunku kobiet, na których widok ludziom zapiera dech w piersiach” i takie tam. Może trochę się czepiam, ale nie lubię tego, oj nie lubię ;-).
Zraziło mnie też, że autorka zupełnie pominęła kwestię Polski podczas wojny. Chodzi mi o fragmenty, gdzie pisze o mordowaniu przez Niemców ludności w Rosji, na Litwie i Ukrainie. Więc oni co? przefrunęli,...

kajsa | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Powojenna Europa i miasto przegrane - Berlin. Obraz stolicy Niemiec oddany niezwykle sugestywnie. Wraz z bohaterami przemierzałam zrujnowane ulice, chodziłam po zniszczonym sklepie Sary Lindner, spotykałam wynędzniałe kobiety, w których oczach krył się strach przed wyzwolicielami ze Wschodu.

Autorka w tej części skupiła się na młodszym pokoleniu...Nataszy, Feliksie, Axelu, Lilli. Stworzyła barwne, kontrastowe i wielowymiarowe postaci.Nie można oderwać się od książki, obserwując ich losy, życiowe wybory, rozterki i uczucia.

Maks i Ksenia są dla mnie jakby w cieniu, bo tak naprawdę, gdzieś tam w duszy czytelnik czuje,że ich pogmatwana i skomplikowana historia miłosna dobrze się skończy.

Piękna książka o różnych odcieniach ludzkich uczuć .Polecam.

Madi | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Druga część "Białej Wilczycy " podobała mi się tak samo jak pierwsza, a nawet muszę stwierdzić,że o ciut lepiej,bo nie był to klasyczny romans z jakim mieliśmy do czynienia w I części , a bardziej dzieje bohaterów na tle powojennej Europy z nutką romansu.
W tej części autorka skupia się bardziej na młodszym pokoleniu -córce Kseni i Maxa-Nataszy,Felixie i Lilli-dzieciach Sary oraz Axelu-siostrzeńcu Maxa,ale nie zapomniała tekże o naszych bohaterach z I części,a przede wszystkim o Kseni i Maxie,krórym znów nie było dane być razem.
Wraz z bohaterami poruszamy się w powojennym Berlinie, gdzie obserwujemy ogrom strat ,nędzę,głód i cierpienie.
Utożsamiamy się z bohaterami w ich dalszej drodze do lepszego,normalnego życia ,zostawienia za sobą przeszłości i odnalezienia się w teraźniejszości ,by spełnić "wszystkie marzenia świata".
Książka godna polecenia-ja osobiście pochłonęłam ją w dwie noce.
Dla zwolenników powieści w tle II wojny światowej-REWELACYJNA!

edit3008 | 2013-02-25
Przeczytana: 16 lutego 2013

Druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Nie będę jej tak dokładnie analizować, bo dla mnie to nie była powieść historyczna, lecz o miłości z tłem historycznym. Nawet wzruszyłam się...w galerii kiedy Natasza zobaczyła swoje zdjęcie z Dmitrijem. Polecam !

andzia12 | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Moim zdaniem "Wszystkie marzenia świata są dużo lepsze, niż "Biała Wilczyca", bo nie często zdarza się, że kontynuacja jest lepsza, niż I część. Czytanie tej książki pochłonęło mnie. Niesamowite opisy wydarzeń historycznych związanych z powojennym Berlinem. Po przeczytaniu pozostaje mi w pamięci opis śmierci ukochanego Nataszy- D. Kunina.

sylwiap | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Bardzo dobra pozycja. Kontynuacja "Białej Wilczycy" nie zawiodła mnie, książka pochłonęła mnie bez reszty i aż żal, że to już koniec

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 13 lutego 2011

Już z mojej oceny można wyciągnąć wniosek - jestem absolutnie zachwycona książką. Dalsze losy rosyjskiej arystokratki Kseni Ossoliny i niemieckiego fotografa Maksa von Passau rozwijają się wcale nie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. To jest ten moment w cyklach o ulubionych bohaterach, którego ja najbardziej nie lubię. Podobnie było z Tatianą i Aleksandrem w Letnim Ogrodzie (ostatni 3 tom). Zżymałam się i tutaj.
Bo wyobraźcie sobie dwoje kochających się ludzi rozdzielonych przez różne koleje losów. A że żyli w niezwykłych czasach, to czytelnik trzyma kciuki, żeby przeżyli, żeby im się udało, żeby się odnaleźli na koniec i żeby w końcu mogli odpocząć i żeby byli szczęśliwi i mogli spokojnie razem dalej żyć. Czyż nie jest tak? Ja tak miałam, gdy czytałam np. Obcą. Te emocje, to sekundowanie bohaterom, ten strach, żeby ich już nic nie rozdzieliło... Też boicie się o swoich bohaterów?

No i tutaj mamy zabieg doprowadzający do szału, ale nie napiszę o nim. Bo za dużo bym zdradziła, ale...