Wszystkie marzenia świata

Cykl: Biała Wilczyca (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Tous les rves du monde
miqa

Druga część opowieści o dramatycznych losach rosyjskiej arystokratki Kseni Ossolin i niemieckiego fotografa, antyfaszysty Maksa von Passau, obejmuje lata 1945–1955. Ksenia wyjeżdża do Berlina, by odnaleźć Maksa: czy jej ukochany przeżył? Natasza, córka Kseni, wciąż nie wie, kto jest jej prawdziwym ojcem. Jak po koszmarze wojny będą żyć Lili i Felix, para Żydów ocalonych przez Ksenię? Co zrobi...

Ksenia wyjeżdża do Berlina, by odnaleźć Maksa: czy jej ukochany przeżył? Natasza, córka Kseni, wciąż nie wie, kto jest jej prawdziwym ojcem. Jak po koszmarze wojny będą żyć Lili i Felix, para Żydów ocalonych przez Ksenię? Co zrobi Axel, bratanek Maksa, wstrząśnięty faktem, że jego ojciec był nazistą? Rodzą się nowe problemy, ale i nowe miłości, a wszystko w doskonale oddanej atmosferze nadziei powojennego dziesięciolecia.

teri | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 26 września 2014

Dalsze losy "Bialej wilczycy" sa tak samo bardzo dobre jak czesc pierwsza,sa na tym samym poziomie.Przede wszystkim powojenny Berlin ale rowniez Paryz.Losy Kseni,Maxa i ich dzieci,przyjaciol,znajomych i rodziny.To nie tylko romans przez duze R,to rowniez kawal dobrej historii.Polecam wszystkim,ktorzy lubia dobra literature.Romanzo di classe......

tatiasza | 2017-03-24

Piękna :):):)
Ta część wydaje mi się lepsza od pierwszej "Białej wilczycy".
Dalsze poplątane losy Kseni i Maksa. Do głosu dochodzi młode pokolenie...
Powojenna zawierucha, tyle krzywdy, cierpienia, głód, gwałty, próby normalnego życia... Berlin, Paryż z tamtych czasów...
Wzruszająca, emocjonalna, pochłonęła mnie całkowicie, zostanie mi w pamięci na długo... :)
Trochę żal, że to koniec...

wiejskifilozof | 2015-03-20

Już kiedy skończyłem czytać Biała Wilczyca, od razu zacząłem czytać E-BOOK będący jej kontynuacją.
Autorka przedstawia Berlin,Paryż i Nowy Jork w latach 1945-1955.
Mamy tu losy Belina pod okupacją zwycięskich mocarstw.
Autorka skupia się na zwyczajnych ludziach i ich losach.
Ktoś nieśmiało szepnął,że za Hitlera przynajmniej nie było głodu.
Opisuję gwałty na dziewczynach z Belina,za które odpowiadają czerwonoarmiści/
Mamy też powstanie w Berlinie w roku 1953.
Książka bardzo dobra, bo mi się bardziej podobała Biała Wilczyca.

talia44 | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Druga część "Białej wilczycy"nie odbiega poziomem od pierwszej.Obejmuje ona lata 1945-1955.Dalsze losy Kseni i Maksa,oraz ich dzieci i przyjaciół w powojennej rzeczywistości.Duże wrażenie robi wstrząsający obraz powojennego i niemal całkowicie zniszczonego Berlina.
Szkoda,że to już koniec.
Polecam

Czytam-Sobie | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 02 września 2014

Książka jest bardzo dobra. Bardzo wiarygodnie opisane są realia życia w Europie tuż po wojnie. Bohaterowie uczestniczą w ważnych wydarzeniach historycznych tych lat, niektórych mało znanych, jak rozruchy - wręcz rewolucja - w NRD na początku lat 50.
Wszystko ładnie pięknie, ale strasznie zgrzytały mi wątki romansowe i niektóre opisy postaci. O ile ogólnie powieść napisana jest „normalnie”, tzn. dobrym stylem, jak na powieść na poziomie przystało, to w miejscami autorka popada wręcz w grafomanię rodem z harlequinów, stosując egzaltowane sformułowania, jak np.: „siedemnastoletnia szczupła panna o smukłych przegubach” albo „należała do tego gatunku kobiet, na których widok ludziom zapiera dech w piersiach” i takie tam. Może trochę się czepiam, ale nie lubię tego, oj nie lubię ;-).
Zraziło mnie też, że autorka zupełnie pominęła kwestię Polski podczas wojny. Chodzi mi o fragmenty, gdzie pisze o mordowaniu przez Niemców ludności w Rosji, na Litwie i Ukrainie. Więc oni co? przefrunęli,...

kajsa | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Powojenna Europa i miasto przegrane - Berlin. Obraz stolicy Niemiec oddany niezwykle sugestywnie. Wraz z bohaterami przemierzałam zrujnowane ulice, chodziłam po zniszczonym sklepie Sary Lindner, spotykałam wynędzniałe kobiety, w których oczach krył się strach przed wyzwolicielami ze Wschodu.

Autorka w tej części skupiła się na młodszym pokoleniu...Nataszy, Feliksie, Axelu, Lilli. Stworzyła barwne, kontrastowe i wielowymiarowe postaci.Nie można oderwać się od książki, obserwując ich losy, życiowe wybory, rozterki i uczucia.

Maks i Ksenia są dla mnie jakby w cieniu, bo tak naprawdę, gdzieś tam w duszy czytelnik czuje,że ich pogmatwana i skomplikowana historia miłosna dobrze się skończy.

Piękna książka o różnych odcieniach ludzkich uczuć .Polecam.

Madi | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Druga część "Białej Wilczycy " podobała mi się tak samo jak pierwsza, a nawet muszę stwierdzić,że o ciut lepiej,bo nie był to klasyczny romans z jakim mieliśmy do czynienia w I części , a bardziej dzieje bohaterów na tle powojennej Europy z nutką romansu.
W tej części autorka skupia się bardziej na młodszym pokoleniu -córce Kseni i Maxa-Nataszy,Felixie i Lilli-dzieciach Sary oraz Axelu-siostrzeńcu Maxa,ale nie zapomniała tekże o naszych bohaterach z I części,a przede wszystkim o Kseni i Maxie,krórym znów nie było dane być razem.
Wraz z bohaterami poruszamy się w powojennym Berlinie, gdzie obserwujemy ogrom strat ,nędzę,głód i cierpienie.
Utożsamiamy się z bohaterami w ich dalszej drodze do lepszego,normalnego życia ,zostawienia za sobą przeszłości i odnalezienia się w teraźniejszości ,by spełnić "wszystkie marzenia świata".
Książka godna polecenia-ja osobiście pochłonęłam ją w dwie noce.
Dla zwolenników powieści w tle II wojny światowej-REWELACYJNA!

edit3008 | 2013-02-25
Przeczytana: 16 lutego 2013

Druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Nie będę jej tak dokładnie analizować, bo dla mnie to nie była powieść historyczna, lecz o miłości z tłem historycznym. Nawet wzruszyłam się...w galerii kiedy Natasza zobaczyła swoje zdjęcie z Dmitrijem. Polecam !

FannyBrawne | 2017-01-05

Na przeczytanie drugiej części ,,Białej wilczycy” czekałam od dosyć dawna, bo pierwszy tom skończyłam w wakacje. W końcu jednak dostałam w swoje ręce i ,,Wszystkie marzenia świata”. I powiem Wam, że okazały się nawet lepsze od pierwszej części.

II wojna światowa chyli się ku końcowi. Ksenia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i odnaleźć Maxa –miłość życia i biologicznego ojca swojej córki Nataszy. Jednak cienie przeszłości i doświadczenia wojny znów nie pozwalają tej dwójce zaznać razem szczęścia. Również Natasza została naznaczona przez wojnę, a odkrycie prawdy o swoim pochodzeniu okazuje się dla dziewczyny szokiem i komplikuje jej relacje z matką. Oprócz tego dominującego wątku poznajemy także dalsze losy Felixa i Lili, żydowskich dzieci uratowanych przez Ksenię, i Axla, siostrzeńca Maxa, który dał się uwieść ideałom nazizmu, jednak wkrótce przekonuje się, że to w co wierzył było kłamstwem.

Pierwsza część była bardzo ładnie napisana, posiadała interesujących bohaterów i...

andzia12 | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Moim zdaniem "Wszystkie marzenia świata są dużo lepsze, niż "Biała Wilczyca", bo nie często zdarza się, że kontynuacja jest lepsza, niż I część. Czytanie tej książki pochłonęło mnie. Niesamowite opisy wydarzeń historycznych związanych z powojennym Berlinem. Po przeczytaniu pozostaje mi w pamięci opis śmierci ukochanego Nataszy- D. Kunina.