La louve blanche
Izabela

Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze. Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną...

Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

Mała-Mi | 2017-05-04
Przeczytana: 06 maja 2017

Piękna powieść, o gwałtownej, spalającej miłości. Miłości trudnej, ale bez której jednak nie da się żyć... Historia, którą czyta się na jednym oddechu. Historia wpleciona w najważniejsze wydarzenia minionego wieku- Rewolucję Rosyjską, koszmar hitleryzmu i II wojnę światową.

Rosja, XX wiek, Rewolucja Październikowa. Młodziutka Rosjanka Ksenia, traci ojca podczas obławy i zmuszona jest wraz z rodziną uciekać z ojczyzny. W trakcie ucieczki traci również matkę i od tego momentu musi samotnie opiekować się młodszym rodzeństwem. Ksenia osiedla się we Francji i zaczyna pracę jako modelka.

Ksenia jest kobietą wyjątkową. Silną, waleczną, upartą i niepokorną, o wyjątkowo złożonej osobowości. Już w dzieciństwie, zdaniem ojca zapowiadała się na kobietę, która będzie zawracać mężczyznom w głowach, przypominać o sobie w najmniej oczekiwanych momentach, nawiedzać ich w snach i doprowadzać ich do miłosnego szaleństwa.

I do takiego właśnie szaleństwa doprowadza poznanego we Francji niemieckiego...

teri | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

To jest to co lubie.Czytalam pomalu,delektujac sie opowiescia pani Rèvay.Romans,ale jaki....napewno nie cukierkowaty,kiczowaty,mdlacy.Mamy rowniez przedstawiony kawal dobrej historii.Glowni bohaterowie Ksenia Ossolina,Max von Passau i Sara Lindner bardzo przypadli mi do gustu.Zamowilam juz drugi tom tej swietnej powiesci i polecam wszystkim goraco.Romanzo di classe,bellissima.....

Bożena | 2013-11-23
Przeczytana: listopad 2013

Ksenia Fiodorowna Ossolina to typowa wojowniczka, kobieta dumna i zdecydowana, już jako piętnastoletnia dziewczyna poznała grozę bolszewickiej rewolucji, zmuszona do ucieczki stawiła czoło wszystkim przeciwnościom losu i wzięła odpowiedzialność za losy swojej rodziny.
"....a ona stała wyprostowana, rzucając wokół chmurne, szare spojrzenie. To wilczyca - pomyślał wtedy, podziwiając jej odwagę i determinację. To biała wilczyca, która oddałaby życie za swoich bliskich.Wiedział, że sobie poradzi..." (str. 365)
Ta rosyjska arystokratka wchodzi w "świat mody" poznaje luksus paryskiego życia, bez pamięci zakochuje się w niemieckim fotoreporterze - Maksie von Passau - poddaje się miłości i namiętności lecz racjonalnie patrzy w przyszłość, dokonuje wyborów idąc za głosem zdrowego rozsądku a nie tego płynącego z serca.
A tym czasem w Niemczech nastała era Trzeciej Rzeszy i tu autorka wykazała się kunsztem, w tle wydarzeń politycznych tego okresu przedstawiła stadium ludzkich losów i...

Justyna Antoniewicz | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Biała Wilczyca przepiękna opowieść opowiada o 15 letniej Ksenii która mieszkała w Petersburgu z rodzicami i siostrą Maszą. Pełna emocji, wzruszeń dostarczyła mi książka jest w niej dużo okrucieństwa Bolszewików i wojny...cierpienia ludzi. Ksenia ucieka z Petersburga do Paryża i poznaje niemieckiego fotografa w którym się zakochuje.
Urzekająca książka chwyciła za serce warto przeczytać polecam!!!

zosia_bm | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Przepiękna historia o walce, , zdradzie, przemocy i ludzkiej nienawiści. Ale też o pięknej miłości, wytrwałości i wierze w dobroć człowieka. Ta mieszanka uczuć, bardzo sugestywne tło historyczne powoduje, że tę opowieść rozgrywającą się na przestrzeni lat : początek 1917 rok Piotrogród - koniec 1944 Berlin/Paryż czyta się zachłannie i na bezdechu. Losy Kseni – Rosjanki i jej rodziny; przyjaciół Sary Lindren i Maxa von Passau na tle historii Europy pokazują jak trudnych dokonywali wyborów, a raczej byli zmuszeni do ich wyborów aby zachować godność wobec najbliższych ale przede wszystkim do samych siebie, aby przetrwać, aby ratować najbliższych.
Osobiście szczerze polecam przeczytanie tej powieści. Sama z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie drugiego tomu pt. „Wszystkie marzenia świata” z nadzieją, że będzie równie ciekawy.

| 2015-11-27
Madi | 2014-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piękna historia młodziutkiej Rosjanki Kseni,która po stracie ojca podczas Rewolucji Październikowej zmuszona jest uciekać z kraju z resztą rodziny.
Na statku do Paryża traci również matkę,sama więc musi zaopiekować się 10 letnią siostrą i nowonarodzonym bratem.
Najpierw pracuje jako szwaczka,a później jako modelka,na drodze jej pojawia się przystojny fotograf, Niemiec Max,w którym zakochuje się w zajemnością,a gdy Max wraca do swojego kraju pomóc żydowskiej koleżance ,Ksenia jest w ciąży,ale duma nie pozwala jej przyznać się kochanemu,wychodzi więc za mąż za bogatego adwokata.
W powieści tej podoba mi się to,że nie jest to typowy romans ,gdzie czytamy tylko o wzajemnym wzdychaniu kochanków do siebie,ale to że poznajemy tu nie tylko losy głównych bohaterów Maxa i Kseni,ale też innych ,jak np.piękna historia przyjaciółki Maxa-Sary.
A przede wszystkim uroku całej powieści dodaje historyczne tło ciężkich czasów począwszy od Rewolucji Październikowej, aż do zakończenia II wojny...

Piękna :)
Opowieść, która wciągnęła mnie bez reszty.
Kawał prawdziwej historii od Rewolucji Październikowej do końca II wojny światowej. Główni bohaterowie, bardzo dobrze wykreowani, tacy prawdziwi...
Wzruszająca, porywająca o głębokiej miłości, dumie, honorze, odpowiedzialności...
Na pewno sięgnę po drugą część :)

katala | 2018-05-15
Przeczytana: 20 maja 2016

W sumie nie wiem od czego zacząć, a wiele mi się w głowie kołacze, więc może być lekko chaotycznie.
Pierwsze co mnie lekko zastanowiło to informacja na okładce – Pokochasz tę książkę tak jak „Jeźdźca miedzianego”. W moim przypadku to wcale nie jest najlepsza rekomendacja, bo wcale nie jestem tak bardzo przekonana czy kocham Jeźdźca miedzianego czy raczej tylko lubię, ale jako, że to polecanka więc czytać o ile nie trzeba, to choćby wypada.
Białą wilczycę wzięłam do ręki wczoraj wieczorem, ciężka książka, sporo stron i malutkie literki. No i obrazków brak ;) Trochę przeczytałam, ale jakoś bez większej werwy i natchnienia. Głównie uspokoiłam się, że ładnie napisana, język ciekawy, a młoda dziewczyna nie jest Lolitką pod wpływem której działają zakochani, ogłupiali młodzi mężczyźni. Nie. Jest młoda, a życie czyni z niej odpowiedzialną. Czyli jest dobrze. Ale spać poszłam bez wyrzutów sumienia. Za to chciałam uprzyjemnić sobie dzisiejsze śniadanie lekturą. I nie ma co ukrywać,...

Pela | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki i przeczucie mnie nie myliło. Niestety.

Główna bohaterka wydaje mi się postacią tak nienaturalną i nieprawdziwą że trudno mi ją nawet ocenić. Jeśli już to wydaje się to być wyrachowana egoistka i jakaś taka wulgarna. Nie podoba mi się język i styl pisania autorki, pełen patosu a z drugiej strony powtarzające się sformułowania,jak na przykład wciąż coś było "instynktowne" miłość uczucia, porozumienie i wiele innych.

Zastanawiałam się, czemu maja służyć opisy wydarzeń historycznych, od rewolucji bolszewickiej aż do okrucieństw drugiej wojny światowej, chwilami jakby wyjęte z opracowań historycznych przy tego typu romansie. Zupełnie tego nie kupiłam choć tematyka jest mi szczególnie bliska.

Jako że kupiłam w pakiecie obie części spróbuję przebrnąć przez drugą część ale nie wiem jeszcze z jakim skutkiem i na tym skończę moją przygodę z panią Theresą Revay.