Biała Wilczyca

Cykl: Biała Wilczyca (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
La louve blanche
Izabela

Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze. Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną...

Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

teri | 2014-05-11
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 11 maja 2014

To jest to co lubie.Czytalam pomalu,delektujac sie opowiescia pani Rèvay.Romans,ale jaki....napewno nie cukierkowaty,kiczowaty,mdlacy.Mamy rowniez przedstawiony kawal dobrej historii.Glowni bohaterowie Ksenia Ossolina,Max von Passau i Sara Lindner bardzo przypadli mi do gustu.Zamowilam juz drugi tom tej swietnej powiesci i polecam wszystkim goraco.Romanzo di classe,bellissima.....

Bożena | 2013-11-23
Przeczytana: listopad 2013

Ksenia Fiodorowna Ossolina to typowa wojowniczka, kobieta dumna i zdecydowana, już jako piętnastoletnia dziewczyna poznała grozę bolszewickiej rewolucji, zmuszona do ucieczki stawiła czoło wszystkim przeciwnościom losu i wzięła odpowiedzialność za losy swojej rodziny.
"....a ona stała wyprostowana, rzucając wokół chmurne, szare spojrzenie. To wilczyca - pomyślał wtedy, podziwiając jej odwagę i determinację. To biała wilczyca, która oddałaby życie za swoich bliskich.Wiedział, że sobie poradzi..." (str. 365)
Ta rosyjska arystokratka wchodzi w "świat mody" poznaje luksus paryskiego życia, bez pamięci zakochuje się w niemieckim fotoreporterze - Maksie von Passau - poddaje się miłości i namiętności lecz racjonalnie patrzy w przyszłość, dokonuje wyborów idąc za głosem zdrowego rozsądku a nie tego płynącego z serca.
A tym czasem w Niemczech nastała era Trzeciej Rzeszy i tu autorka wykazała się kunsztem, w tle wydarzeń politycznych tego okresu przedstawiła stadium ludzkich losów i...

| 2015-11-27
Justyna Antoniewicz | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Biała Wilczyca przepiękna opowieść opowiada o 15 letniej Ksenii która mieszkała w Petersburgu z rodzicami i siostrą Maszą. Pełna emocji, wzruszeń dostarczyła mi książka jest w niej dużo okrucieństwa Bolszewików i wojny...cierpienia ludzi. Ksenia ucieka z Petersburga do Paryża i poznaje niemieckiego fotografa w którym się zakochuje.
Urzekająca książka chwyciła za serce warto przeczytać polecam!!!

Madi | 2014-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Piękna historia młodziutkiej Rosjanki Kseni,która po stracie ojca podczas Rewolucji Październikowej zmuszona jest uciekać z kraju z resztą rodziny.
Na statku do Paryża traci również matkę,sama więc musi zaopiekować się 10 letnią siostrą i nowonarodzonym bratem.
Najpierw pracuje jako szwaczka,a później jako modelka,na drodze jej pojawia się przystojny fotograf, Niemiec Max,w którym zakochuje się w zajemnością,a gdy Max wraca do swojego kraju pomóc żydowskiej koleżance ,Ksenia jest w ciąży,ale duma nie pozwala jej przyznać się kochanemu,wychodzi więc za mąż za bogatego adwokata.
W powieści tej podoba mi się to,że nie jest to typowy romans ,gdzie czytamy tylko o wzajemnym wzdychaniu kochanków do siebie,ale to że poznajemy tu nie tylko losy głównych bohaterów Maxa i Kseni,ale też innych ,jak np.piękna historia przyjaciółki Maxa-Sary.
A przede wszystkim uroku całej powieści dodaje historyczne tło ciężkich czasów począwszy od Rewolucji Październikowej, aż do zakończenia II wojny...

Pela | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki i przeczucie mnie nie myliło. Niestety.

Główna bohaterka wydaje mi się postacią tak nienaturalną i nieprawdziwą że trudno mi ją nawet ocenić. Jeśli już to wydaje się to być wyrachowana egoistka i jakaś taka wulgarna. Nie podoba mi się język i styl pisania autorki, pełen patosu a z drugiej strony powtarzające się sformułowania,jak na przykład wciąż coś było "instynktowne" miłość uczucia, porozumienie i wiele innych.

Zastanawiałam się, czemu maja służyć opisy wydarzeń historycznych, od rewolucji bolszewickiej aż do okrucieństw drugiej wojny światowej, chwilami jakby wyjęte z opracowań historycznych przy tego typu romansie. Zupełnie tego nie kupiłam choć tematyka jest mi szczególnie bliska.

Jako że kupiłam w pakiecie obie części spróbuję przebrnąć przez drugą część ale nie wiem jeszcze z jakim skutkiem i na tym skończę moją przygodę z panią Theresą Revay.

kajsa | 2011-07-30

Książka - złodziejka czasu, nie można się od niej oderwać. Ukazuje skomplikowane losy Rosjanki z arystokratycznej rodziny, która w chwili wybuchu Rewolucji Październikowej traci w zasadzie wszystko...najbliższych, poczucie bezpieczeństwa, beztroską młodość i w wyniku okrutnych okoliczności zmuszona jest stać się głową rodziny. Ucieka za granicę, gdzie żyje na skraju ubóstwa, ale jest niezłomna i nie poddaje się i ta niezłomność mnie trochę drażni, ale to moje subiektywne odczucie.
Po jakimś czasie Ksenia poznaje wymarzonego mężczyznę, zostaje wziętą modelką i mogłoby się wydawać,że osiągnęła spełnienie, ale jej przewrotna osobowość, a także los szykują dla niej zupełnie inną przyszłość.

wiejskifilozof | 2015-03-18

Jedna z najpiękniejszych powieści,wspaniała opowieść o trudnych wyborach i życiu pełnym niespodzianek.Mamy tu do czynienia z tyloma rzeczami,rewolucja w Rosji.I ucieczkę Białych Rosjan.Życie na wygnaniu.We Francji,Niemczech.Autorka opisuje lata 20 w Paryżu.Gdzie ci Rosjanie znaleźli nowy dom, gdzie mogli się poczuć bezpiecznie.
Ale też są opisy Berlina,bezpiecznej i spokojnej Republiki Weimarskiej.
Potem terror Hitlera.Oczywiście wojnę też opisano.
A wśród tych zawieruch,żyją normalni ludzie.
Niestety muszę,coś napisać, coś przykrego.
Tyle było postaci,że o wielu zapomniałem.
Ale to nie wielki problem.
Teraz czytam kontynuację.
Czytałem na e-booku.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Pierwszy tom przeczytałam jednym tchem. Druga część "Wszystkie marzenia świata" - trochę słabszy (jak to z dalszym ciągiem bywa:)).
Powieść napisana z rozmachem, wzruszająca, doskonale pokazująca tło historyczne. Kreacje bohaterów - bardzo przekonujące, żywe, zapadające w pamięć.
Książka faktycznie przypomina "Jeźdźca miedzianego" - losy Tatiany i Aleksandra.

FannyBrawne | 2016-08-16

Sonia to młoda Rosjanka z arystokratycznej rodziny. Podczas wojny domowej traci rodziców, ale udaje się jej uciec z rodzeństwem do Paryża. Po kilku latach spotyka tam Maxa, niemieckiego fotografa. Wkrótce zostają kochankami, jednak zraniona przez wojnę i biedę Sonia boi się zaangażować i przyjąć miłość, jaką darzy ją Max. W tle mamy los rosyjskich uchodźców oraz rodzący się hitleryzm.

Uwielbiam takie romanse z tłem historycznym, więc jak zawsze miałam duże oczekiwania. Ale czytając już wiele tego typu powieści, w ,,Białej wilczycy" denerwowały mnie niektóre schematy. To trzecia powieść w której spotkałam się z sytuacją podobną do tej jaka panowała w układzie Ksenia - Max- Gabriel. Poza tym, jakoś nie potrafiłam polubić głównych bohaterów. Owszem, byli dobrze zarysowani, mieli ciekawe, silne charaktery, ale bił od nich jakiś chłód. Mogłam ich podziwiać, ale często mnie irytowali. Do tego zabrakło mi opisu przemiany Soni z niewinnej panienki w twardą, zdystansowaną kobietę, za...