Powrót do Boga

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ce qui était perdu
literatura piękna
nickela

„Powrót do Boga” jest krótką powieścią, której akcja rozgrywa się w Paryżu w latach 20. Przedstawia nieszczęśliwe małżeństwa dwóch dawnych przyjaciół - Hervego Blenauge oraz Marcelego Revaux. Herve, za namową matki, poślubił Irenę Verley ze względu na jej majątek. Marceli Revaux ożenił się z Totą Forcas, która uciekła w małżeństwo od znienawidzonego ojca. Herve i Marceli próbują ...

Herve i Marceli próbują odświeżyć nadwątloną przyjaźń, która – jak ich małżeństwa - przepełniona jest obłudą.
Książka opisuje wybory wszystkich bohaterów, związane z poważnym kryzysem osobistym oraz rozterki religijne, szczególnie matki Hervego i młodszego brata Toty – Alaina.

nickela | 2016-08-27

W 1958 roku Instytut Wydawniczy Pax wydał tę książkę pod tytułem "...aby zbawił, co było zginęło". Autorką tłumaczenia była Beata Hłasko. Zainteresowanym z pewnością łatwiej będzie znaleźć tę drugą pozycję.