Potomkowie Clary

Tłumaczenie: Joanna Polachowska
Cykl: Sekret Klary (tom 2)
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Héritage de Clara
8373912061
powieść francuska,
Marta

Lato 1967 roku, Prowansja. W trakcie kąpieli w rzece tonie sześcioletni prawnuk Clary, Philippe. Sędziwa nestorka rodu bardzo przeżywa śmierć chłopca, nadal jednak stara się czuwać nad najbliższymi. "Rodzina jest najważniejsza" - powtarza przy każdej okazji, choć czasem myśli, że nad bogatym mieszczańskim rodem Morvanów ciąży klątwa. Czy wchodzące w życie nowe pokolenie rodu będzie umiało wybaczyć popełnione błędy i przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia?

marypoppins | 2011-08-27
Przeczytana: 08 lutego 2011

Dalsza część historii rodziny Morvanów. O wcześniejszych dziejach można przeczytać w książce pt."Sekret Clary". Ta część obejmuje lata od 1967 do 2001.Obie części tej sagi są napisane z werwą, lekkim i bardzo ładnym piórem.
Powieść nie jest przesłodzona, nie brak tu rozwodów, konfliktów, miłości między kuzynostwem, miłości homoseksualnej. Nade wszystko przeziera się tu jednak duch Clary, która mówi "rodzina jest najważniejsza".Zasady dobrego wychowania, moralność, tolerancja dla innego człowieka, pracowitość, upór w dążeniu do celu i wysokie wymagania jakie stawiają rodzice swoim dzieciom sami będąc dla nich dobrym przykładem. To wszystko można znaleźć na kartach tej powieści. A są to wartości ogromne, które są niestety wypierane przez inne "wartości" współczesnego świata.

Danuta | 2013-01-20
Na półkach: Sagi rodzinne, Przeczytane
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Saga rodzinna 4 pokoleń. Wciągajaca lektura.

Asiulek | 2016-11-06
siberie | 2016-10-17