Dudziak

Tłumaczenie: Magdalena Mejs
Wydawnictwo: Kagra
Long Hard Road Out Of Hell
Krystian Ozon

Autobiografia Briana Warnera bardziej znanego pod pseudonimem Marilyn Manson. W "Trudnej drodze z piekła" Manson opisuje swą metamorfozę z wystraszonego ucznia chrześcijańskiej szkoły w najbardziej uwielbianą i zarazem wzbudzającą największy strach osobistość w Ameryce. Dziadek transwestyta, sąsiad homoseksualista, oszukańczy kaznodzieja i nauczyciel poszukujący szatańskiego przesłania w...

Autobiografia Briana Warnera bardziej znanego pod pseudonimem Marilyn Manson.

W "Trudnej drodze z piekła" Manson opisuje swą metamorfozę z wystraszonego ucznia chrześcijańskiej szkoły w najbardziej uwielbianą i zarazem wzbudzającą największy strach osobistość w Ameryce. Dziadek transwestyta, sąsiad homoseksualista, oszukańczy kaznodzieja i nauczyciel poszukujący szatańskiego przesłania w utworach rockowych, to tylko niektóre z postaci zamieszkujących krainę jego niezwykłego dzieciństwa.

źródło opisu: Kagra, 2000

źródło okładki: www.kagra.com.pl

książek: 2008

Brian Hugh Warner, bardziej znany jako Marilyn Manson, to amerykański piosenkarz, lider i wokalista zespołu Marilyn Manson, producent muzyczny, tekściarz oraz artysta-malarz. Jest postacią znaną przede wszystkim z prowokujących tekstów, kontrowersyjnego wizerunku i zachowania. Uznany za skandalistę, był tematem wielu kontrowersji, szczególnie pod koniec lat 90. XX wieku. Umieszczony na 44 miejscu listy 100 najlepszych wokalistów metalowych wszech czasów według Hit Parader, na 19 miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records, a także na 30 miejscu listy 50 największych współcześnie gwiazd rocka według Kerrang.

Tak sobie myślę, że prawie każdy kojarzy tego wysokiego gościa o czarnych włosach i twarzy pokrytej charakterystycznym, groteskowym makijażem. Jest to barwna postać, która obrosła już nawet w pewne legendy dotyczące jego rzekomo strasznych wybryków. Jak to z nim właściwie jest?

„Trudna droga z piekła” to klasyczna...

Katarzyna Busłowska | 2017-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 lipca 2017

Trochę się rozczarowałam. Spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Może nie wielkiego objawienia, ale jakiejś mądrości Briana Warnera przebijającej spod maski Marilyna Mansona. Szukałam w tej książce tego, co znalazłam kiedyś w jego muzyce. Tej błyskotliwości, którą mnie zadziwił i zmusił do przemyślenia pewnych spraw. Niewiele tego było niestety.

Ev_ | 2011-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Przede wszystkim cudna oprawa graficzna, książkę spokojnie można oglądać zamiast czytać. Porywająca historia dzieciństwa, dorastania i udowodnienia światu swej wartości. Spoza mocnych i kontrowersyjnych momentów przebija się sporo bystrych myśli, które mnie osobiście urzekły i umocniły tylko w pewności, że MM wie co i dlaczego robi.

fibronektyna | 2011-04-18

Jednym słowem: świetna.

Mocna, budząca odrazę z jednej strony, a z drugiej zrozumienie i podziw. Na swój sposób. Ja Mansona podziwiam i lubię jako artystę, muzyka, malarza. Jego image sceniczny traktowałam zawsze jako styl, nie jako skrzywienie, teksty zaś to wyraz cholernej inteligencji tego faceta i zdolności do obserwacji chorej rzeczywistości w jakiej czy to dorastał, czy tworzył. A może to ten chory karykaturalny kraj kipiący konsumpcjonizmem, któremu "dedykuje" swój pierwszy studyjny (nota bene jeden z lepszych) album.

Myślę, że "Trudna droga..." to bardzo dobra pozycja zarówno dla fanów jak i anty-fanów pana Warnera, zwłaszcza tych, którzy to obrzucają go często błotem jedynie na podstawie stereotypów i własnej ciasnej zaściankowej nietolerancyjności, na którą sami często gęsto narzekają.

Autobiografia Briana Warnera opatrzona została wspaniałą grafiką. Każdy rozdział poprzedza wypowiedź znanej osobistości. Zawiera dużo zdjęć kolorowych, jak również czarno białej grafiki, przedstawiającej przekroje anatomiczne różnych części ciała. Książka pozwala choć trochę zrozumieć muzyka, który zawsze wzbudzał kontrowersje będąc obrazoburczym , szokującym w swej twórczości człowiekiem. Poznajemy jego dzieciństwo, czasy szkolne, studia. Jego pierwsze opowiadania i wiersze które pisał nie spotkały się z akceptacją publiczności, której je prezentował na wieczorkach autorskich. Ktoś podsunął mu pomysł założenia zespołu muzycznego, z uwagi na jego dobry, mocny głos. Tak wszystko się zaczęło. Od samego początku Brian buntował się przeciwko surowym, niedorzecznym zasadom jakie były w szkole katolickiej, do której uczęszczał i zawsze postępował na przekór tym, którzy chcieli go podporządkować ustalonym regułom i normom. Swoje narkotyczne wizje zawarł w muzyce i malowanych przez siebie...

Olinek | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Obrzydliwa i szczera do bólu.
Prześmiewcza, pełna goryczy.
Obowiązkowa pozycja dla fanów zespołu.

Chaia | 2011-04-12
Przeczytana: 2010 rok

Od lat jestem fanką tego 'oszołoma'. Musiałam wreszcie sięgnąć po tę pozycję. Manson pozostał niezawodny.
Zazwyczaj, czytając książki tego typu, początek zniechęca mnie na tyle, że odkładam je na 'później'. Tutaj było zupełnie inaczej. Nim się obejrzałam znalazłam się już przy niecodziennych pomysłach Twiggy'ego na spędzanie czasu za kulisami.
Książka godna polecenia, ale nie dla jakichś poprawnych katolików, czy antyfanów. Po co się mają gorszyć i denerwować...? ;)

fulmir | 2013-11-27

Książkę czytałem jeszcze jako nastolatek ale pamiętam że zrobiła na mnie dość duże wrażenie. Bardzo mroczna i intrygująca.

Agnieszka | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Zaczęło się od jednej piosenki Mansona zaledwie kilka miesięcy temu, później były kolejne i kolejne... Coraz bardziej interesowała mnie jego twórczość a także i on sam. Nie oszukujmy się wiele można o nim powiedzieć ale na pewno nie to, że jest nudny i bezbarwny. Całkiem przypadkowo trafiłam na tą książkę i wcale nie trzeba mnie było namawiać do jej przeczytania. Książka jest intrygująca, obrzydliwa, ale też szczera. O sprawach które dla nas wydają się wstrętne, mówi w sposób jak gdyby byłoby to coś najnormalniejszego na świecie. Po przeczytaniu tej książki Marilyn Manson (choć może to się komuś wydawać dziwne) stał się dla mnie bardziej ludzki. Opisuje on swoje zmagania z całym światem chcąc wspiąć się na wyżyny sławy oraz przekazać w swoich występach i utworach pewne przesłanie. Szczerze polecam.

antecedentia | 2011-10-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 31 października 2011

Coś niesamowitego. Rozbrajająca szczerość relacji na tematy, które według przeciętnej rodziny, powinny pozostać pomiędzy czterema ścianami.
Po przeczytaniu muzyka Mansona staje pełna. Chociaż wcześniej wiedziałam jakie ma poglądy, co próbuje przekazać, dopiero po lekturze wszystko zaczyna łączyć się w całość. Dodatkowo wiedza, kiedy i w jakich okolicznościach powstawały Twoje ulubione utwory MM jest nie do opisania.