Mötley Crüe - Brud

Wydawnictwo: Kagra
Mötley Crüe - Dirt
978-83-87598-30-3
buckcherry

„Bez wątpienia, tak książka to najbardziej szczegółowy i szczery obraz rockowej sławy ze wszystkimi uciechami i niebezpieczeństwami, które się z nią wiążą. Skrajnie odrażająca i całkowicie wciągająca” – Joe Levy, Rolling Stone. „Przy Brud, wyznania Pameli Des Barres ‘I’m with the Band’ wydają się być wspomnieniami zakonnicy” – Details. „Otwórz na dowolnej stronie i zawsze znajdziesz historię,...

„Otwórz na dowolnej stronie i zawsze znajdziesz historię, której nie zapomnisz” – New York Times.
„Prawdopodobnie najbardziej intrygująca rockowa biografia jaka kiedykolwiek powstała” – Q magazine.
„Brud to najbardziej szalone rock’n’rollowe historie, które ujrzały światło dzienne” – San Antonio Express News.
„Pozbawione wstydu i wyrzutów sumienia spojrzenie na świat rock’n’rolla” – Maxim.

MÖTLEY CRÜE to Nikki Sixx, Vince Neil, Mick Mars i Tommy Lee. Dziesiątki milionów sprzedanych płyt i legendarny status na scenie. Zdefiniowali gatunek, ukształtowali całe pokolenie. W tej książce ujawnili wszystko.
NEIL STRAUSS to współautor bestsellera Trudna Droga z Piekła, autobiografii Marilyna Mansona. Aktualnie pisze dla New York Times. Mieszka w Los Angeles.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl/

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/

Bartek | 2019-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2019

Długi i szczegółowy zapis trudnej i kolorowej (nomen-omen) historii Motley Crue. Dekadencja i szaleństwo momentami dominuje, momentami zamienia się miejscami z bólem i dramatem. Wszystko spisane w sposób ciekawy i obrazowy. Dla fanów pozycja obowiązkowa. Jeśli ktoś poznał zespół dopiero po "Brudzie" produkcji Netflixa, ta książka uzupełni wiele skrótów i nieścisłości. "Same ol', same ol' situatiooon..." - polecam. :)

Rafał Ray | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Książką się delektowałem, dawkowałem żeby nie skończyć czytać za szybko :).
Szaleni, zwariowani i doświadczeni życiem. Świetnie ukazana droga gwiazd, które są zwykłymi ludźmi, którym jak normalnym śmiertelnikom brakuje rozmów, bliskości , miłości. Polecam !

Katarzyna Busłowska | 2019-04-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019, Muzyka
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

„Brud” to kultowa autobiografia kultowego zespołu. Mötley Crüe nie byli zwykłą kapelą, o której z czasem się zapomina, dlatego ich wybryki też nie należą do tej kategorii. Witajcie w zwariowanym świecie tej Różnobarwnej Ekipy.

Początek lat osiemdziesiątych. Nikki Sixx postanawia założyć kapelę, która zmiecie wszystkie nijakie zespoliki z Sunset Strip. Ma jasną wizję i szuka ludzi, którzy pomogą mu ją zrealizować. Przypadkiem trafia na chudego małolata, który wystukuje rytm na każdej dostępnej powierzchni. Znajdują w gazecie ogłoszenie „głośnego i agresywnego” gitarzysty, który okazuje się zaginionym członkiem rodziny Adamsów, ale gra tak, jak nikt, kogo do tej pory słyszeli. Potrzeba im jeszcze tylko przebojowego frontmana. Małolat zna ze szkoły blond surfera, który mógłby się nadać, ale koleś wcale nie ma ochoty na śpiewanie w kapeli z takimi czubkami. Nikki, Tommy, Mick i Vince są tak różni, że to nie powinno się udać, ale jednak się udało. Wizja Sixxa zostaje zrealizowana. Mötley...

LittleBigChaos | 2019-03-27
Przeczytana: 25 marca 2019

Ah co za idealny moment żeby przeczytać tą książkę, biorąc pod uwagę że Netflix własnie wypuścił film na jej podstawie. Przyznam szczerze że na początku sposób w jaki była napisana trochę mnie dezorientował. Każdy rozdział jest z perspektywy innego członka zespołu. Więc nie było to do końca chronologiczne, ale szło się przyzwyczaić. Świetnie było porównać punkty widzenia autorów. Sposób w jaki jest napisana, myślę, że nie dogoni jej wiele biografii, bo kiedy ktoś spisuje suche fakty, zasłyszane czy takie których był nawet świadkiem, nie jest do końca obiektywny. W przypadku tej książki możemy sami wyciągać wnioski. Na dodatek poznajemy osobiste przemyślenia bohaterów. Szczerze polecam jeśli historia tego szalonego zespołu was interesuje

demo094 | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Myślę, że dla fanów to świetna a wręcz wybitna książka. Dla mnie, osoby która nie zna muzyki Motley Crue, ale lubi pióro autora nie była to aż tak świetna książka. Alkohol, narkotyki, przedawkowania, kobiety, rozwody. I tak w kółko. Prawdziwy rock'n'roll. Po 300 stronach zmęczyłem się, lecz mimo to uważam że książka jest bardzo ciekawa i dobrze napisana.

HITCHCOCK | 2017-10-30

OSTRA JAZDA bez trzymanki. Ksiażka podzielona w interesujący sposób gdzie każdy z muzyków wypowiada się w danym okresie życia, lub na dany problem. Czytając taką książkę, dopiero ma się wrażenie jakie człowiek prowadzi nudne i trywialne życie w PL. Najlepszy moment książki, jak żona Bruce'a Dickinsona z Iron Maiden, weszła przez okno w kiblu w hotelu, by zrobić gałę Nikkowi Sixx. Zarówno jeden, jak i drugi o niczym na początku nie wiedzieli,a Bruce dowiedział się z książki...

Marcin93 | 2017-04-08

Zainteresowałem się Motley Crue niestety dopiero po ich definitywnym rozpadzie, ale od razu stałem się fanem ich muzyki. Książka jeszcze bardziej mnie w tym utrwaliła, chociaż może to właśnie dzięki niej tak naprawdę stałem się fanem Motley. Jak to było już wspominane wielokrotnie, książka szokuję, śmieszy, obrzydza, a nawet wzrusza, jak np w rozdziale o śmiertelnej chorobie córeczki Vince'a. Polecam każdemu, nie tylko fanom rocka/metalu i lat osiemdziesiątych, ale także wszystkim innym którzy chcą spędzić kilka miłych wieczorów nad książką, nie nudząc się ani na jednej stronie.

old_vertue | 2017-03-17
Przeczytana: 16 marca 2017

Niesamowita, tyle emocji, tyle życiowych błędów i tak mało wyciągniętych wniosków, wzloty i piekielnie mocne upadki, sięgając po książkę nie znałem kompletnie twórczości zespołu, nie licząc tego że są rockersami, przekonał mnie Neil Strauss i jego dar "wykręcenia" z opisywanej postaci ostatniej mokrej nici informacji, nie zawiodłem się, gorąco polecam.

Kruczoczarnyblond | 2017-01-04
Przeczytana: 2014 rok

Rewelacyjna! Opis iście Rockandrolowego życia! Nie jest to tylko opowieść, co kto nie wyrabiał po alkoholu. Opowiada o latach 80tych, o młodych ludziach, którym przyszło żyć w tych czasach, o dojściu na sam szczyt sławy. Pokazane jest to z czym wiążę się sława. To nie tylko wieczne imprezy i fani. To również wycerpujące podróże, nagrywanie płyt - zamknięcie w studio, to również samo wycieńczenie organizmu, po grnaiu dzień po dniu koncertów.
Książka nie tylko dla fanów zespołu. Warto zobaczyć, jak wyglądały te lata ich oczami - oczami muzyków, którzy z totalnego zero wbili się na szczyty popularności.

Michal39 | 2014-12-14
Przeczytana: 16 lutego 2015