Mötley Crüe - Brud

Wydawnictwo: Kagra
Mötley Crüe - Dirt
978-83-87598-30-3
buckcherry

„Bez wątpienia, tak książka to najbardziej szczegółowy i szczery obraz rockowej sławy ze wszystkimi uciechami i niebezpieczeństwami, które się z nią wiążą. Skrajnie odrażająca i całkowicie wciągająca” – Joe Levy, Rolling Stone. „Przy Brud, wyznania Pameli Des Barres ‘I’m with the Band’ wydają się być wspomnieniami zakonnicy” – Details. „Otwórz na dowolnej stronie i zawsze znajdziesz historię,...

„Otwórz na dowolnej stronie i zawsze znajdziesz historię, której nie zapomnisz” – New York Times.
„Prawdopodobnie najbardziej intrygująca rockowa biografia jaka kiedykolwiek powstała” – Q magazine.
„Brud to najbardziej szalone rock’n’rollowe historie, które ujrzały światło dzienne” – San Antonio Express News.
„Pozbawione wstydu i wyrzutów sumienia spojrzenie na świat rock’n’rolla” – Maxim.

MÖTLEY CRÜE to Nikki Sixx, Vince Neil, Mick Mars i Tommy Lee. Dziesiątki milionów sprzedanych płyt i legendarny status na scenie. Zdefiniowali gatunek, ukształtowali całe pokolenie. W tej książce ujawnili wszystko.
NEIL STRAUSS to współautor bestsellera Trudna Droga z Piekła, autobiografii Marilyna Mansona. Aktualnie pisze dla New York Times. Mieszka w Los Angeles.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl/

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/

Anastazja | 2013-06-24
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Najlepsza biografia ever. Jedna z moich ulubionych pozycji. Kupiłam dwa lata temu, znając jedynie poczciwego Dr.Feelgood, który powstał spod rąk muzyków z MC. Po przeczytaniu w ciągu jednego dnia tej książki, po prostu oniemiałam. Do teraz jestem wielką fanką, a przeżycia chłopaków pomogły mi w wielu sprawach. Na pewno zapamiętam tę czwórkę wielkich ludzi do końca życia, a sam egzemplarz jak i płyty zostawię dzieciom ;)

Kruczoczarnyblond | 2017-01-04
Przeczytana: 2014 rok

Rewelacyjna! Opis iście Rockandrolowego życia! Nie jest to tylko opowieść, co kto nie wyrabiał po alkoholu. Opowiada o latach 80tych, o młodych ludziach, którym przyszło żyć w tych czasach, o dojściu na sam szczyt sławy. Pokazane jest to z czym wiążę się sława. To nie tylko wieczne imprezy i fani. To również wycerpujące podróże, nagrywanie płyt - zamknięcie w studio, to również samo wycieńczenie organizmu, po grnaiu dzień po dniu koncertów.
Książka nie tylko dla fanów zespołu. Warto zobaczyć, jak wyglądały te lata ich oczami - oczami muzyków, którzy z totalnego zero wbili się na szczyty popularności.

old_vertue | 2017-03-17
Przeczytana: 16 marca 2017

Niesamowita, tyle emocji, tyle życiowych błędów i tak mało wyciągniętych wniosków, wzloty i piekielnie mocne upadki, sięgając po książkę nie znałem kompletnie twórczości zespołu, nie licząc tego że są rockersami, przekonał mnie Neil Strauss i jego dar "wykręcenia" z opisywanej postaci ostatniej mokrej nici informacji, nie zawiodłem się, gorąco polecam.

Martolcia | 2011-05-02
Przeczytana: 01 maja 2011
eatenheart | 2011-10-16

Moja ulubiona książka ever. Motley Crue to jeden z moich ulubionych zespołów. Klimat książki jest niesamowity. Czytając ją, przechodzimy poprzez groteskowe, śmieszne chwile z życia bohaterów, po te mroczne i smutne. Na prawdę polecam.

Blood_Drinker | 2014-07-10

200% Rock'n'rolla! "Brud" mógłby być wydawany jako poradnik dla wszystkich, którzy chcą zostać gwiazdami rocka w dosłownym tych słów znaczeniu. Jeśli biografia Stevena Tylera to "stary testament" rocka, to "Brud" musi być "nowym testamentem" napisanym przez czterech ewangelistów rock'n'rolla, czterech "jeźdźców apokalipsy", czterech apostołów chaosu!
Książkę można otworzyć na dowolnej stronie i ZAWSZE trafi się na opowieść, której długo się nie zapomni.
Jest to zdecydowanie NAJLEPSZA biografia muzyczna jaką przeczytałam. Historie opowiadane przez Nikki'ego, Tommy'ego Vince'a i Mick'a są tak nieprawdopodobne, tak szalone i pokręcone, że aż trudno uwierzyć, że przytrafiły się im naprawdę! Chciałoby się czytać tę książkę w nieskończoność, żeby w miejsce jednego przeczytanego rozdziału wyrastało 5 nowych!
"Brud" jest jak dobra whiskey, jak 100-procentowy Jack Daniels, najlepiej podany, z wszystkimi składnikami w odpowiednich proporcjach: można pękać ze śmiechu czytając o wygłupach...

Marcin93 | 2017-04-08

Zainteresowałem się Motley Crue niestety dopiero po ich definitywnym rozpadzie, ale od razu stałem się fanem ich muzyki. Książka jeszcze bardziej mnie w tym utrwaliła, chociaż może to właśnie dzięki niej tak naprawdę stałem się fanem Motley. Jak to było już wspominane wielokrotnie, książka szokuję, śmieszy, obrzydza, a nawet wzrusza, jak np w rozdziale o śmiertelnej chorobie córeczki Vince'a. Polecam każdemu, nie tylko fanom rocka/metalu i lat osiemdziesiątych, ale także wszystkim innym którzy chcą spędzić kilka miłych wieczorów nad książką, nie nudząc się ani na jednej stronie.

Delirium | 2013-12-14

Rewelacyjna w swej rozbrajającej szczerości. Bezprecedensowa. Tytuł zdecydowanie oddaje zawartość tej pozycji. Neil Strauss po raz kolejny mistrzowsko tworzy historie w której doskonale ogarnia tak chaotyczną całość.

thortillaa | 2011-08-19

Pożyczyłam od koleżanki, która stwierdziła, że doskonale do mnie pasuje. Po fragmencie z wciąganiem mrówek pomyślałam "Może i tak jest?"
Wyśmienita. Napisana istnie hardcorowym językiem, pełna zabawnych historyjek.

Sweetlove123 | 2012-04-08
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Książka jest pełna szalonych historii, każdy fan tego typu muzyki po prostu MUSI ją mieć. Co prawda pod koniec atmosfera trochę siada, ale to na pewno jedna z lepszych rockowych biografii.