Prawda

Wydawnictwo: Świat Ksiązki
poradniki, psychologia
poradniki
corn

Zaskakująco uniwersalne, szokująco intymne i szczere do bólu wyznania, w których światowej sławy ekspert od uwodzenia stawia czoło największemu wyzwaniu swojego życia: jak stworzyć trwały związek. Neil Strauss zasłynął jako autor „Gry”, napisanej ze swadą i z przymrużeniem oka „instruktażowej” relacji o tym, jak z lękliwego i chuderlawego ciamajdy przeobraził się w pewnego siebie i...

Neil Strauss zasłynął jako autor „Gry”, napisanej ze swadą i z przymrużeniem oka „instruktażowej” relacji o tym, jak z lękliwego i chuderlawego ciamajdy przeobraził się w pewnego siebie i roztaczającego aurę sukcesu samozwańczego „sztukmistrza” o imieniu Style. Gra przyczyniła się do powstania międzynarodowej „społeczności uwodzicieli”, a jego nazwisko było powtarzane – z nabożną czcią lub pogardą – przez singli i singielki na całym świecie.

Styl życia Straussa zaprowadził go w ślepy zaułek. Po podbojach przychodzi seria nieudanych związków, a autor trafia na terapię dla erotomanów. Ta książka to szczera do bólu relacja z kryzysu życiowego, w który autor wpakował się na własne życzenie.

Próba naprawienia błędów zmusiła Straussa do powrotu w zakamarki przeszłości i konfrontacji nie tylko z moralnym wymiarem życia uwodziciela Podczas swojej wędrówki zaczął kwestionować wszystko, co myślał o sobie i o tym, jak żyją mężczyźni i kobiety – czy razem, czy osobno. Po czym powrócił z ukrytą prawdą o związkach i zaangażowaniu, równie odkrywczą i przełomową jak jego rewelacje na temat uwodzenia z Gry.

Neil Strauss nigdy już nie będzie tą samą osobą.

Po lekturze jego wciągającej bez reszty, tyleż zjadliwej, co szczerej książki, podobny los może spotkać czytelnika.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Wiedźma_i_Czarny | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Książka to jedna z tego rodzaju introspekcyjnych autobiografii, którą przyjemnie czyta się siedząc samotnie w obrzydliwie drogim hotelowym pokoju, czując się jak ostatnia osoba na ziemi. Ewentualny pretekst do pogaduch przy wódce "o tym dokąd ludzkość zmierza" i "popieprzone to wszystko, co nie, Stary?". No.. i to byłoby to mniej więcej tyle.

Pewien tragizm tej książki nie polega na fakcie, że przedstawione w niej wnioski czy przemyślenia są głupie czy mało wartościowe. Książka wstrząsa miksturą wulgarnego języka i smutku zionącego z przeżyć autora, a czytający naprawdę czuje ten pożądany rodzaj brudu na sumieniu, który zapewne powinno czuć się wnikając w historię skrzywdzonego dziecka. Problem w tym, że to wszystko już było. I w tym wydaniu, motyw dojrzewania do otwarcia się przed drugą osobą, jest też niestety kalką z miliona innych kopii podanej w dość oklepanej formie wyznania nawróconego grzesznika. I niestety takie wrażenie towarzyszyło mi jako czytelnikowi przez czas...

Alexandra Zaboklicka | 2017-03-07

"Prawda" Neila Straussa nie jest książką którą czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Zachęca do zastanowienia się nad sobą i zmienia spojrzenie na rzeczywistość, nagle zaczynamy wyraźnie dostrzegać schematy zachowań opisane w książce, w otaczającym nas świecie.

Przeczytanie tej książki zajęło mi dwa miesiące, miałam długie przerwy. Moment w którym autor odkrywa i zaczyna badać poliamorię był dla mnie dosyć męczący. Motywowałam się do czytania możliwością poznania innego spojrzenia na świat, próbowałam zrozumieć tych ludzi.
Neil Strauss w ciekawy sposób opisuje swoje kolejne związkowe doświadczenia, jako czytelnik z każdym jego kolejnym odkryciem miałam taki moment "a może to jednak to", ale po chwili oczywiście okazywało się, że może jednak nie.

Jeżeli podejdziemy do tej książki bez uprzedzeń, to jest ciekawym zagłębieniem się w psychologię. Myślę że większość ludzi we współczesnym świecie powinno zapoznać się z "Prawdą" Neila Straussa. Osobiście...

Robertoo | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Neil Strauss, samozwańczy "sztukmistrz" podrywu, po latach wraca z opisem swoich przemyśleń (na podstawie swoich przeżyć) na temat związków. "Prawda" jest niejako odpowiedzią na "Grę" i kontynuacją życia po "Grze", jednak nie należy łączyć tych dwóch książek jako cyklu.

Głównym problemem "Prawdy" jest to, jak zbudować udany związek i jak ten związek ma wyglądać. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Strauss zdradza swoją aktualną dziewczynę Ingrid z jej przyjaciółką, po czym trafia na terapię dla erotomanów. Jest to moment, który jest początkiem całej serii wręcz nieprawdopodobnych zdarzeń w życiu autora. Nie chciałbym ujawniać jakich, niech każdy przekona się sam.

Poszukiwania "idealnego" związku przez Straussa są momentami bardzo "kontrowersyjne". Sam nie potrafi do końca odnaleźć się w wielu sytuacjach i błądzi jak dziecko we mgle, nie mogąc określić swoich potrzeb i oczekiwań.

Czytelnik przez zdecydowaną większość powieści jest targany wieloma często skrajnymi...

Melocotón | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016