Gra

Świat Książki
2015-02-04
2006-01-01
podrywacz poradnik kobiety

Okładka książki Sztuka wojny. Strategie, taktyki i fortele wojenne Sun Bin, Sun Wu
Sztuka wojny. ... Sun Bin, Sun Wu
Okładka książki Mowa ciała Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Tak! 50 sekretów nauki perswazji Robert B. Cialdini, Noah J. Goldstein, Steve J. Martin
Tak! 50 sekret... Robert B. Cialdini,...

Taka sobie , nie wyróżniającą się niczym z innych tego typu produktów o zmianie na lepsze samego siebie, czyli kup książkę za 50 zł która powie ci ze musisz zmienić siebie i swoje życie w bardziej lub mniej konkretny sposób. O "legendarnych" baletach rodem z trudnych spraw czy Kac wawa nie wypowiem się. Przez całą książkę może jedna czy dwie porady / przemyślenia bohatera były warte uwagi i refleksji.

Można poczytać, przygody klubu podrywaczy w amerykańskim wydaniu.
Ale naszemu mistrzowi Nienackiemu to oni mogą buty czyścić.Włóczenie się po klubach głównie i nawijanie do lasek które też tam siedzą po to aby ich ktoś zgarnął.
Nie jest to stracony czas.

Można poczytać, przygody klubu podrywaczy w amerykańskim wydaniu.
Nie jest to stracony czas.

Książka ponadczasowa, pokazująca prawdziwą naturę zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Teoretycznie pewnie nie dodałbym komentarza, ale czytając Wasze opinie - zwłaszcza kobiet, potwierdziło się tylko to, jaka jest Wasza natura. Niezły paradoks, że laska która po przeczytaniu 365 dni czy innego bełkotu chętnie by poszła spać z nieznajomym Włochem, a jednocześnie tutaj zaprzecza, że "ona taka nie jest". Zresztą Neil o tym pisał, laski nie chcą być tak postrzegane, mimo że to robią. Pytanie co w tym złego, skoro są tak ukształtowane przez naturę, biologię? Chcą walczyć z hipergamią?

No i męskie komentarze tzw. białorycerzy, którzy nie potrafią zrozumieć tego jak działają kobiety. Wierzą w durne romantyczny wymysły i śnią o Disneyowskim świecie. Chociaż sami w swoim życiu mają kilka przykładów, że kobiety są zupełnie inne i inaczej "kochają". Życie tych "białorycerzy" to życie w iluzji, ale może im tak łatwiej? Tylko jak długo mogą się oszukiwać?

Książka dobra, fajnie się czyta, ale ja nie traktowałbym jej jako poradnik, a raczej wstęp do zagłębienia tematu natury kobiet, biologicznych aspektów ich postępowań, zachowań.

Każdy młody człowiek przed chęcią związania się z kobietą w dłuższą relacje (nie mówiąc już o ślubie) powinien mieć świadomość "gry", oraz tego jakie kobiety są naprawdę. Niestety wielu wynosi z domów błędne przekonania (rodzina, bajki, filmy, media kreują to kłamstwo),a potem są zdziwieni.

O ludzie, co ja żem właśnie przeczytał xD Oj, zbyt optymistycznie się poczułem ostatnio i postanowiłem znów zaufać ludziom i ich polecankom. Dopiero po lekturze “Gry” zgłębiłem temat i okazuje się, że dookoła tego “dzieła” istnieje cała mitologia. To jakiś fenomen, rosnący niczym pryszcz na gorzejącej skórze nastolatka, aby w końcu wyjrzeć na świat pięknym, wypełnionym łojem wykwitem, którym jest ta książka! Nie będę się tu zbytnio rozpisywał bo nie ma za bardzo o czym…
Otóż jest to historia prawdziwa! To wszystko N A P R A W D E się wydarzyło… Autor, jakiś narcyz, spisał doświadczenia zdobyte podczas zgłębiania tajników stowarzyszenia PUA, czyli niedowartościowanych, wierzących w banialuki chłopaczków których celem w życiu jest parzenie się z jak największa ilością kobiet. Kurde, teraz jak to napisałem, to nawet brzmi ciekawie, może coś jak Hell’s Angels Thompsona, co nie? Nie? Otóż nie… To jest dno jakich mało, a nawet nie, bo żeby było dno to musi być jakaś głębia, którą to dno zamyka, a tu niestety nie ma nawet płycizny. Struktura tej książki jest jakaś rozpieprzona, jakby autor sam nie wiedział co chce przekazać. Niby jakiś wątek klamrowy, ale trochę to nie wypaliło, bo potem autor wciąż pisze dalej. Zresztą jest kilka dziwacznych zmian tonu, więc nie zdziwiłbym się gdyby nad książką pracowało kilku ghost writerów.
Bohaterowie, jak na postacie ze świata rzeczywistego, są nad wyraz mało ciekawi. Ot, grupa nieudaczników, którzy odkryli, że jak się zaczepi odpowiednio dużo kobiet na dyskotece, to któraś w końcu będzie na tyle zdesperowana, że może będą mogli na coś liczyć. Wszelkie “techniki podrywu” to marne próby manipulacji, co samo w sobie jest już obleśne i w sumie wzbudziło by wstręt gdyby całość nie była po prostu śmieszna.
Na koniec autor chyba zdał sobie sprawę, że robi z siebie jednego z tych pajaców, więc postanowił się wybielić i zakończyć wszystko happy endem i jeszcze podlać trochę rzewną historią że dzieciństwo nie było łatwe…
Polecam nastolatkom w wieku dojrzewania, jako pokarm dla dziecięcych fantazji. Myślę, że książka ta przemówi też do facetów, którzy kupują podejrzanego pochodzenia suplementy na turbodoładowanie męskości jak i tych co na siłowni spędzają większość czasu na patrzeniu w lustro. Jeżeli na imprezie kołnierz swojej koszuli z krótkim rękawem stawiasz na sztorc, to też koniecznie przeczytaj tę pozycję!
Czytało się dość szybko i trochę się uśmiałem. W skali od jednej Paris Hilton do dziesięciu, wystawiam trzy Paris Hilton.

Jako opowiadanie ciekawa książka. Moim zdaniem nie należy traktować jak "poradnika uwodzenia"

Zrażony po książce Marcina "Adepta" Szabelskiego - "Sekrety seksualnej pewności siebie" - bałem się, że sięgając po kolejną książkę o tematyce uwodzenia będę mieć do czynienia z równie odrażającym, grafomańskim tworem. Tymczasem "Gra" to nie tylko świetnie napisana książka, ale dodatkowo jedna z najzabawniejszych jakie w życiu czytałem. Prawdziwa do bólu, a jednak tak "pozytywnie nihilistyczna" i często udowadniająca, że życie to jeden wielki żart.

No cóż, biblia podrywaczy. Wiele ciekawych i cennych wskazówek ale odradzam bezkrytyczne podejście do tej i podobnych lektur. Jak wessie Cię za mocno i uwierzysz, że to wszystko prawda- zrobisz sobie krzywdę i zniszczy Ci psychikę.

Polecam jedynie dlatego aby zobaczyć jak toksyczne jest społeczeństwo PUA i jak bardzo może zaszkodzić

Grę czyta się dość lekko. Opowiadania przygód całej ekipy są przedstawione w dogodny sposób. Książka opisuje kilka ciekawych informacji jak podejść do kobiet i się ich nie bać

Biblia społeczności "pickup artists" , a jednocześnie wyraźna przestroga przeciwko najbardziej skrajnym metodom działalności tej grupy. Wymaga sporego filtrowania informacji oraz stawiania granicy pomiędzy szukaniem pomocy w randkowaniu, a uprzedmiotawianiem kobiet.